A Cuvée egy összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 1.5 óra. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az áru spekuláció, a megtervezett körök/akcók, az akció draftolás, a follow és az események mechanizmusokra. A szőlőtőkétől a palackig - a sikeres borászok játéka. A...
A Cuvée egy összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 1.5 óra. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az áru spekuláció, a megtervezett körök/akcók, az akció draftolás, a follow és az események mechanizmusokra.
A szőlőtőkétől a palackig - a sikeres borászok játéka.
A Cuvée kiemelkedően tematikus, akcióválasztó stratégiai játék, mely hasonló feladatok elé állítja a játékost, mint egy valódi borászat üzemeltetése esetében. Az egyes játékosok mindössze két szőlőparcellával indulnak, és céljuk, hogy világhírű borászatot építsenek fel. A legtöbb presztízspontot elérő játékos lesz a nyertes.
A játék 6 fordulóból, azaz 6 évből áll, minden év 5-5 évszakot ölel fel. Egy adott évszakhoz több akció is tartozik; ezekből a játékosok a forduló elején választanak, és ez komoly jelentőséggel bír az egész évre nézve. Kiemelten fontos befolyásoló tényező az időjáráskártya, aminek hatása lehet kedvezőtlen is – ennek kivédésére minden lehetséges eszközt érdemes felhasználni.
A forduló sorrendben halad az évszakok változása szerint. A játékosok igyekeznek a várható szőlőtermést optimalizálni, minőségét javítani, és a borok házasításával kiváló cuvée-ket létrehozni. Eközben törődniük kell a szőlőparcellák bővítésével, saját vendéglátó létesítmények építésével és fenntartásával, az alkalmazottak bérének fizetésével.
Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés
Kategória:
Közgazdaság
Mechanizmus:
Áru spekuláció, Megtervezett körök/akcók, Akció draftolás, Follow, Események, Market, ECO-05 Income, Layering
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Pörgős-szívatós kártya- és szinte birtokigazgatói kvalitásokat igénylő táblajáték egyaránt szerepel az utóbbi évek magyar fejlesztésű boros társasjátékai között.
Mi sem mutatja jobban, hogy micsoda virágkorát éli a társasjátékozás, mint hogy már a hazai tervezésű játékok közül is kedvére válogathat, aki összetettebb, modern társasjátékra vágyik...
JEM 2024 FEBRUÁR
2024-11-23 15:40:50
A szőlőkártyákat illetően teljesen egyetértek veled, szerintem is parádés a grafikai megvalósítása a játéknak, egyedül ez az egy gyenge pontja volt számomra, ebben a szegmensben.
A szőlészeti és borászati része teljesen korrekt tematikailag, nekem van szakirányú képzettségem (ami ugyan se nem szőlész, se nem borász) és mindent rendben találtam az akciókat, a termelés, előállítást, blendelést illetően. Szerintem teljesen más volt az alkotók célja, mert a Viticulture valóban egy történetet akar elmesélni, de cserébe megalkuvó a tematika hitelességében, a Cuvée pedig érzésem szerint egy komolyabb hangvételű játéknak lett megálmodva, ahol a téma hiteles kifejtése központi kérdés volt (de ez szubjektív vélemény nyilván). Nem érzem, hogy ettől szárazabb lenne, bár azt megértem, hogy elsőre nehezebb a bevonódás azoknak, akik nincsenek annyira benne a borok világában.
A cuvée gyártás valóban kézenfekvő út a győzelemhez, de annyi irányba el lehet indulni a játékmenet során, hogy nem kiáltanám ki ezt az opciót a legcélravezetőbbnek. A szőlőket és a borkészítést érintő akciók monotonitása pedig ismét tematikus, mert a valóságban is így megy, ha a borász nem tervez jól előre, nem válogatja meg a megfelelő időpontokat bizonyos tevékenységekre, akkor az egész évjárat rosszul sikerülhet. Ezt remekül átadja a játék.
