Remekül feldobja az alap játékot! Mi már csak ezzel a kiegészítővel játsszuk, egy-két hibáját az alapjátéknak szuperül orvosolja:)
Nagyon szeretjük! Olyan társaságnak is bejött, akik nem jártasak annyira a társasjátékok világában;) A téma magával ragadó;)
Nagyon cuki grafikájú kártyajáték. A játék lényege, hogy minél több Bohókát gyűjtsünk be. Ezt akkor tehetjük meg, ha egy kártyasor mindkét végén ugyanolyan kártya szerepel. Remek taktikázós játék, melyet egyszerűsége miatt, akár gyerekekkel is könnyen játszhatunk. Mi nagyon szeretjük.
Gyerekként találkoztam először ezzel a játékkal, sokat játszottunk ilyet, talán "Ki vagyok?"-nak hívtuk. Úgy játszottuk, hogy mindenki felírt valamit egy cetlire, és összekevertük, húztunk egyet-egyet és mindenki felragasztotta a homlokára, ezután indult a kérdezés. Ez volt a házi változatunk, sokáig nem is tudtam, hogy van ebből társasjáték. Ennek a kiadásnak az az előnye, hogy kisebb gyermekek is könnyen tudnak vele játszani, mert egyszerű képek szerepelnek benne. Valamint a jópofa fejpántok segítégével könnyen rögzíthető a játékosok fejére a feladvány.
Remekül használható a gyerekek kreativitásának, fantáziájának, és fogalmazási készségének fejlesztésére. Nagyobb gyerekekkel úgy szoktam játszani, hogy a másik gyermek történetét kell folytatnia annak, aki soron következik. Remek mesék, történetek szoktak elhangozni. ;)
Ez pont az a játék, amiben lehet bohóckodni, ezért nagyon szeretik a gyerekek. A játék lényege, hogy kártyákat kell gyűjtenünk, de csak úgy kérhetjük el a másiktól, hogy megmutatjuk az arcunk segítségével, hogy milyen kártyát szeretnénk. Tapasztalatom az, hogy elsőre nagyon nehéz a gyerekeknek utánozni a mimikákat, különösen az összetetteket és nehezebbeket, ezért én tükör előtt szoktam velük kezdeni. De egy-két játszás alatt belejönnek, és már tükör nélkül, magabiztosan tudják mutatni a grimaszokat. Remekül használható az arcizmok bemelegítésére, megerősítésére. Pacsi a készítő logopédusoknak. ;)
Remek ügyességi játék. A székek kreatívan vannak kialakítva, hogy többféle helyzetben fel lehessen tenni egymásra őket. Ez színessé teszi a játékot. Mi azt a változatot kedveljük jobban, amikor nem hibapontokat "gyűjtünk", hanem az a cél, hogy ki tudja előbb feltenni úgy a saját székeit, hogy nem esik le egy sem.
Játékok / Társasjátékok / Vélemények - Mistakos - Harc a székekkel
Gyerekként is imádtuk, és most fejlesztésen a gyerekek is nagyon szeretik. A játék nagyon egyszerű és könnyen tanulható. A játék lényege, hogy dobni kell a három dobókockával, és a dobott kombinációt kell megkeresni a játéktáblákon. Aki leghamarabb rámutat, letehet a kezéből egy korongot. Akinek először elfogy a kezéből az összes korong, nyer. A játékostáblák variálhatósága miatt, nehéz megjegyezni, egy-egy kombináció helyzetét. Ezzel játékosan fejleszthető az észlelés, a megfigyelés, a gyorsaság és a reakció.
Nagyon jó ismerkedős játéknak is, de olyan csapatnak is jó időtöltés, akik ár ismerik egymást, ugyanis újabb dolgokat lehet megtudni a másikról a játék közben. A játék során tippeket kell tennünk, hogy a másik játékos mit válaszolna az adott kérdésre. Ha jól tippelünk, korongokat gyűjthetünk. Aki a legtöbb korongot gyűjti a játék végére, az nyer. A játék egyedüli hátránya, hogy a kérdések száma véges, de más-más társasággal ez a probléma orvosolható.
