Úgy figyeltem meg, hogy saját listákat nem lehet törölni. Ha igazam van, és nem csak nem találom, én értékelném, ha megszabadulhatnék azoktól, amik már full üresek, és nem is tervezem őket használni a jövőben.
1. Van e olyan társas vagy társasok amit kifejezetten szeretnél akciósan látni és le is csapnál rá(juk)?
A top 3, amit nagyon szívesen látnék akcióban: Root, Everdell, Nidavellir
2. Mi az az akciószint amikor már nem is kérdés, hogy megveszed?
40% körül, de két feltétellel. A leértékelés az akkori legkedvezőbb árhoz képest kell, hogy legyen, ne egy túlárazott boltban, illetve rajta legyen a kívánságlistámon.
3. Van tervezett költségkereted erre az időszakra akár totálba akár külön novemberre és decemberre amit maximum társasra szánsz?
Nincs november-december költségvetésem, alap havi költségvetésem van, amit csúsztatok a következő hónapra (tehát, ha az egyik hónapban nem költök, a következő havi budget a duplája). Ez nálam 5 ezer forint jelenleg.
4. Ha van költségkeret mennyire van kőbe vésve?
Nincs teljesen kőbe vésve, de szigorúan veszem, ha átlépem a keretet, akkor valahonnan átcsoportosítok, ami hasonló kategória (pl. videojáték költés).
5. Az idei terveid/költségkereted mennyiben más a korábbi évekhez?
Tavaly év végén (akkor kezdtem társasra költeni) az idei keretem dupláját használtam, az idei évem azért lett visszafogottabb, mert nagyon véges volt a pool, akikkel játszani tudtam, és őket is ritkán tudtam játékra bírni, így még az a pár játék is kihasználatlanul feküdt itthon a polcon, amit megvettem.
Bízom benne, hogy ebben lesz változás, és jövőre lesz értelme megemelni a keretet.
Igen, amikor azt írtam, hogy nem szerencsejáték, akkor nem arra gondoltam, hogy nincs benne szerencsefaktor, hanem arra, hogy alapvetően nem szerencse alapú a játék :)
Mi eddig csak ketten játszottunk vele, úgyhogy lehet ezért is hangsúlyosabb nálam az, hogy nem a szerencséről szól.
Válasz MaRo (2022. nov 28. 16:35) üzenetére
Bár hírből ismertem, nekem is kimaradt ez a klasszikus eddig. Én nagyon kellemesen csalódtam, ez az első játék, amit a párom örömmel játszik, és nálam ez a legfontosabb szempont. Lehet, hogy nem ez a legizgalmasabb játék valaha, de attól, hogy valami komplexebb, nem lesz szükségszerűen jobb.
Szerintem nagyszerű belépő játék. Hihetetlenül egyszerű, és mégis van benne egy kellő mélység, mert a lapkák ismerete után direktben úgy is le lehet helyezni a hasztalanabbnak tűnőket, hogy az ellenfél esélyét csökkentsük például egy város befejezésénél, tehát a szerencsejátéktól azért messze van az én szememben.
Egy utolsó megjegyzés pedig, hogy a sok kiegészítő nálam a népszerűség mutatója, mert igény van rá, többet hoz, mint visz. Ettől nem lesz jobb egy játék, mert a népszerűség nem a minőség garanciája, ugyanakkor rámutat, hogy 10-ből hány ember fog vele szívesen játszani, és ez is egy (számomra nagyon fontos) szempont.
Ki mit használ játék közbeni rendezésre (gondolok itt tokenekre, erőforrásokra, miegyébre)?
Nekem nem szimpatikusak a játék-specifikus rendszerezők, az általános megoldásokat jobban kedvelem.
Neten egyedül ezt találtam, ami közel volt az elképzeléseimhez:
https://thegiftforge.hu/collections/accessories/products/bg06033?variant=41230255980699
Nekem úgy tűnt némi utánaolvasás után, hogy a legtöbben a kicsi, bárhol kapható edényeket, tálakat preferálják.
Igen, kiadnak mindent újra. A hátlap ugyanaz, viszont van egy nagy változás, hogy a tile-ok maguk lekerekítettek lettek. Eddig egy kiegészítőről tudok, ami megjelent magyarul, pont mostanában :
https://www.piatnik.hu/Carcassonne-A-kodbe-zart-Carcassonne
Válasz batik.balazs (2022. nov 22. 09:57) üzenetére
Egy megjegyzés, mert engem érdekelt és utánakutakodtam, hátha valakinek még segít. Ez a verzió a Big Box 7-es, és designban a C3-as verzió, ami a legújabb, az anniversary edition-nel megegyező.
Válasz godzsakattila (2022. nov 21. 18:43) üzenetére
Nekem még mindig megvan a Kartográfusok, igaz, nem is játszom nagyon vele (védelmemre szóljon ajándékba kaptam). Ennek nagyon egyszerű oka van, nem vonz a rajzolgatás része. Amit el akar érni a játék, azt szerintem el is éri, az én szememben abszolút családi játék, és annak teljesen korrekt.
