Sziasztok!
A Carcassone: a 2. kiegészítés címe hibásan van feltüntetve, kimaradt egy betű: Kereskedők és építőmesterek helyett Kereskedők és építmesterek szerepel. A címben és a leírásban is hibás.
Sziasztok!
A Betűtorony oldalán az üzleteknél a Scrabble utazó játék szerepel, és mind a Játékfarm, mind a Gémklub linkje arra is visz. Más üzletnek nincs is ajánlata, valószínűleg a Betűtorony nem kapható.
Rendben, köszönöm 😊
Válasz cuf87 (2020. jún 01. 09:21) üzenetére
Köszi, de ezeket én is láttam, csak ennek ellenére nem érzékeltem, hogy az összpontszám emelkedett volna, ezért írtam.
Válasz gyd (2020. jún 01. 07:17) üzenetére
Sziasztok! Ha patreon támogató vagyok és az adott hónapban megkaptam a 800 pontot, de mondjuk a Patreonon egy nagyobb csomagra módosítok, ami 1200 pontot ad, nem kéne megkapnom a kettő közötti 400 pontot?
Tegnap emeltem a csomagon, a különbözetet pénzben kifizettem, de a pontjaimban nem láttam a plusz pontok jóváírását.
Szerkesztve: 2020. jún 01. 05:57
Az Exit sorozat kiváló azoknak, akik szeretik a szabadulószobákat , de mindezt otthonról szeretnék élvezni és csak ha kevesebb pénzből, mint egy valódi szabadulószobás élmén Nagyon jó játékok , egyedül és nagy társasággal is. Kooperatív játék, a csapatnak össze kell dolgozni , hogy meglegyen a megoldás időre .
Ugyan csak egyszer játszható de közben nagyon élvezetes rájönni a megoldásra, ötletes feladatok és néha néhány egész nehéz feladvány vár azokra, akik bele kezdenek.
A sorozatnak egyébként több darabja is van, a különböző tematikák közül mindenki találhat kedvére valót.
Teljesen be tudja szippantani az embert egy ilyen játék, nagyon jó kikapcsolódás.
Játékok / Társasjátékok / Vélemények - Exit - Az elhagyatott kunyhó
A Dixit egy zseniális játék, amivel az egész család tud játszani. Ttipikusan az a játék, amihez még a nagymama is le tud ülni és érteni fogja és élvezni is fogja a játékot . Nagyon jó asszociációs játék, és szerintem minél többen vagyunk, annál jobban élvezhető . Nekem különösen akkor tetszik, amikor olyan társaság van együtt, akik amúgy jól ismerik egymást. Úgy nagyon nagy élmény a játék hiszen ismerjük egymást gondolatait gondolatmenetét tapasztalatait , szokszor egy rugóra jár az agyunk és érdekes ezt átélni. A kártyák egyszerűen gyönyörűek, részletgazdagok , mintha egy álomban lennénk. Mindig, mikor újra játszuk, felfedezek valami új ,apró motívumot a kártyákon így az újra játszhatóság a gyakorlatilag végtelen . Attól is függ , mehetünk a kártyákon , hogy éppen milyen hangulatban vagyunk. Érdekes hogy kinek melyik apró részlet ragadja meg a figyelmét. Persze ha már unjuk az alap paklit , akkor rengeteg kiegészítő van hozzá és mind egytől egyig hihetetlenül gyönyörű , mindegyiket más és más művész festette rajzolta így más hangulatúak a paklik. Nagyon tudja színesíteni a játékot a sok kiegészítő, nekem az eredet és a az emlékek a kedvenceim a kiegészítők közül, de nem volt szerencsém meg mindet megnézni Szóval lehet hogy lesz még a későbbiekben másik kedvenc is.
Igazi jó parti játék és családi játék a Dixit, alapdarab, mindrnkinek kötelező.
A Gazdálkodj okosan játékon több generáció nőtt fel, valószínűleg mindenki ismeri Magyarországon. Mindig kijön egy új verziója, hiszen a pénzek változnak, a világ változik de a játékmenete az mindig ugyanaz marad: megyünk körbe a táblán, léphetünk, veszünk egy egy darabot a kis leendő lakásunkba és kb ennyi. Órákig el tud húzódni a játék és rettentő unalmas tud lenni. Gyerekként még talán érdekes volt, de most már az ereimet fel tudnám vágni egy Gazdálkodj okosan partin.