Eddig kétszer volt szerencsém vele játszani: egyszer hatan, egyszer pedig tizenhárman játszottuk. 13 főnél nehéz követni a játékot, de nem lehetetlen! Nehéz kibogozni, hogy ki mond éppen igazat, vagy hogy kinél milyen kártya van, de egyedi hangulatot adott az, hogy 13-an játszottunk egy játékkal, és mindneki élvezte. Egy hátránya volt, hogy így egy-egy kör baromi hosszúra tudott nyúlni, ha egyes játékosok épp nem figyeltek, vagy sokáig gondolkoztak a körükben. Megosztó játéknak tartom, mert nem mindenkinek jön be, hogy sok koncentrálást kíván a játékosoktól.
Mielőtt kipróbáltuk, nem számítottam sokra, csak egy szimpla dobok és lépek mechanizmusú, Magyar Népmesés témájú játékra. Kellemes csalódás volt, mert meglepően kreatív szabályokkal rendelkezik a játék. A mesekártyák, a karakterkártyák, a különféle dobókockák, és a játéktáblán elhelyezkedő különböző mezők színesítik és izgalmassá teszik a játékot. A játék során gyűjthetünk, tárgyakat, állatokat, jótanácsokat, pogácsákat, pénzérméket, és varázstárgyakat. A játék során különböző kalandkártyákat kell teljesítenünk, hogy beléphessünk a várba és így megnyerjük a játékot. Így ad a játék célt és stratégiai elemet a játékhoz. Ezek alapján az adott játékos akkor nyer, ha a kalandkártyán szereplő helyre elment, elvitte oda azt a tárgyat, ami a kártyán szerepelt, és megszerezte azokat a varázstárgyakat, amik a várba való belépéshez elengedhetetlenek. A játék grafikája illeszkedik a Magyar népmesékhez, és játék közben újra gyereknek éreztem magam. ;)
Játékok / Társasjátékok / Vélemények - Magyar népmesék: A társasjáték
Nagyon tetszik ebben a játékban, hogy ketten játszható és rövid játékidejű, de ennek ellenére megdolgoztatja az agytekervényeinket. Nem kevés taktika kell ahhoz, hogy meg tudjuk nyerni, valamint egy kis szerencse is elkél. Pozitívuma még, hogy kis helyen elfér, nem nagy helyigényű játék. Könnyen tanulható, és egyszerű szabályrendszere van. A játékosok célja elsőként megfertőzni három különböző szervert egy sorban, vagy egy szervert háromszor. Ezt különböző értékű lapok kijátszásával teketik meg. Az utolsó két kijátszott lap összege adja ki azt a szervert, amit meg tudnak fertőzni a játékosok. A kártyakijátszásokat több extra akció is színesíti, melyekkel taktikázva előnyünkre fordíthatjuk a játékot. Ilyen a kémkedés, a hack vagy a tűzfal. Nem kis büszkeséggel tölt el, hogy magyar fejlesztésű játékról van szó. :)
Könnyen tanulható társasjáték, melyben fontos szerep jut a döntéseinknek, és próbára tehetjük a stratégiai gondolkodásunkat is. A kalózos téma mellett tetszik a játék grafikája és nagyon ötletesek a kis fa hajók benne. A játékosok célja, hogy elsőként összegyűjtsenek a saját szigetükre 9 darab kincset. Ám ez nem is olyan egyszerű, mert a tornádó és a többi játékos hajója megakadályozhat minket ebben, így a játékostársak hajójára is érdemes odafigyelni. Még egy nehezítő tényező, mely a taktikázás szempontjából sem elhanyagolható szempont: egyszerre hét kincs fér fel egy-egy hajóra, ha ennél több kincs kerül a hajóra, elsüllyed. Többféle akció közül lehet választani a szokásos "dobj és lépj" mechanizmus mellett, ami színesebbé teszi a játékmenetet. A játékidő kellemes, nem túl hosszú és nem is túl rövid. Így kisebb gyerekekkel is játszható, nem fognak unatkozni közben. Könyned szórakozás mellett kiválóan fejleszti az előre gondolkozást, és a számolási készségeket is.
Sziasztok!
