A nagy kékség egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 20 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 11 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít az ütés-váltós, a váltakozó képességek, a limitált kommunikáció és a track movement mechanizmusokra. Itt még Jack...
A nagy kékség egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 20 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 11 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít az ütés-váltós, a váltakozó képességek, a limitált kommunikáció és a track movement mechanizmusokra.
Itt még Jack Sparrow is felkötné a gatyáját!
A Sail egy két fős, ütős-vivős, kooperatív játék. Induljatok útnak a hajótokkal, és érjétek el a veszélyekkel tarkított túlvégét, kerüljétek el a Kraken támadásait, és nyerjétek meg együtt a játékot... vagy a legénységetek a halakkal fog hálni… halni!
Minden kör kezdetén új lapokat kaptok, amiből egyet el kell cseréljetek egymással, majd egy sor ütés következik. A kijátszott lapokon található ikonok, ha párt alkotnak, akciónak számítanak: halad a hajó a játékos felé vagy előre, megtámadja a hajót a Kraken, vagy épp mi töltjük csőre az ágyúnkat. Attól függően, hogy ki vitte el az ütést, a saját karakterképességünk további lehetőségeket biztosíthat. A zúgó tenger és a morajló Kraken azonban fülsiketítő légkört teremt, így a játékosok a kártyák kiosztásától az akciófázis végéig nem kommunikálhatnak egymással.
A játékteret ugyan fix lapkákból kell összeállítani, de a különböző forgatókönyvek eltérően teszik fel az akadályokat és jelölik ki a végcélt, és számunkra is csupán a fantáziánk szabhat határt, ha egyedi kihívások elé szeretnénk leülni.
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Angol nyelvű ismertető
Kategória:
Kártyajáték, Kalóz
Mechanizmus:
Ütés-váltós, Váltakozó képességek, Kooperatív, Limitált kommunikáció, Track Movement
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Ebben a játékban az együttműködés a cél. Nem egymást, hanem magát a játékot kell legyőznötök!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Abszolút és nagyon köszi! Közben találtam egy témát BGG-n is és ott is ezzel egybehangzó választ kaptam.
És ha ketten teszünk azonos értékű kártyát, amivel haladhatunk (6, 7 vagy 8) és nem játszik az a kalóz, amelyik ilyen esetben a sellőféle haladást (9) engedélyezné, akkor ki felé kell haladni? A hívó fél felé, hiszen ő nyerte az ütést az előző válaszod szerint?
Szerk.: jaaaa, igen a válasz (gondolom) hiszen írtad is a példádban, még egy magasabb értékű lap sem viszi az ütést a hívott szín híján.
Szerkesztve: márc 30. 12:55
Válasz Tozsi (márc 30. 11:45) üzenetére
Szia!👋
Nincs olyan, hogy döntetlen lenne egy ütés! Nem most találkozom először ezzel a kérdéssel, ezért picit foglalkoztam a témával. 🧐 Sajnos a szabálykönyv nagyon szűkszavúan kezeli ezt a részt, olyan, mintha azt feltételezné, hogy az alap ütés-vivés szabályokkal mindenki tisztában van...😐 Mint a legtöbb hasonló játék esetében, itt is színkényszer van, ami (adu hiányában) azt jelenti, hogy ha nem tudsz a hívott színben kártyát tenni, akkor elvesztetted az ütést! 😉 Még akkor is, ha magasabb lapot játszol ki! ☝
Konkrét példával élve:
A társad kezd és lerak egy zöld 1-est, de nálad már nincs ez a szín, ezért beleteszel mondjuk egy kék 3-ast. Ő viszi az ütést!
Az eredeti kérdésre válaszolva pedig, ha két egyforma szám kerül kijátszásra, akkor a korábban lerakott (hívó) szín nyer, hisz a másik nem tudta követni azt, ezért eleve vesztes helyzetben van.
Az eddig leírtak tükrében nagyon fontos, hogy kövessétek a színkényszert, ellenkező esetben teljesen eltöritek a játékot és elvész a kihívás, a valódi taktika!
Remélem tudtam segíteni! 🤞 Jó játékot!✌😌
Szerkesztve: márc 30. 11:48
Válasz duhr (márc 30. 10:38) üzenetére
Sziasztok, BGG fórumban nem találtam meg a választ rá egyelőre, úgyhogy kérdezek itt.
