Az Egy szép új királyság egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 45 perc. A játékot 2021-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb két személyes játék kategóriában. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a...
Az Egy szép új királyság egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 45 perc. A játékot 2021-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb két személyes játék kategóriában. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a kockáztatás, a kártya húzás, a solitaire és az i cut, you choose mechanizmusokra.
Képes leszel elfoglalni az egykori uralkodó üres trónját? Egyedül csak rajtad áll, hogy melyik utat választod a győzelemhez.
Háború és viszály dúl szerte a királyságban. Két hercegség maradt már csak versenyben a trónért. Gyorsabban és ügyesebben kell fejlesztened magad, mint az ellenfeled! Ki kell választanod a stratégiád a hatalom megszerzése érdekében. De vajon képes leszel-e elkerülni a felállított csapdákat?
Egy szép új királyság stratégiai játék két játékos számára, de szóló módban is élvezhető. A szép új világ mintegy előzményjátékaként is nevezik ezt a társasjátékot, azonban az Egy szép új királyság jóval több interakciót tartalmaz. Egy hercegséget fogsz megtestesíteni a hatalom megszerzése érdekében.
Egykori uralkodó trónja megüresedett, ami törvényes örököst követel. Rajtad múlik, hogyan küzdesz meg azért, hogy visszaszerezd a téged megillető helyet a Királyság élén. Ki kell választanod a jövő útjait, és követni a választott stratégiát. A játék modulok segítségével játszható, amelyek mindegyike más mechanikus fordulatokat kínál. A játékosok minden játékban kiválasztanak egyet a különböző modulok közül, hogy versenyezzenek egymással. A játék 4 körre oszlik. Minden körnek 3 fázisa van. Minden körben te és az ellenfeled kártyákat húztok fel, 2 különböző kiválasztási területen. Néhány ilyen kártya kijátszható képpel lefelé.
Egymás után felveszed a kívánt terület lapjait, de óvakodj a negatív lapoktól, amelyek pontokat vesznek el tőled, és lelassítják a fejlődésedet.
Ha a kiválasztási szakasz véget ért, választhatod, hogy eldobod a visszaszerzett kártyákat, hogy azonnali erőforrásokhoz juss, vagy megtarthatod ezeket a kártyákat és megvalósítod a rajta szereplő fejlesztéseket és így hercegséged győzedelmi pontokat szerez. A 4. kör végén a legtöbb győzelmi pontot szerző játékos nyeri a játékot. A játékot 14 éves kortól ajánlott játszani.
A doboz tartalma:
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Kategória:
Kártyajáték, Fantasy, Középkori
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Kockáztatás, Kártya húzás, Solitaire, I Cut, You Choose
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Mágia, kard, harc, lovagok, papok és minden, ami egy jó fantasy-hez tartozik!
Csomagküldéssel, vagy személyesen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Személyes átvétel Budapesten vagy csomagküldés
0 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest/Budaörs! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Polcsöprés miatt eladó, 1-2 alkalommal játszott, magyar nyelvű Egy szép új királyság társasjáték. Személyesen előre egyeztetés után, Budapesten/Budaörsön átvehető. Csomagküldés Foxposttal, vevő terhére, előre utalás esetén.
0 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Miskolc! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Bontatlan, sérülésmentes, magyar kiadás. Személyesen Miskolcon vehető át, de postázni is tudom.
1 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
JEM 2022 NOVEMBER
Sajnos ez eddig csalódás. Nagyon szeretjük a Szép új világot, amit ketten játszunk, úgyhogy nagyon megörültem a 2 főre optimalizált játéknak. Ráadásul kicsit zavart a szép új világ zagyva világa (ez volt az egyetlen negatívuma annak a játéknak) és most ígértek egy középkori/fantasy környezetet. Sajnos már a kártyaválasztás megölte nekem. Tudom, hogy ez lenne a nagy innováció, de a blöffőlősen elrejtett csapáskártyás ittapiros-holapirost nem nekem találták ki. Csapáskártyák nélkül, draftolva kezdtük játszani, de úgy meg nem ad sok pluszt a SZUV után. A modulokat kellene egy kiegészítőként kiadni a SZUV-hoz.