Ennél a játéknál az egyik videó nem jó (d3meeples), egy másik játékot mutat be:
https://tarsasjatekok.com/tarsasjatek/a-harom-kismalac-2013#A%20h%C3%A1rom%20kismalac-4
A Dixitet az egyszerűségéért ezt az egyedi játékmechanikájáért szeretem, holott mindkettő társas ugyanazon elven alapszik, az asszociáción. Az Álmondj Velem kicsit talán pörgősebb, mint a Dixit. Azért olyan jó, mert vannak segítő és akadályozó szerepek is a játékban. A tündér célja, hogy közelebb vigyen a megoldáshoz, a mumusnak pedig össze kell zavarnia. Az álommanónak van talán a legnehezebb feladata, mert neki nem szabad se segíteni, se gátolni. Egyensúlyt kell tartania az erőben. :) A játékosoknak a szerepüknek megfelelően kell a feladványhoz asszociációkat megfogalmazniuk szavak formájában. Ezek a szerepek a játék folyamán folyamatosan változnak, ezzel igazán változatossá téve a játékot. Álmodóként nem könnyű feladat, hogy miközben próbáljuk kitalálni a megfejtendő szót, még azon is gondolkodjunk, hogy vajon ki az aki velünk, és ki az aki ellenünk van. A feladványkártyák nagyon különleges és szép grafikájúak. Két feladványt ábrázolnak egy képen, nagyon kreatívan. A játék fehér, letisztult doboza különösen tetszik. :)
Az Ice Cool-al összetéve plusz öt dobozt kapunk, mellyel megnő a játéktér, így elég nagy helyigényű játék lesz. Valamint a játékosok száma is kibővül, így akár már nyolc fővel is játszható. De önnállóan is lehet vele játszani. Könnyed ügyességi játék, ahol a fogócskáé a főszerep. Remekül fejleszti a kézügyességet.
Hú, ezzel mennyit játszottunk gyerekként! Ez is azon játékok közé tartozik, aminek mindenki ismeri a szabályait. Örök klasszikus marad szerintem. Nagyon szerettünk vele játszani, de nem hiszem, hogy a kocka dobálása és a lépkedés miatt, inkább a játékostársaink kiütése okozott olyan nagy örömöt. Persze, ha meg minket ütöttek ki, lehetett bosszút állni a másikon. :) Volt, hogy egy nap többször elővettük.
Köszönöm!
Válasz nagysandor.mc (2019. júl 28. 14:57) üzenetére
Cikkek / Cikk hozzászólások / Vélemények - Ti írtátok! - Miért társasozzunk gyakran gyermekeinkkel?
Logopédiai fejlesztő kártyajáték, mely során grimaszolnunk kell. Fejlesztéshez kiválóan alkalmazható, a foglalkozásokat színesebbé lehet vele tenni. A játék során a játékosok grimaszokat vágnak, és aki a leghamarabb megtalálja az adott grimaszt a kártyák között, elviheti a kártyát. Aki előbb összegyűjt öt kártyát, megnyeri a játékot. Kisebb gyerkőcökkel lehet úgy is játszani, hogy először a húzott grimaszokat utánozzuk velük, majd a kirakott kártyák között meg kell keresnie a párját. Nagyon jó játéknak tartom, mert játékosan veszi rá a gyerekeket a különböző arc és szájizmok mozgatására. Játék közben a száj izmainak erősítése és fejlesztése észrevétlenül zajlik. Közben garantált a sok nevetés. :)
saxomusic- 2021. szept 13. 16:44
- Válasz
- / +7
Na a CrimeZoom tényleg hozza a nyomozós feelinget!
A játék kezdetén elénk tárul egy helyszín, amit mi fedezhetünk fel, kártyáról kártyára (a kártyák megfordításával és elolvasásával). Már ez is megalapozza a nyomozás hangulatát. :)
Vannak kártyák, melyek újabb kártyákra mutatnak. Ti döntitek el, melyik nyom irányába indultok el, kit kérdeztek ki, mit vizsgáltok meg. Tényleg ti irányítotok.
A felderített nyomok alapján kideríthető a sztori, nem légbőlkapott a megoldás. És a sztori jó! Nem könnyű, de nem is nehéz, de azért kell agyalni rajta;) Mi jót diskuráltunk a lehetséges sztori-megoldásokon, tényleg olyan volt, mintha egy krimiben lennénk és azon tanakodnánk mi történhetett. :)
Nagyon vártam, hogy megjelenjen, és ki tudjuk próbálni. Nem csalódtam!
Játékok / Társasjátékok / Vélemények - Crime zoom: Az utolsó kártyalap