A sok szőlőfajtát illetően pedig szerintem a magyar piac lett mintázva, itthon sajnos elég torz elképzelések alakultak ki a kérdésben (ismét szubjektív), mindenki 15-20 szőlőfajtát, és 6-7 borstílust akar bemutatni a fogyasztóknak, értékesítőknek, pedig ezt nem gondolom célravezetőnek, meg lehet nézni a szomszédainkat hol tartanak azzal a maroknyi fajtával, amire tudatosan hangsúlyt helyeztek minden téren (marketing, minőség, történelem). Így tehát ez megint egy tematikus elem, a Viticulture-rel ellentétben, ahol Toszkánában francia szőlőfajtákkal kellene dolgoznunk, holott a Super Tuscan kategórián kívül nem jelennek meg, az 1000ből talán 2 helyi fajta ha van a játékban.
2024-11-22 21:19:23
Nincs semmi gond a kritikai éllel. Nyilván az sem lehetetlen, hogy egy sokat tesztelt játéknál mégis hibát találunk, de egy szubjektív értékelés végképp nem lehet bántó. :) Így nem is erre a részére reagálnék a megjegyzésednek. Inkább csak a többiek szempontjából (akik esetleg nem ismerik a játékot, vagy azok, akik ismerik, de most elbizonytalanítottad őket) lehet fontos egy-két pontosítás. Szóval a tények: a sok szőlőfajta nem véletlen, például azért, mert csak különböző borok házasításából lesz cuvée - az azonosakat is összekeverheted, de házasításként természetesen nem adható el, plusz pontokért vagy pénzért. A minőségi borok készítése pedig nem csak az egyik út, sőt, ezen belül is van több - a vendéglátóhelyek üzemeltetése erős ellenfele ennek a stratégiának, szóval akár cuvée nélkül is meg lehet nyerni a Cuvée-t. :) Ha a változatosságot szeretnéd fokozni, akkor ajánlom neked a frissen megjelent kiegészítőt, amelynek Rosé és desszertbor a címe, de a címszereplőkön túl is hoz még újdonságot.
2024-10-17 22:20:01
Hazai fejlesztésű játékhoz mindig próbálok óvatosabban véleményt írni, hiszen előfordulhat, hogy a játék készítői is olvassák a véleményem, ami persze totál szubjektív és nem bántó szándékú.
Először is: a Cuvée egy jó játék. Nem túl hosszú, igencsak nehéz, izzasztó. Okosan, átgondoltan működik a mechanizmus és alapvetően nagyon szép.
És most a kritika. A dizájn: egyrészt a Cuvée elegánsan gyönyörű. Imádom a dobozt, a nagy játéktáblát a tipográfiával, a játékostáblákat, az évszakkártyákat, az eseménykártyákat, a boroshordókat, a parafadugót, a színvilágát. Ezek mellett viszont teljesen értetlenül állok a szőlőkártyák és az épületkártyák mellett. Nagyon nem illenek az eddigi kifogástalan eleganciájú dizájnhoz. A szőlőkártyák otromba betűjelölése és az épületek jellegtelen, a korai német eurokra jellemző semmilyen dizájnja, és a bumszli nagy, csúf akciójelölők engem nagyon bántottak.
A borász szimuláció biztosan sikerült, én nem értek hozzá, de elhiszem és elfogadom, hogy ilyen a borászat. A mikroklima bár fogalmam sincs micsoda és az életben hogy véd meg a jégveréstől, de elfogadom. Viszont ettől a játék nagyon száraz lett. Elhiszem, hogy témahűbb, mint a Viticulture, ahol nyilvánvaló hülyeségeket kell lenyelnünk a tematika miatt, de a Viticulture tele van történettel, lélekkel. Itt ezt nem érzem. Az események hozhatnának tematikát a játékba, de azokhoz meg az eleve szűkös akciólehetőségeinkről kell lemondani.
Hiába van nagyon sok szőlőfajta, tematikailag ez nem ad a játékhoz, mert mechanikailag nincs szerepe. Van itt vörösbor és fehérbor, és ezeken belül azt keversz össze azzal, amivel csak szeretnéd, akár önmagával is, mert a végén cuvée lesz belőle, és ahhoz, hogy ebben ajátékban nyerj, cuvéet kell csinálni és eladni, és ez a játékról játékra visszatéő stratégia, a körről körre érezhető monotonitás nálam nem jött be, de finoman hozzáteszem, hogy ez nem csak a Cuvée kapcsán nem jön be nekem. A Smartphone Inc-et sem szeretem emiatt. Pedig az is és ez is egy remek játék.
