A Die Inseln im Nebel egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 45 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés és a kártya húzás mechanizmusokra. Die Inseln im Nebel ár: 10 990Ft. A szigetek még mindig vastag...
A Die Inseln im Nebel egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 45 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés és a kártya húzás mechanizmusokra.
Die Inseln im Nebel ár: 10 990Ft. A szigetek még mindig vastag ködben vannak.
Minél tovább haladsz a léggömböddel a sziget felett, annál inkább elmosódik a köd, és felfedezed a lélegzetelállító tájat. Használd a szeleket a helyszínen és takaríts meg energiát!
Kategória:
Kockajáték, Felfedező, Építés / Terjeszkedés, Repülés
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Kártya húzás
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2024-09-10 16:06:35
Megkaptam, nagyon szépen köszönöm!
2024-09-10 14:45:05
Van magyar, elküldtem a megadott címedre.
2024-09-10 12:54:31
Kedves Játékostársak!
Halkan kérdezem, hogy van esetleg valakinek magyar szabálya a játékhoz? Nagy segítség lenne... Ha el is tudnád küldeni e-mailen, nagyon örülnénk neki :) brachnamate@gmail.com
Nagyon köszönöm!
2024-07-01 10:32:32
🔎 Lapkalehelyezős, mintázat építős, kompetitív, győzelmi pont gyűjtögetős játék. A játékosinterakció szinte nulla: ahogy lenni szokott a műfajban, kimerül annyiban, hogy elviszik-e előled, amit kinéztél. Calicohoz hasonlóan minél okosabban kell hexákat lerakni, hogy minél több pontot érjenek; csak itt nem takarót, hanem egy tájat építünk.
✔️ Tetszik benne az a csavar, hogy nem építhetünk bárhová. Saját, köddel belepett szigetünkön hőlégballonnal közlekedünk és mindig csak aköré rakhatunk lapkát. Mivel a szélirány körönként, véletlenszerűen változik, ez nehezíti a tervezhetőséget. Viszont tudunk félrerakni, bekészíteni lapkákat, ezért fel lehet készülni több helyzetre is. Emellett van lehetőség energia elköltésével befolyásolni a mozgást, de minél nagyobb változtatást erőltetünk, annál drágább lesz. Az a tapasztalat, hogy inkább érdemes haladni a széllel apró módosításokkal és "lyukacsosan" építkezni. Ne akarjuk sorfolytonosan, hézagmentesen kitölteni a szigetet.
❌ Számomra nagy negatívum az energiasáv. Egy vékony csík jelzi, amihez kapunk egy csepp alakú jelölőt. A hely túl kicsi és/vagy a jelölő túl nagy, de nem lehet kényelmesen elhelyezni, ráadásul könnyen elmozdul. Mindenhol máshol teljesen rendben van a termékminőség, csak ezt a sávot hanyagolták el véleményem szerint. Másoknál láttam, hogy véletleszerűség (lapkák húzása, szélirány sorsolása, mi marad a közös készletből) okoz frusztrációt. Nem igazi negatívum, a legtöbb lapkahelyezős játékra jellemző, hogy az esetek többségében más jön ki, mint amit szeretnénk. Szerintem ez adja kihívást, enélkül túl könnyű lenne. De ha valaki érzékeny erre, annak valószínűleg itt is zavaró lesz.
🎈 Összességében nekünk nagy kedvenc. Van benne annyi egyediség a többi építős játékhoz képest, hogy sokszor elővegyük. Izgalmas és elgondolkodtató hangulatot és feladványokat ad az, hogy egyensúlyozzunk a hőlégballon mozgása és táj építése között. Nem tudok róla, hogy kiadták-e magyarul, viszont teljesen nyelvfüggetlen.
2023-08-14 10:27:38
A 2000 karakter limit átka hogy negyed órán át csak szerkesztgettem és törölgettem a mondanivalóm hogy minden beleférjen, de így nem lehet mindig jó és részletes véleményeket írni. 😐
Mindenkinek saját térképe van, azon pakolgatunk magunk elé. Ez a KÉP pl a szemben ülő Feleség táblája (pirossal volt) és alatta pedig az enyém (én zölddel) és ITT egy egész asztalos kép (ami homályos lett, ezért nem terveztem eredeti posztba feltenni 😅 ). Szóval mindenkinek saját egyedi "felfedezett" térképe lesz a végére amiket pontozunk.