Vontatott, semmi eredeti nincs benne, semmi egyedi lehetősége nincsen a játékosnak, csak megyünk körbe, dobunk és csináljuk amitől táblán írnak vagy a kártyán és ennyi. Nem egy jó játék.
Szerencsére mostmár van rengeteg olyan társasjáték, ami hasonlóan a pénz gazdálkodásról tanít és a gyűjtögetésre és annak beosztásárenevel de ezerszer jobban mint a Gazdálkodj okosan. Úgyhogy minden szülőnek javaslom hogy a régi Gazdálkodj okosan játékot dobja ki és válasszon egy modernebb verziót amit valóban fognak élvezni a gyerekek és az egész család is. Ott van például az EladLak játék, ami kiváló alternatívája lehet a Gazdálkodj okosannak.
Az Activity Junior nagyon hasonló az eredeti társasjátékhoz. Egy kicsit könnyebb, mint az eredeti . Nekünk ez a verzió volt meg gyerekkoromban. Rengeteget játszottunk vele, nagyon nagyon jó játék, hihetetlen jókat nevettünk rajta. Hetesen egyikünk sem egy rajzehetség és nem is vagyunk pantomim művészek, szóval elég vicces előadások születtek és alkotások.
Alapjátékot gyakorlatilag mindenki ismeri egy alapdarab most már vannak ehhez hasonló de jobb játékok például nálam nagy kedvenc az Imagine zseniális hogy apró piktogramok ból kell ábrázolni egy szót vagy kifejezést Persze minden ilyen játék ősatyja az Activity Szóval nem szabad lebecsülni, a gyerekeknél pedig szerintem nagyon jól fejleszti a különböző készségeket, akár a rajzolást akár körbe írást akár a mutogatást.
A Kard és Korona egy igazán monumentális társasjáték , már csak a tábla méreteit ha nézzük. Óriási játéktábla, rengeteg mütyűr és alkatrész és pici elem. Mindezek nagyon szép kivitelezésben. Különösen szépek a legújabb kiadás miniatűrjei. A Kard és Korona egy elég összetett társasjáték, amiben kiskirályokat kell alakítanunk . Ehhez mindenkinek van egy szépen kidolgozott mini figurája és kiskirályokkal irányíthatjuk Magyarország egy egy területét, itt építkezünk , adót szedhetünk, kolostort húzhatunk fel és természetesen a kiskirályunkkal a csatába is indulhatunk, hogy újabb területeket foglaljunk. A játék célja hogy minél nagyobb területeket elfoglaljunk , hogy több tisztséget töltsünk be a játékban. A játéktábla egyébként kétoldalas, az egyik oldal a rövidebb verziója játéknak , a másik oldal a hosszú verzió.
Ami nekem nagyon tetszik, hogy még ha hatan is játszunk, nem kell egymásra várnunk, mert a játékosok akciói sokszor egy időben zajlanak. Ami kevésbé tetszik az a dobókockás megoldás: itt egy nagyon komoly , nagyon jól összerakott monumentális játék ahol próbálunk taktikázni, de a dobókockával való csatározás természetesen totál felül tudja írni a terveinket. Valahogy nekem ez a dobókocka dolog nem illik bele a képbe. Persze ennek ellenére ez egy jó játék, de ha kicsit fáradtak vagyunk vagy nincs kedvünk órákig pakolni, akkor nem ezt fogjuk elővenni mert az egy időigényes játék és nem kicsit hely igényes is.
Egyébként a Kard és Korona kiadó játékait jó szívvel ajánlom, mert mindegyik nagyon szépen kidolgozott és igényes játékok. De ha már a magyar témánál vagyunk, nekem a Pesti srácok jobban összerakott játék, sokkal közelebb áll hozzám. Nem mellesleg az a játék is a Kard és Korona kiadó gondozásában jelent meg.
A pesti srácok 1956 a Kard és Korona kiadó egyik legszebb játéka. Nagyon igényes a tábla, a képek amik valódi fotók a forradalom idejéből.
