A kis herceg-Az én kis bolygóm egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 25 perc. A játékot az Év Játékának választották 2014-ben (Magyar Társasjátékdíj), illetve ebben az évben több, összesen 2 másik jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk...
A kis herceg-Az én kis bolygóm egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 25 perc. A játékot az Év Játékának választották 2014-ben (Magyar Társasjátékdíj), illetve ebben az évben több, összesen 2 másik jelölést is kapott. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés és a kártya húzás mechanizmusokra.
Ez a játék nyerte meg a 2014-es Magyar Társasjátékdíjat - készítői neve pedig már ismerős lehet: Antoine Bauza és Bruno Cathala ezúttal egy igazán kedves témához nyúltak - A kis herceg történetéhez, azon belül pedig egy saját kisbolygó megépítéséhez. Az építkezéshez pedig egyszerű, átlátható, de jól átgondolt szabályokat alkottak.
A játék nem igényel sok helyet, sem sok időt, így elfoglalt üzletemberek is tudnak időt szakítani rá, lényege pedig pofonegyszerű: a nyertes az, aki a legszebb (azaz a legtöbb pontot érő) bolygót építi fel a dobozban található színes lapkákból. A lapkákhoz és a dobozhoz is az eredeti, Exupéry-féle grafikát használták, így régi jó ismerősként üdvözölheted a török csillagászt, a lámpagyújtogatót, a rókát és a kígyót.
A játékot a legfiatalabb játékos kezdi, és az oszlopokba rendezett lapkák közül kiválaszt egyet - Te is abból a pakliból tudsz az adott körben válogatni - utána ki is választ egy kezdőlapkát a saját bolygójához, és eldönti ki a következő. Az utolsó játékosnak a maradékkal kell beérnie - de a következő kört cserébe ő kezdheti!
A bolygódra kerülhetnek lámpaoszlopok, dobozok, bárányok, elefántok - bájos módon, itt is figyelembe vették a történetet, pl. akkor kapod a legtöbb pontot a királytól, ha csak egyetlenegy rózsád van a bolygón: “...az az igazság, hogy ő egymaga többet ér, mint ti valamennyien, mert ő az, akit öntözgettem…”
A Te bolygódon is nőhetnek a jó növények mellett haszontalan, káros növények is. A majomkenyérfákra nagyon kell ügyelned, ugyanis ha lustálkodsz, és összegyűjtesz három majomkenyérfát ábrázoló lapkát, azokat képpel lefelé kell fordítanod és onnantól pontot sem ér számodra, bármi is legyen rajta.
A játék során szereplőket is választasz, akik bolygód 4 “sarkából” figyelik az építkezést: ők különböző pontokat adnak a bolygódon fellelhető holmikért, ezért ügyesen kell taktikáznod, mit hova érdemes lepakolni! A vadász bármelyik állatért kap pontot, a csillagász a naplementékért, a hiú ember pedig a kígyóért.
A dobozban külön szabály magyarázatot találsz 2 fős játék esetére, hogy ebben az esetben is lehessen taktikázni, illetve játszhatsz úgy is, hogy szereplőidet titokban tartod társaid előtt, még egy kis izgalmat hozva a játékba.
Az én kis bolygóm kezdő játékosoknak, fiatalabbaknak, és családi játéknak is tökéletes lehet. Ajánlom mindenkinek, aki szereti A kis herceg történetét és a felnőtteknek, is, akik emlékeznek rá, hogy voltak gyerekek.
Ha fanatikus vagy, aki órákat szeret a szabályok kibogarászásával tölteni, akkor viszont keress valami mást.
Kategória:
Építés / Terjeszkedés, Könyv alapú
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Kártya húzás
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budakeszi út, Stadionok! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
A doboz sarka ragasztott, egyébként hiánytalan. Cserélném is: Happy city, The Crew
66 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A Table Talk podcast 7. adása a társasjáték archetípusokat járja körbe. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoli.
2019-04-11 09:52:03
Bolygót kell építeni, a játékban sok a taktikázás.
2019-04-10 21:26:23
Bruno Cathala és Antoine Bauza....hmmm. Szerintem világbajnok páros. Már csak emiatt nem lehet szemet hunyni a játék felett. 😁
2019-04-10 20:11:34
Elég absztrakt bolygóépítős játék, amiben van pár érdekes elem, amik miatt érdemes nagyon is kipróbálni
2019-04-10 19:48:10
Ebben a játékban bolygót kell építeni. Jó játék, viszont elég absztrakt, azt hittem, hogy kicsit jobban átadja a kisherceg hangulatot.
2019-04-09 22:36:27
Viszonylag könnyedebb, de számolgatós játék. Kőkeményen a pontokra megyünk rá, tárgyakat, növényeket v állatokat kell gyűjteni, a szintén menet közben összeszedhető célkártyáknak megfelelően. A játékossorrend kis extra, gyk. a játék motorja ez, érdemes kipróbálni. A téma teljesen mindegy, bármi más is lehetne, így a kis herceg életérzés vagy esetleg utálat ne befolyásoljon a játék megvételében.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) A kis herceg-Az én kis bolygóm társasjátékhoz