A Kolosszus Aréna egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 40 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kockáztatás, a pakli tervezés és az investment mechanizmusokra. Reiner Knizia ezen játékában a játszó felek mitikus...
A Kolosszus Aréna egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 40 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kockáztatás, a pakli tervezés és az investment mechanizmusokra.
Reiner Knizia ezen játékában a játszó felek mitikus összecsapásokat élhetnek át, melyeket hatalmas szörnyek vívnak az aréna homokján. A játékosok a mérkőzés alatt fogadhatnak a küzdő bestiákra, s aki a legpontosabb predikciókat teszi a játék folyamán, végül az lesz a győztes. Lássuk milyen élményeket tartogat az érdeklődők számára az aréna!
A játék kezdetén véletlenszerűen ki kell választani a tizenkét lehetséges szörny közül azt a nyolcat, melyek megütköznek az arénában. Minden szörny rendelkezik egy képességgel, ami kissé módosítják az alapszabályokat. Mivel az egyes játékok alkalmával más-más lények harcolnak, a játék változatossága, újrajátszhatósága kellően magas. Ha kiderült mely bestiák fognak megküzdeni, kezdetét veheti a játék.
A játékosok minden körben fogadhatnak három lényre, melyeket esélyesnek látnak a győzelemre. Minden lénynek van tizenegy kártyája, amin 0-11-ig vannak számok, valamint a játékban van tizenegy "néző" (spectator) lap is melyeket bármelyiklényre ki lehet játszani és szintén 0-11 erősséggel rendelkeznek. A nyolc lény lapjait és a tizenegy semleges lapot egy nagy pakliba kell keverni, ez lesz a húzópakli. A játékosok a saját körükben a kezükben lévő kártyák közül lapokat játszhatnak ki a megfelelő lények alá, vagyis a lényekhez különböző értékű számokat rendelnek.
Egy lény alá több erőkártya is kerülhet, ezeket egymásra kell pakolni, és mindig csak a legfelső lap értéke számít. Miután minden lény alá került lap, a fordulónak vége, és a legalacsonyabb számmal rendelkező szörny kiesik a harcból. A következő forduló elején ismét lehet fogadni, hogy a maradék lények közül ki kit tart esélyesnek a végső győzelemre. Természetesen a korai fordulók tippjei több győzelmi pontot érnek ha bejönnek, de nyilván az első körben még sokkal nehezebb is megmondani, hogy vajon ki fog nyerni.
A lények speciális képességeit mindig az a játékos használhatja, aki a legnagyobb összeggel fogadott az adott lényre, s csak olyankor, amikor a lényhez kártyát rendel. A játszma nyertese az lesz, aki az utoljára élve maradó lényre legtöbbször rakott tétet (tehát előnyben van, aki például a győztes lényre fogadott már az első körtől kezdve).
A játék fent vázolt mechanikája alapvetően érdekes, és jól működő. Az első körben a fogadások kicsit véletlenszerűnek tűnhetnek, de jobban belegondolva nem azok. Az első körben ugyanis máris eldőlhet, hogy ki tudja majd az egyes lények képességét aktiválni először. Az első körben tehát a fogadás tapasztaltabb játékosoknál nem is kifejezetten arra irányul, hogy melyik lény fog majd nyerni a játék végén, sokkal inkább egyfajta versenyfutásként fogható fel a szörnyek képességéért. A játékban a kézben lévő lapok kezelése, menedzselése központi szerepű, bár a játék előrehaladtával, ahogy a szörnyek fogynak, úgy lesz ennek egyre kisebb szerepe.
A játék egyszerű, elég pörgős, és nagyon nagy a játékosok közötti interakció benne, mivel mindenki játszhat ki lapot minden lényre. A szerencse szerepe talán csak a húzópakliból való laphúzásban mutatkozik meg, ami előnyös lehet azok számára akik szeretik az alacsony szerencsefaktorú játékokat. Hátrányként egy nagyon fontos dolgot kell megemlíteni, mégpedig azt, hogy a játék előrehaladtával a kiesett lények lapjai a húzópakliban maradnak, ami nagyon le tudja csökkenteni az esélyét annak, hogy jó lapot húzzunk.
Elsősorban azok számára lehet kedvező ez a játék, akiket nem zavar, ha a többiek folyton keresztbe tesznek nekik, mivel a játékban nagyon fontos szerepet kap a többiek által befutónak ítélt lény legyengítése utólag kijátszott alacsony értékű kártyákkal. Akik viszont sértődékenyebbek, azoknak nem biztos, hogy megfelelő választás lesz a nagyon magas játékosok közötti (általában negatív) interakció miatt.
163 Kártya
1db szabálykönyv
műanyag zsetonok a fogadáshoz
Kategória:
Kártyajáték, Fantasy, Mitológia
Mechanizmus:
Kockáztatás, Pakli tervezés, Investment
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Equinox, a napéjegyenlőség ünnepén mitikus lények versenyeznek egymással, nektek pedig fogadnotok kell arra, hogy melyik hősnek sikerül legtovább helytállnia. Különleges erejű kártyákkal még befolyásolhatjátok is a küzdelem kimenetelét! Minden újabb fordulóban egyre élesebb a verseny! A 8 teremtmény közül mindössze 3 maradhat! Megjegyzésben lehet jelezni...
Equinox társasjáték 5500 Ft-tól! - 13 felhasználó és 15 üzlet árulja ezt a játékot!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Kolosszus Aréna társasjátékhoz