Interakció csak annyi, hogy ki melyik felhőről veszi le a lapokat (lehet épp a másik orra elől) de mivel minden körben más-más lesz a játékos sorrend (nem óramutató irányába megy hanem adott aktuális mozgáspont és energia sáv határozza meg) ezért még két játékoson is nagy rablások adódnak a másik kárára (4 játékosnál igaz a felhő is több, de ott is ugyanez az elrablás a helyzet). Városok, de inkább az emlékművek nagyon jól adják a pontokat a végén jól lehelyezve, de kellenek megfelelő tájlapkák is a jó helyre gyűjtve, szóval a balanszra figyelni kell.
Szélirányt+bónusz kockát egy valaki dobja és mindenkire vonatkozik abban a körben. Ezért is van, hogy ha nagyon menni akarnál pl északkelet felé az erdős-mocsaras részhez, mert pl van már 3-4 ilyen begyűjtött lapkád, de tábla bal alsó sarkában csücsülsz és folyamatosan másik irányba fúj a szél, akkor vagy morogva rostokolsz 1-2 körig várva a szerencsés szélirányra vagy nyomatod a léghajóba a drága energiát és mozogsz széllel szembe. A bónuszkocka egyik oldala oda-vissza szembe iránymozgást is engedélyez, az ilyenkor pl életmentő😆
Valamint doboz és insert téma lemaradt, nekünk angol nyelvű kiadás van, meg, de a játék 99%ban nyelvfüggetlen, annyi hogy a szélirány dobókockánál és a játékostábla iránytűben az angol kiadásban East (E) , németben meg Ost (O) betű van. Insert fapados, sima hajtogatott fehér karton, szóval zacskózni érdemes az apróbb alkatrészeket.
2023-08-14 10:10:52
Mondhatni a szokásos, korrekt és alapos ismertető, köszönet érte. :)
Először számomra nem volt egyértelmű, hogy egy közös térképen pakolgat mindenki, és kiderül, hogy ki milyen ügyes volt, de aztán BGG-s kép alapján láttam mindenki saját területet fedez fel. Ebből adódóan interakció gondolom nagyjábból annyi van, hogy ki milyen lapokat vesz el a másik elől. Ami számomra felmerült kérdésként, hogy mindeki saját magának dobja a szélirányt, vagy a dobástól függ az is kinél változik (és természetesen merre) a szélirány?
2023-08-14 09:53:06
Adva van az az írott/íratlan szabály, hogy „ a szél arra repíti a hőlégballont, amerre éppen fúj”, ami ezen társasjátlék lényegét majdnem le is írja.🙃
Játékosonként van egy hexa rácsos játékostáblánk, azon egy hőlégballon mozog mindenfelé, legtöbbször arra, amerre viszi a szél.🌧 A szél irányát egy dobókockadobással határozzuk meg az adott körre (második dobókocka csak bónusz dolgokat ad), az utazás távolságát pedig azon lapka „ereje” adja, ami épp állunk induláskor. Ha utazási távolságot szeretnénk növelni-csökkenteni vagy más irányba mozogni, energia felhasználásával lelassíthatunk és irányt is változtathatunk (néha ez komoly mennyiségben felemészti az össze gyűjtögetett energiánkat). Amint megálltunk valahol, felvehetünk „felhőbe” zsákból random húzott hexa lapkákat, amelyeket vagy gyűjtögetünk táblánk tetején magunknak vagy eldobjuk, de kapunk érte energiát. A gyűjtögetett lapkákat ezután, ha akarjuk, lerakhatjuk a ballonunk köré (ergo „felfedezzük” a területeket). Ezek a lapkák lehetnek 6 különböző tájlapka, városok vagy emlékmű. De mi a lényeg? Ha megnézzük a játékostáblánkat, a 6 különböző tájtípus széleken körbeveszi a területet, és igaz hogy bármilyen lapkát bárhová lerakhatunk, de ha a megfelelő típusokat a megfelelő szélektől befelé csoportosítva tudjuk lehelyezni, azokért zsíros pontokat kapunk. Ugyanígy a tájlapákkal körbeépített városok, vagy a legtöbb emlékműveket lerakó is jó pontozásokat kap. A le nem takart vulkánok mínusz pontokat érnek.
Suma: Hatalmas szerencsefaktorral (kockadobás+lapkahúzás) ügyködő társas, így lehet lesz, aki szerencsésebb és jó irányba repül vagy rájár a rúd és kevés energiával rostokol, ezt el kell fogadni. De az élmény jó, lehet némileg stratégiázni lapkák előre begyűjtésével, aztán vagy bejön vagy nem. Van több kiegészítő modul is benne pl extra kikötő, és újfajta lapkák, vagy kétoldalas tábla. Spielen-n 14€ körül (kb 5500 Ft) szokott lenni mikor akciós, annyiért bevállalható annak, aki bírja ideggel a nagy szerencsefaktort.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Die Inseln im Nebel társasjátékhoz