Hogyan változik az ütéssávon az érték (ha egyáltalán), amikor mindkét játékos ugyanolyan értékű kártyát játszik ki? Vagy mivel egyikőjük sem nyerte az ütést, nem halad senkinél sem a mutató előre?
Köszi előre is a válaszokat!
Ha esetleg más is várja már úgy néz ki, hogy március 19-én várható a megjelenése
Válasz tengeritehen (márc 05. 07:00) üzenetére
Ah értem, köszi szépen az infót!
Válasz tengeritehen (márc 05. 07:00) üzenetére
A reflexshopnak ritkán lehet hinni, nagyon rosszul kommunikálják a megjelenéseket. Most 03.12-re írják, hogy megérkezik.
Válasz Bogame (márc 04. 21:04) üzenetére
Van esetleg valakinek infója a magyar megjelenéssel kapcsolatban? Tavaly már kinéztem akkor januárt írtak, utána februárt most pedig már márciust
A Nagy Kékség egy két fős kooperatív ütésvivős játék, ahol a célunk a kalózhajónk célba juttatása egyere nehezebb pályákon.
A pályákon a hajó mozgatása mellett figyelnünk kell arra is, hogy a krakent elég gyakran írtsuk, különbeb kirürül a paklija teljesen és azonnal veszítünk. Maximum 5 fordulónk van eljutni a célig és egy fordulónak azonnal vége ha valamelyik játékos elvitte a 4. ütését, így az akcióink maximalizálása érdekében arra is figyelni kell, hogy egymásnak megfelelő ütemben tudjuk átadni az ütéseket. Bizonyos résztávokig is el kell jutni meghatározott forduló alatt, szóval sosem lesz habostorta a győzelem.
Mindezt a játék úgy valósítja meg, hogy a kártyákon a színük és a számuk mellett szimbólumok is szerepelnek. Az határozza meg az akciónkat, hogy milyen két szimbólum kerül az ütésbe. Pár példa: Ágyú és kráken? Remek, meglőttük a fenevadat. Két kormány? Arra haladunk, aki vitte az ütést. Kormány és kráken? Haladunk, de bajba is kerülünk. Két sellő? (ezt a legnehezebb elérni, mivel színenként egy sellő van, így tudni kell, hogy társunk miből színtelenített) Egyszerre két lépésnyit is haladhatunk!
Ezt még tetézi, hogy minden játék elején választunk magunknak szerepet is, így lesz speciális képességünk is.
Annyira jó érzés, amikor a feszült csend után (forduló során tilos kommunikálni) kirobban a nevetés, vagy az események megvitatása a játékosokból. Nagyon nehéz leállni a játékkal, ha van idő, akkor simán elröppen 2-3 óra azzal, hogy újra és újra nekivágunk az egyre nehezebb kalandoknak.
Gönyörű, kompakt a megvalósítás, az egyetlen negatívum, amit fel tudok hozni, hogy a lapok színe olykor kicsit nehezen megkülönböztethető (kék, zöld, szürke - a tenger árnyalatai). Valamint a képességek nem a lap színére, hanem a lapokon lévő számok és ikonok színére hivatkoznak, ez zavaró tud lenni. (kék lapokon piros, zöld lapokon sárga, szürke lapokon narancssárga a szám-szimbólum kombó)
A kiegészítő (nem tudom jön-e magyarul) pedig még érdekesebb csavarokat tartalmaz!
A játékot nem ismerem, csak a videókat láttam róla, de nem győzök csodálkozni a rendkívül félrevezető magyar címen.
Sziasztok! Már olvastam itt a játékról a fórumon és nem sikerült megtaláni, hogy melyik beszélgetés alatt. Hamarosn megjenelik és megköszönném, hogy aki már játszott vele ide is leírná a véleményét. Köszi!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) A nagy kékség társasjátékhoz
Így van! 👌 A haladás (hacsak nem egyenes vonalú, a Sellők, vagy az említett karakter segítségével) mindig az ütést nyerő játékos irányába történik. Egyenlő számok esetében a győztes garantáltan az elsőként kijátszott lap lesz, azaz a hívott szín, mert nincs két egyforma szám egy szetten belül, tehát a második egészen biztosan különböző színű. 🙃
Az ütés-számlálót pedig természetesen ilyenkor is feljebb kell vinni a megfelelő játékosnál, mert ez is ugyanolyan kör, mint amikor eltérő számok szerepelnek a kártyákon, csak nem magasabb értékkel, hanem "erősebb" színnel ütött. 😉
Válasz duhr (márc 30. 12:50) üzenetére