2024-05-26 10:00:53
Első körben a külalakról: a játék szép, elegáns. A doboz kimondottan jól sikerült. Szép az asztalkép. Az ikonográfia lehetett volna egy picivel jobb, de pár kör után minden érthető.
Absztrakt játékosként mondom, hogy a játék igen tematikus. Jól hozza a hangulatot.
Mechanika szerint, nekem tetszik a programozott akcióválasztás benne. Ez előnye és hátránya is a játéknak. Ugyanis ez az akcióválasztási mód sokkal alaposabb előre tervezést igényel, és azt láttam, hogy gyakorlott a játékosokat is megfog. Nem egy köröd leprogramozása nehéz, hanem az egyes akciók körről-körre összefűzendő egymás-utánisága. Ez lehet előny és hátrány is. Nekem előny, mert szórakoztató, egyedi (a mai tucatok között), és ezáltal érdekes. Annak hátrány, aki egy családi játékot vár, mert ez már nem az. Kennerspiele a javából
Úgy érzem, egy győzelmi út van a játékban, ami jó és rossz is egyben megint: Cuvéet készíteni, mustrára vinni, és eladni. Ez több dolgot szül nekem: egyrészt, alapos tervezést igényel, hogy milyen szőlőt telepítek, és hogy állítok elő belőle kevert bort. Ugyanis, ha unikális borom van a többiekhez képest, akkor ahhoz aktív és passzív módon választott bormustrán és eladáson tizenpontokat tudok írni körönként, ami sok.
2024-05-26 10:00:11
Viszont ez magával vonzza a kiélezett versenyt ezekért az akció-lehetőségekért. Az eladás meg igen limitált a mennyiség okán. Épp ezért én gémer szemmel még beleraktam volna egy körsorrend-változtató lehetőséget is. De ez nem hibája a játéknak szerintem, mert az előtte lévő programozási sor pont elég nehézzé teszi. Viszont meg lehet azt tenni, hogy egy jól felépített 2-3. kör után már folyamatosan jó minőségű cuvée borod legyen, ami után jönnek a pontok. Ez repetitívé tette nekem kicsit, mert utolsó 3 körben csak szüret/mustra/eladás akciókat választottam. Három főnél ez 80+ pontot jelent. Viszont ezt el kell érni, és lehet, hogy itt a gáncsot pont a körsorrend, vagy a - mint esetünkben - a jégverés és 3 játékosnál a letakart hónap elvesztett akciói jelentik majd. De ez megint nem hiba, a játék sajátja, ahogy az is, hogy azért kínál lehetőséget arra, ha a fenti motorod nem működik, akkor kezdj valamit, de ezek néha elég büntetők tudnak lenni Mondom, ez nem baj, ha így állsz neki; és szerintem kell is, ez gémer játék már. Nekem hoz emiatt egy kis old school érzést, aminek örülök. A játék enged játszani, de büntet is adott esetben.
Összességében nagyon jó benyomást tett rám, és nem az előzetes várakozások, felhajtás alapján. Szerintem megállja a helyét nemzetközi szinten is, és sok más futtatott játékot maga mögé utasít. Lásd mondjuk nekem Kutna Hora, Praga Caput Regni. A felfedezni vélt győzelmi módom ellenére sincs kedvem azt tesztelni, mert a játékban inkább az élményt keresem, azt meg adja a játék, és biztos hogy egy másik parti másképp alakul.
Szóval, ajánlom mindenkinek, aki egy frissnek ható és nehéz tematikus játékot keres.
2024-01-03 20:50:12
Basszus, hogy írhatja valaki, hogy sznob dolog, hogy a borok fajtái szerepelnek egy borról szóló játékban???
Milyen gáz, hogy történelmi szereplők vannak a történelmi játékokban, vagy sportolók és sportszakkifejezések a sportokkal kapcsolatos játékokban. Durva. És hogy a természettel kapcsolatos játékokban mennyi állat és növény név szerepel, amit nem is ismerek. Eszem megáll...