Aha! Értem, akkor félreértettelek. Viszont szerintem pont ez a cél, hogy ösztönözzön a látatlanra. Legalább is az a logikus ha mersz kockáztatni akkor meg is szívhatod egy csapáskártyával vagy mással. Mivel a 2 személyes módban van csapdajelölő, így bekkelték ki annak hiányát az egyszemélyesben.
Válasz hierroo (2022. máj 05. 13:33) üzenetére
Nem az összes alkalomra gondolok, csak a fordulók első húzásánál mond 1-1 kártyát, és abból kell választani egyet. Ebben a videóban így is láttam: https://www.youtube.com/watch?v=XlTF4gPgQFc&t=165s
Működi így is, csak így egy kicsit nehezít a dolgon.
(Például ebben a videóban 2-2 közül kell választani indításkor is és fordulónként szintén 2-2 közül kell választani: https://boardgamegeek.com/video/378759/its-wonderful-kingdom/reglespartie-solo)
Csak azért gondolom logikusnak a 2-2 kártyából való választást az 1-1 helyett, mert a 2. húzásnál így már az egyik területen 2 látható lesz, a másikon viszon 2 látható és 1 láthatatlan kártya lesz, ami jobban ösztönözhet a kockáztatásra hogy azt válasszuk.
Válasz ryuk669 (2022. máj 05. 11:57) üzenetére
Az egyszemélyes küldetés modullal játszottam eddig, de ott meg úgy rémlik 2-2 kártyát kellett választani. Nincs kéznél a szabálykönyv de wzerintem nem egyesével választottam kártyát.
Válasz hierroo (2022. máj 04. 21:42) üzenetére
Ennek a játéknak a szabálykönyve elég furcsa. Nem tudom, hogy direkt, vagy csak a fordítás okozza, de én megnéztem pár külföldi videót is és ott a játék elején nem 1-1 kártyát választhat a játékos a 2 helyre (én szólóban próbálkoztam), hanem 2-2 kártyát. Ez azért tulajdonképpen plusz 4 kártya felhasználása sokat jelenthet a játék végén.
Én a jégóriásos küldetéssel kezdtem "gyakorolni" és egyáltalán nem könnyű a győzelem. Eddig azért nyertem, de egyszer sem jutottam tovább 60-ig sem. Nem könnyű 12 katonajelölőt összegyűjteni. Van egy kérdésem azoktól, akik már játszották ezt a küldetést. Ha kihúzunk egy jégóriás kártyát, az elég kellemetlen. Nehéz, de kis szerencsével eltávolítható ez a kártya. Viszont ha kapunk 2 jégóriás kártyát, akkor van még értelme folytatni a játékot?
A másik kérdésem az, hogy ez a "kiképzési terület" ugye csak a kétfős játékban használandó? Egyszemélyes módban csak egyszerűen ha egy alapanyagból legyártunk (elkészített kártyák alapján) 5-öt egy színből, akkor kapunk 1 katonát. És gondolom kidobott kártyák miatt kapott kockák nem számítanak gyártott kockáknak?
Bocsánat, amit az első körben kihagytam, de közben olvasgattam a szép új világ kommenteket is ( nem tudom van e értelme megvenni azt is, hogy nagyobb létszámmal is lehessen játszani a játékot, vagy adnak e hozzá ann,it a kiegek hogy valtozatosabb lenne a játék mint ez. Na de mindegy is.)
Ami még különbség, a pontozótáblához jar filc és ez a filc végén található szivaccsal le is mosható. Nem tudom más filcekkel beválik e ez a taktika ha esetleg kifogyna a játékhoz lévő, de ez majd legyen akkor probléma, ha kifogy. :D
Amit meg érdemesnek tartanék megemliteni; panaszkodtak a túlméretezett dobozra a kevés alapanyaghoz a szép új világnál. Ez a "hiba" itt is fent áll és nagyon de NAGYON zavaró, hogy mindössze egyetlen nyamvadt műanyag zacskó volt mindenhez. A kártyáknak nincs külön inzert, így össze vissza lötyög benne az egész mint műzlisdobozban a szajré.Mindössze ennyit hoznek fel negatívumként.