A bgg-n 7.8-at elérni azért nem kis teljesítmény, általában a heavy játékok szoktak tarolni, meg is lehet nézni a top 100-as listát. Hogy én is felhozzak egy példát, a Kuruzslók Quedlinburgban szinte minden interakciót nélkülöz, mégis imádom. A push your luck és a káröröm elegye elég hatásos kombó.
Köznevetség tárgyaként általában vizet szoktam, szóval nem buksz nagyot 😄
Válasz robsteady (2022. nov 19. 20:12) üzenetére
Úgyszint off, de azzal az állásponttal vitatkoznék, hogy érvek, ergo racionalizmus > érzések. Az érzelemmentes racionalizmus termeli ki magából a szociopatákat, az empátia teljes hiánya ugyanakkora kárt tud okozni (és okozott is már a történelemben), mint a racionalizmus teljes hiánya érzelmi alapon, amire manapság lehet számtalan példát felhozni.
Szerintem minden kritikának mindenhol megvan a helye, és szükség is van rájuk, különben akár egy állatsimogatóban is élhetnénk, viszont nagyon fontos a tálalás. Ezt hívják asszertív kommunikációnak.
Én a Calico-t próbáltam ki családdal a TJÜ-n, és nagyon pozitív csalódás volt.
Régen az Azul és a Calico között tanakodtam, és végül az Azul nyert, mert magasabb interakcióval rendelkezett.
Ma is azt választanám (sokkal kevésbé magabiztosan), de a Calicot is nagyon élveztem, és sokkal izgalmasabb volt azon gondolkozni, mit hova rakjak 5 körös távlatban, mint eredetileg gondoltam.
Családi játéknak nagyon jó, a nővérem is nagyon élvezte, pedig neki a 7 csodától kiégett az agya, attól függetlenül hogy light játéknak számít.
És nem szabad lebecsülni a cicás theme-t, hivogatóbb, mint a történelem a legtöbbeknek 🙂
Minden más / Csevegő / Mivel játszottál utoljára? Ajánlanád másnak is?
Én úgy gondolom, hogy nincs különösebb probléma az alacsony interakciójú játékokkal, mondom ezt úgy, hogy tőlem távol allnak, a mások által már említett okok miatt.
Bemelegitőnek, családdal, nem gamereknek tökéletes. És kevesebbszer borul az asztal 😀
Szerintem azzal sincs baj, hogy minden relatív, ez piaci működés is, ha valami nem jó, nem kerül be a mainstreambe, és financiálisan megbukik.
Én személy szerint az asszociációs játékokat kerülöm nagy lelkesedéssel, a fedőneveket egyenesen utálom, de elismerem, és látom is miért kedvelik annyian (a baráti közegemben is). Ők meg attól riadnak meg, ha nem lehet megtanítani egy játékot 10 perc alatt, és ez is valid, csak ez meg pont nem én vagyok.
Minden más / Csevegő / Mivel játszottál utoljára? Ajánlanád másnak is?
Budapesten szívesen csatlakozom ilyen kezdeményezésekhez inkább hétköznap, mint hétvégén, de az utóbbi sem teljesen kizárt.
A social/dexterity játékokat nem igazán kedvelem, viszont szívesen kiélném a gamerebb oldalamat, mert a baráti körömet még nem sikerült megtéríteni, és kihasználatlanul sorakoznak otthon a polcon a játékok 😄
Nekem ez a rendezvény volt a belépő a társasjátékos közösségbe, ezelőtt csak baráti körben játszottam, illetve dice-tower/shup-up-and-sit-down vonalon követtem az ipar történéseit.
Családdal érkeztem, mindennemű elvárás és terv nélkül vasárnap. Az én ízlésemnek borzasztóan sokan voltak, csak nagyon nagy mázlival sikerült délutánra szerezni egy asztalt a kék terítős részlegen, utána azt tartottuk is. Belegondolni sem merek mi volt ott szombaton 😄 A játékmesterek nagyon kedvesek voltak, előző kommenteket olvasva én azt éreztem, hogy nagyobb hangsúlyt fektettek a hobbival ismerkedőkre.
Felemás érzelmekkel távoztam, külső szemlélőként abszolút kinőtte a rendezvény a Lurdyt, és akadtak szervezési bakik is (pl. tombola). Ugyanakkor jól is éreztük magunkat, csak nem vagyok biztos benne, hogy kevesebbet kaptam volna, ha beülünk egy random társasjátékos kávézóba Budapesten.
hajdu.mozes- 2022. nov 30. 18:47
- Válasz
- / +3
Nálam egyelőre még nincs 24 társas, ezért azt az alternatív megközelítést fogom alkalmazni, hogy ha már van nyereményjáték, minden nap kiválasztok egyet a sorsoltak közül, és beleásom magam mélyebben (pl. megnézek egy game night epizódot).
Egyébként jó kezdeményezés :)
Minden más / Csevegő / Adventi társasjáték nyitogatás