2023-12-31 03:55:37
A szabályfüzetből idézem:
"...Ha valaki a körében úgy dönt, hogy nem választ akciót, vigaszdíjként kap egy pénzt. Akinek 2 akciója
lenne egy évszakban, megteheti, hogy csak egyet hajt végre, és a másik helyett a fenti módon pénzt
kap. Lemondhat akár mindkét akciójáról is – ekkor mindenképpen kap egy pénzt az egyik lemondott
akciójáért, a másodikért pedig felhúzhat egy lapot az eseménykártyák paklijából.
Az eseménykártyát azonnal, vagy bármikor a későbbiekben ki lehet játszani, de egy körben
legfeljebb egyet."
2023-12-31 00:35:25
El se tudom ezt képzelni bornevek nélkül, tiszta légbőlkapott lenne. Ez valahogy hozzá ad a borász hangulathoz. Egy olyan játék ahol fajtától függetlenül mindegy melyik bort mivel házasítod, szerintem nagyon játékos barát, egyáltalán nem sznob. Több név nekem is új volt, viccelődtünk is a kiejtésen :D
2023-12-30 22:12:59
Sziasztok!
Az eseménykártyák szerzéséről van valami infója valakinek? Mi nem találjuk a leírásban, hogy mikor kapjuk.
2023-12-18 07:16:39
Ez lesz az 1. Pierrot játékom úgy érzem, a gameplay videót nézve igen impozáns darabnak tűnik. Pedig nem szeretem a borokat... :)
2023-12-04 07:37:50
Valamikor nyáron volt Székesfehérváron Pierrot, bemutatta a prototípusként létező játékait és akkor kiválasztottuk a Cuveet, hogy ha megjelenik, megvesszük. A TJÜ-n beült a fiam kipróbálni, akkor én csak a szabály magyarázatot hallgattam meg és néztem a játékot "kibicként". Aztán otthon ketten játszottuk, gyakorlottabb játékosok szerintem gyorsan felveszik a fonalát. Ami nekem nagyon tetszik, az pont, amit mások leszólhatnak, hogy a játékmenet tökéletesen belesimul a tematikába. Gyönyörű a játék minden részletében, azt gondolom, hogy a borkedvelőknek ez tökéletes karácsonyi ajándék is lehet. A doboz dombornyomott felülete, a színvilág mind nagyon elegáns. A játékmenetet leírták előttem, körökre osztott menedzselgetős, kell gondolkodni. Hétvégén fogjuk négyen játszani, ha változik a véleményem, szólok :)
2023-11-24 07:25:07
Na. A cikk alapján kiderült, hogy mi iszonyatosan megnehezítettük magunknak a játékot. Lehet, hogy csak a mi szabályzatunkból hiányzik a pince leírás
https://telex.hu/after/2023/11/21/a-jo-bornak-nem-kell-ceger-de-tarsasjatek-igen
2023-11-21 17:26:41
Nem sértésnek szántam, azt meg pláne nem írtam, hogy kevesebb lennél ezzel. De pszichológiailag érdekes, hogy ezt láttad bele :) Egyébként igen. Millió féle kultúra van a világon, ezért is mondtam, hogy szubjektív :) Mert mindenki mással van képben. Aki ismeri a szőlőfajtákat nem lesz számára idegen dolog. De az nem sznobizmus, hogy így vagy úgy hívnak egy adott szőlőt :D Ráadásul ezek itthoni dolgok. Ez ennek a kultúrának a velejárója, amibe ha játszol akkor betekintést nyerhetsz.
Egyébként ja. Ott a Cuvée standnál gondolkodtam, hogy feliratkozzunk e játékra, de láttam hogy percekig beszél a játékmester, az emberek meg ásítoznak. Mint ahogy lentebb írtam mi szakaszonként tanulunk játék közben, hogy rögzüljön a szabály és ne legyünk teljesen elveszve 15 oldal darálás után
2023-11-21 16:44:05
Miért kultúra kérdése lenne ?
Nem egy borvidéken nőttem fel, nem ez a szakmám és még csak boros se vagyok.
Kicsit túl lett tolva szeritnem ezekkel a nevekkel és ennyi.
Miért lenne bárki kevesebb mert nem tudja ezeket a fajtákat? Képzeld én szakmámból eredően mással vagyok képben, amiről más átlag embernek halványdunzstja nincs, de nincs is rá szüksége a mindennapokban. Ettől nem lesz valaki kevesebb, ezzel max a "sznob" sztereotípiát erősíted vele...