Válasz hierroo (2022. ápr 02. 06:32) üzenetére
Én vaciláltam, hogy megvegyem e a szép új világot, aztán kijött a szép új királyság a max 2 fős verziójával és valamiért ebbe rögtön beleszerettem és meg is vettem. Több választható modul szerint lehet játszani az egy és a 2 fős verziót is. Igazából az alap ugyan az, mint a szép új világnál, csak a fantasy stílus és a választható játékmodulok adnak hozzá pluszt. Különbség még, hogy itt a befektető és tábornok helyett csak katonajelölő található. Eddig még csak az egyszemélyes, küldetés modult próbaltam. Igazából már az lesokkolt, mennyire alacsony pontszámmal sikerült teljesiteni, mivel leginkább a fő küldetés teljesítésére koncentráltam, mivel ha az a 4. Kör végére nem teljesül, akkor alapból bukta. x'D
Nekem összességében nagyon tetszik. Szép a grafika és minden alkalommal többet fektet az ember a tervezésbe, jó agytorna.
Ez tulajdonképpen ugyanaz, mint az Egy szép új világ máshogy becsomagolva, vagy van jelentős különbség köztük a mechanika tekintetében? Egyébként én már gondolkodtam az Egy szép új világ megvásárlásán, de aztán egy másik játék mellett döntöttem akkor. Viszont ez a téma, a királysággal lehet hogy jobban bejön nálam. Először is bele a listámba, aztán meglátjuk! :)
Várom a beszámolókat, véleményeket, hogy milyen a játék, kiváltképp a Szép új világgal összehasonlítva.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Egy szép új királyság társasjátékhoz
Látom ám, hogy bő egy évet kések ezzel a válasszal, de hátha tudok segíteni a jelen Királyság-építőinek is! 😇 Ez egy egyértelmű fordítási hiba sajnos! Az eredeti leírás szerint (és az összes, általam látott, nem magyar😛 bemutató videóban) minden kétséget kizáróan 2-2 lap kerül mindkét helyre a fordulók elején is. Egyébként a szabálykönyvvel kapcsolatban szerintem más baj nem nagyon van, kicsit persze szokatlan a felépítése, de az meg a játék elég sajátos modul-használatából adódik. Talán csak a szóló ponthatárokba tudnék még belekötni.. :D Beletettem már pár partit a játékba, kipróbáltam az összes variációt és a kampányt is elkezdtem, de a legjobb eredményem is 1 pontra volt az EZÜSTéremtől! 😑 Ja és ha már pontozás: elvileg a magyar verzióból kimaradt egy aprócska részlet, miszerint egyszemélyes játékban a hercegségünk 'A' oldalát használva a végső pontunkből 15-öt le kell vonni! 🙃 Csak hogy könnyebb legyen.. 🙄 Mióta ezt megtudtam csak a 'B' oldalt használom.. 😅 Állítólag a szerző próbajátékai alapján szintezték be a medál-pontszámokat, szóval annyira talán mégsem szégyen a bronz-ezüst kategória.. 😛 Kihívást meg nagyjából örökre tartogatni fog! 😄 Ohh és legjobb tudomásom szerint a kiképzési terület ugyanúgy működik szólóban is, azaz zsilipes, két lépcsős rendszerben kapod csak meg a katonát! A termelési bónuszba az erőforrásokért eldobott kártyák pedig természetesen nem számítanak bele, csakis a hercegségben előállított mennyiség! 😉
Mindezektől függetlenül én nagyon szeretem ezt a társast, szerintem rengeteg benne a lehetőség/variáció és kellemesen agyégető tud lenni, ha valaki nekiáll számolgatni és tervezni az eredményesség érdekében. 🤓 Ugyanakkor lazán is lehet venni és úgy is szórakoztató. Ebben az esetben viszont ne nézzétek a ponthatárokat! 🤷♂️😂
Válasz hierroo (2022. máj 04. 21:42) üzenetére