Az 1% : A csekély esélyek játéka egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 10 - 30 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kockadobás és a merj és nyerj mechanizmusokra. Bátraké a szerencse? Az 1% – A csekély esélyek...
Az 1% : A csekély esélyek játéka egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 10 - 30 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kockadobás és a merj és nyerj mechanizmusokra.
Bátraké a szerencse?
Az 1% – A csekély esélyek játéka pörgős, blöffölve licitálós kártyajáték. A játékosok kockázatos licitekkel próbálják kiejteni egymást a körből, hogy lenyúlhassák a kártyákat, amikkel növelhetik az esélyeiket, hogy megdobják a győztes kombinációt...
– Hét csillag!
– Hét? Legyen 9 cápa!
– 10 cápa!
– 17 csillag!
– Kizárt!
Minden játékosnak osztunk három lapot, azokon különböző mennyiségben láthatók csillagok, üstökösök, cápák, négylevelű lóherék vagy villámok. A soron lévő játékosnak tippelnie kell, hogy a játékosok kártyáin összesen hány db látható egy adott szimbólumból. Mondjuk a kezében van 3 csillag, és úgy sejti, legalább még egy játékosnál csak akad egy-kettő, és azt mondja: 5 csillag. A következő játékos vagy nagyobb mennyiséget mond (akár más szimbólummal), vagy kihívja őt, mondván, nem hiszi, hogy akadna 5 csillag az asztal körül. A többieknek dönteniük kell, hisznek-e neki vagy sem. Miután mindenki elfoglalt egy pozíciót, a játékosok felfedik a lapokat, és akik jól tippeltek, játékban maradnak, akik nem, erre a körre kiesnek. Mindezt addig kell folytatni, míg végül csak egyvalaki marad a ringben. Neki ekkor esélye lesz megnyerni a játékot.
Hogy mekkora esélye? Természetesen 1%! Ugyanis két 10 oldalú kockával („d10”, hogy egy kis szakzsargont is idecsempésszek) kellene 00-t dobnia. Persze dönthet úgy is, hogy dobás helyett inkább szerez egy kártyát, amivel a nyerési esélyeit növelheti. Pl. egy 9-es kártyát, amit maga elé vesz, innentől nem csak a 0, de a 9 is nyerő szám lesz számára. Amint a játékos választott három jutalmat (ami lehet dobás vagy kártyaszerzés), új forduló következik, és mindezt addig folytatjátok, amíg valaki olyat nem dob, amivel megnyeri a játékot!
Az 1%- A csekély esélyek játéka, de hamar megtapasztalhatjátok, hogy az esélyek mindig növelhetők, illetve, hogy csekély esélyek mellett is megszerezhető a győzelem! A kérdés már csak az: neked milyenek az esélyeid?
Kategória:
Kártyajáték
Mechanizmus:
Kockadobás, Merj és nyerj
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest XIV. kerület! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Eladó csak kipróbált játék, jópofa de valószínűleg más gyakrabban fog előkerülni nálunk. Fólia még rajta a tetején. Személyes átvétel BP Zugló Tisza István környékén.
0 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Tudtad, hogy a macskák az életük 66%-át alvással töltik? És azt, hogy hüvelykujj hiányában teljesen alkalmatlanok arra, hogy 1%-ot játsszanak? Nos, ez nem lényeges a játék szempontjából, de az esélyeknek nagy jelentőségük lesz.
2024-07-29 09:29:50
🔎 Egyszerű, gyorsan tanulható, nagy szerencsefaktorral működő (milyen meglepő), blöffölős játék minimális taktikai lehetőséggel.
✔️ Teljesen jó parti játék: szinte bárki játszhatja, semmi agyégetés, nagyon könnyed, szórakoztató, nem helyigényes. Két fő tényező adja a magját. Az első, egymás figyelése. Csak a saját kártyáinkat látjuk, megpróbálhatjuk azok alapján megtippelni, hogy egy-egy szimbólumból mennyi lehet a játékban, de nagyon érdemes figyelni a többiek licitjét, sőt(!), a reakcióikat egy-egy licitre. Tehát határozottan interakció és metakommunikáció központú játékról van szó, ettől jó parti játék. Ezek nem számolható dolgok, inkább az intiucióra építenek. Elhiszem, ha valakit ez tart távol. A másik fő jellegzetesség a szerencse. Hiába sikerül megnyerni a licitálásokat, ha a kocka nem akarja, hogy nyerjünk. Abszolút érthető, ha valakinek meg ez nem jön be. Volt olyan parti, ahol valakinek egy bónuszkártya is elég volt, a másiknak meg néggyel sem sikerült megdobni a nyerőszámokat. Én ezt inkább esély kiegyenlítésnek tartom. Alapvetően én sem szeretem a szerencsefaktort, de itt még én is izgalmasnak éltem meg. A versengeni szerető játékosokat szerintem ez taszítani fogja.
❌ Részben negatívum, részben sajátosság a kieséses rendszer. Addig ismétlődik a licitálós kör, amíg egy győztes nem marad. Bár alapvetően nem olyan hosszúak ezek, hiszen csak egy számot és szimbólumot kell bemondani, de ha közben beszélgetünk, kommentáljuk az eseményeket, akkor máris nem olyan rövidek. És hát mi értelme lenne egy parti játéknak kommunikáció és nevetés nélkül; viszont így a kiesők – hiába vesznek részt a beszélgetésben – kénytelenek várni.
🎲 Tökéletes filler, tuti sokszor elő fog kerülni. Az ülések hosszát nehéz meghatározni, hiszen ki tudja, mikor sikerül megdobni a célszámokat, de szerintem az átlag fél óra környékén mozgott. Minél több játékossal érdemes játszani, hiszen annál változatosabb lesz a licitálós része. Az újrajátszhatóság a szerencsefaktor miatt természetesen nagy.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) 1% : A csekély esélyek játéka társasjátékhoz