Na de ezt itt zárjuk is le, mert Te neked "A" nekem meg "B" a véleményem. Folytassuk az álltalános csevejben, ne itt rontsuk a levegőt a játék topikjában.
+ Akkor nem volt teljesen képben a játékmester a szabályokkal. Itt már akkor javul a helyzet, ezért is mondtam szívesen ülnék neki még játszani, hogy 1, végig legyen játszva 2, milyen irányba változik a véleményem 3, az ilyen apró , de mégis fontos szabályok tisztázva legyenek.
2023-11-21 12:53:59
Összekombinálhatod a félig érlelt bort a simával. A szabálykönyvben az van, hogy mondjuk van egy 4-es érlelt borod meg egy hármas sima, akkor mivel a kettő értéke nem lehet 3.5 ezért a korosodás jelző felhúzza és lesz 2x 4-es borod. A rengeteg "kimondhatatlan" fajtájú bor meg valójában szőlő fajták. Az meg hogy kinek mennyire kimondhatatlan elég szubjektív. Ki milyen kultúrából jön
2023-11-21 09:26:07
TJÜ-n mindenféleképpen ki szerettem volna próbálni. Előre leszögezném, nem volt rossz játék biztos kap még egy esélyt , de nem éreztem azt a lábújj bizsergetős érzést.
Szóval maga a megjelnés tényleg jól fest, egy modern letisztult külső, nincs túl misztifikálva. Maga a játékmechanika is, hogy mindenki tud valami apróságot csinálni a másik körében, így a holt idő nem tűnik veszélyesen hosszúnak ez is szuper megoldás, mert nem lankad a figyelmünk.
Viszont maga a játékban lévő dolgok inkább "sznob" szeretne lenni, mint játékos barát, értem persze legyünk nagyon tematikusak... ha már úgy is a Viticulture van felhozva példának, ott oké van neve a szőlőtőkének, de ugye vörös vagy fehér bor lesz belőle és csókolom. Itt meg az a rengeteg kimondhatatlan fajtájú bor, persze nagyon "fenszi" de engem inkább taszít mint vonz. Meg rengeteg olyan apró kis dolog, az egyik például hogy év végén "felet" érik a bor... nem gördülékennyé teszi a játékot, hogy majd a következő évben termelt boromat össze kombinálom a meglévővel és akkor ott pihennek egy pincében , hanem megakaszt a gördülékeny játékban az a "fél" érlelés, mert nem tudom össze tenni sehogy, hiszen a szőlőnk csak egész értéket termel, felet nem. Persze tematikailag értem, hogy nem tudod az előző évi bort az ideivel össze rakni (de ha jól rémlik akkor ha már később egyforma értékű akkor össze lehet tenni), de hogy ezzel próbálja éreztetni veled a "szűkösségét" a játék, inkább frusztráló.
Nyilván 3 kört sikerült lejátszani, szóval nagyon mélyen nem tudom kivesézni, több játék után milyen élményt adhat, ezek csupán az első benyomások.
Az épületek működtetése amúgy nagyon ötletes volt és tetszett. Munkás is kell meg bor is év végén, hogy jó legyen és sokat termeljen ami fellendíti a kis gazdaságunkat, de ha még bor nincs is fenn kell tartani, különben bezár a bazár.
Tényleg nem volt annyira rossz, de jónak se éreztem. Szeretnék majd vele mindenképp egy teljes játékot is lejátszani, hogy úgy milyen érzéseket hagy bennem.
2023-11-20 13:06:47
A folytatás:
A szabálykönyv alapvetően szerintem jól, lényegretörően van megfogalmazva. Saját hiányosságom lehet, hogy nem értek bizonyos dolgokat, hiába van egyértelműen leírva. Például a hordók korosítása rész. Azt írja egy pincerészen belül egy korosodásjelző lehet maximálisan. Kettőnél 1 pontot javul a borod. Mivel nem volt pinceleírás külön, így most nem tudom, hogy a pincerész az az adott szőlőlapkák és azon a hordókra vonatkozik e, vagy kompletten a pincére? Mi úgy játszottuk, hogy kompletten egy pincében csak egy korosodásjelző lehetett. Szabályt mi nem szeretünk úgy tanulni, hogy ledaráljuk a 15 oldalt és hajrá. Évszakonként haladtunk a szabálykönyvvel, így este 8-as nekiülés után hajnali 1:45-re végeztünk kipakolással együtt. A tanulás az ilyen, kipakolás ilyen. Ez része a szeánsznak. A könyvre és a doboz pakolhatóságára adok egy 10/7 értékelést.