A pesti srácok 1956 az összetettebb játékok közé tartozik és játékidő is azért egy kicsit hosszabb de megéri belekezdeni, különösen annak, aki szereti a kooperatív játékokat mert, ez ebben a műfajban egy kiváló darab. A játéknak nemcsak kooperativ menete van, több játékmódban is tudjuk játszani. Van Fél kooperativ játékmenet is és egyedül is játszható.
Nagyon szépen ki vannak dolgozva a szabályok, de nem egyszerű egyik mód sem. Már az előkészület is elég sok időt vesz igénybe, rengeteg különböző típusú kártya és jelölő van a játékban , amik közül nem minden játék módban kell használnunk mindet. Elsőre elég ijesztő ez a rengeteg elem és a sok szabály, de érdemes átrágni magunkat rajta.
A téma, a kidolgozottság, a kártyák és minden teljesen vissza repít minket a forradalom idejébe, és abszolút hozza a forradalmi hangulatot. Ezt mondjuk már a dobozon lévő grafika is nagyon jól sugallja. Az egyik legjobb magyar társasjáték, akinek a szívéhez közel áll a magyar történelem, annak ez egy alap darab.
A Pesti srácok 1956 játéknál a Kodama játékismertető cikkje szerepel.
Szerkesztve: 2020. jún 01. 05:48
A gyerekkorunk meghatározó kártyajátéka volt az Uno. Szerintem minden családnak volt egy pakli otthon, talán még most is sok fiókban ott lapul. És sűrűn előkerül sok helyen ma is, annak ellenére, hogy vanbak már ennél sokkal jobb kártyajàtékok is. Mindenki 1000 partit lenyomott már vele. Mi rengeteget játszottunk, minél többen voltunk annál izgalmasabb volt a játék. Nincsen túlbonyolítva színre szín számra szám.
És ez az a játék, az egyszerűsége ellenére, amihez valószínűleg a legtöbb házi szabály született. Ennek a játéknak mindenki máshogy ismeri a szabályzatát. Ahány társaság annyi verzió, ezért jókat lehet vitázni is rajta. De egyébként kiváló party játék.
Tény, hogy nehéz lekötni az ilyen korú gyerekeket, jobban érdekli őket a telefon, meg a haverok. Ez a korosztály az, akinek kicsit már ciki a szülővel leülni, de a cikkben ajánlott játékok nagyon jók. Akár családdal, akár a kis barátokkal is lehet játszani. A Tokió kiránya és a Zombie kids is elférne a listán, vagány a grafika és érdekes a játékmenet. A Dobble nemcsak az ennek a korosztálynak szórakoztató, nagyobbaknak is. De ezeknek a gyerekeknek már simán lehet komolyabb játékokat is odaadni. Nálunk a 8 éves gyerkőc a Nottingham bíráját is nagyon élvezi, meg a Catan telepeseit.
Nagyon jó promó kártya rendelhető hozzá a kiadó oldalán, amivel még izgalmasabbá tehető a játék.
Cikkek / Cikk hozzászólások / Vélemények - Ti írtátok!-Chachapoya: Kalandra fel!
Nálunk nagy kedvenc a 7 csoda párbaj, de a többi is jó játék. Szerencsére egyre több olyan játék jelenik meg, ami kifejezetten két főre készült és nem kell kompromisszumot hozni egy több fős játékban különböző szabálymódosításokkal. A cikk egyébként szépen összegyűjtötte a legjobbakat a kétfős játékok közül.
Cikkek / Cikk hozzászólások / Vélemények - A legjobb páros társasjátékok
Nagyon jó összefoglaló a kooperatív játékokról és azok sajátosságairól. Szeretem az együttműködésen alapuó játékokat, de nem ez a típus a kedvencem.
Cikkek / Cikk hozzászólások / Vélemények - Működjünk együtt! - Hogy működnek a kooperatív játékok?
harnos.szilvi- 2020. jún 03. 18:43
- Válasz
- / +1
A Cat lady társas oldalán a cikkeknél a Quadropolis ismertető is ott van.
Gépház / Kérdések és hibajelentések / Rossz link