Játékmenet:
Évszakonként haladunk a játékban. Tavasz, nyár, ősz1, ősz2, tél. 5 fázis, 6 éven át. Ez alatt kell felfuttatni a borainkat. Random faktor a játékban a nagybani piacra való bor sorsolás a játék elején, illetve az időjárás kártya, de az a való életben is random. Egyéb részletekre nem szeretnék kitérni, mert lassan kezdhetem a következő bejegyzést. Nagyon kellemesen csalódtam a játékban. Egészen sok taktikai lehetőségünk van, helyenként némi kellemes agyégetést is éreztem. Nem teljesen hibátlan a játékmenet, de hát hol az? 90 percet ír a doboz/játszma. Nekünk második, harmadik játékra 2 fővel ez össze is jött, kicsit inkább a 100-110 perc felől karcolva. Interakció 2 fővel 0-hoz közeli. Egymás mellett pakolgatunk, ahogy a mai modern társasok zömében. Nekem ezzel semmi problémám nincs, mivel mi végig kommentáljuk mit csinálunk, meg közben beszélgetünk. 10/8
Összességében nagyon kellemes, jól dizájnolt 100%-ig tematikus stratégiai játékot kaptunk a Cuvée-vel, bátran merem ajánlani azoknak, akiket a leírt hibák nem zavarnak. A fentebbi értékek átlagolása alapján ez a játék nálam kereken 8/10
2023-11-20 12:43:55
A Társasjátékok ünnepén sikerült beszereznünk egy példányt Bortársaság promókártyákkal együtt. Megmondom őszintén, hogy elsőre tartottam egy kicsit a játéktól. Amikor odaértünk a Cuvée standhoz számomra is feltűnt, hogy a dizájn nagyon szép, modern és letisztult. Megláttam vagy 100db dobókockát ami a készletben van, mondom a páromnak, hogy felejtős. Nyílvánvaló volt, hogy a dicenak nem dobás lesz a szerepe, de nekem valahogy nem tetszett. Ennyi. Nem kell magyarázkodni.
Viszont mivel én választottam addig vagy 5 játékot, és hiába ajánlottam a viticulturet a páromnak, hajthatatlan volt. "Hát jó..legyen" mondtam, aztán megvettük. A szerző még alá is írta neki a példányát.
Leültünk szusszanni egy kicsit a büfében, amikor megpillantottam, hogy Pierrot a szerző. Rákerestem a vásárlás előtt BGG-n a játékra, de nem tűnt fel a neve. Ó mondom magamban te jó isten...most dobtunk ki 20 ezer forintot az ablakon. (Mivel csak a megasztárból emlékeztem rá, gondoltam magamban neki mi köze a társasokhoz?) Megígértem a páromnak, hogy ha hazaérünk az ő játékával kezdünk, mégiscsak ott volt velem egész nap, legyen meg az öröme neki is.
INNENTŐL JÖN A LÉNYEG:
Alkatrészek:
Kifejezetten minőségi eszközökkel dolgozik a játék. Kétrétegű játékostábla, szép kártyalapok, kellemes design. Számomra ami kicsit negatívum, hogy elég aprók a szőlőjelölő lapkák amikbe a hordókat kell illeszteni, illetve mikor a terület kártyákra helyezed az épület kártyákat kicsit csúszkál egymáson a két kártyalap. De ez némileg szőrszálhasogatás, nagyon szép a design és jó minőségűek az alkatrészek. A dobókockák pedig borminőség jelölők :) 10/9
Kipakolás, szabálytanulás:
A kipakolás nagyjából 40 percet vett igénybe a szabálykönyv útmutatása szerint. A szabálykönyv 15 oldal, vannak hiányosságai. A pincéről mint helységről külön nem ír semmit, de sok más szabályon keresztül utalást tesz a pincére is, szóval végülis nincs gond ezzel sem. De van még ezen kívül is 1-2 dolog, amit a következő kommentben kifejtek!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Cuvée társasjátékhoz