A Villámválasz egy nagyszerű társasjáték, 2 - 10 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A társast, 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a memória és a matching mechanizmusokra. Ez a társasjáték a villámkérdések és villámválaszok játéka! Jól vág az eszed? Elég gyors vagy? Mert 10 másodperced van, hogy egy olyan...
A Villámválasz egy nagyszerű társasjáték, 2 - 10 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A társast, 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a memória és a matching mechanizmusokra.
Ez a társasjáték a villámkérdések és villámválaszok játéka! Jól vág az eszed? Elég gyors vagy? Mert 10 másodperced van, hogy egy olyan betűvel kezdődő választ mondj, amit még senki nem nyomott le a nagy keréken! A Villámválasz társasjáték remek szórakozást nyújt az egész család számára. A Villámválasz társasjáték menete: A játéktáblát letesszük az asztal közepére, úgy, hogy mindenki elérje. A kezdő játékos húz egy lapot, és megadja a témakört az adott körhöz. A játék során minden játékosnak 10 másodperce van, hogy a meglévő kezdőbetűk egyikével mondjon egy olyan szót, ami a megadott témához kapcsolódik. Ha nem sikerült, akkor az illető kiesik a játékból. A kártyákon előre megadott témák vannak, de magunknak is kitalálhatunk újabbakat. A játék két darab AA ceruzaelemmel működik, melyeket a csomagolás nem tartalmaz. Játékosok száma: 2-10 fő Játékidő: kb. 30 perc Ajánlott korosztály: 8 éves kortól Tudj meg mindent a Hónap Játékáról ! Nézd meg a videót és olvasd el a blog cikket is róla.
Forrás: Játéksziget
Kategória:
Partijáték
Mechanizmus:
Memória, Matching
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Nyolc, vagy akár annál több személy esetén is játsztható!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2023-09-24 12:17:51
Az iskolában használom a fejlesztéseken kezdő vagy záró játékként. Szókincs aktivizálásra kiváló, az alsósok és a felsősök is szeretik.
Két módosítással alkalmazzuk:
1. Mivel sem ékezetes magánhangzók, sem kétjegyű mássalhangzók nem szerepelnek a játék betűkészletében, megegyezéses alapon az ékezet nélküli magánhangzóknál a hozzájuk hasonló, ékezetes betűvel is mondhatnak szavakat (pl. „a”-nál jöhet „á”-val kezdődő szó is, vagy o=oó, öő).
Mássalhangzók esetén pedig, abban az esetben, ha van az adott betűvel kezdődő kétjegyű „változat” akkor pl. „s” lehet „sz”/ „g”=„gy”
2. A játékhoz tartozó kérdéskártyák közül némelyik elég nehéz - pl. amikor almafajtákat kellene sorolni -, úgyhogy saját kérdéskészletet alkottunk, felhasználva a gyerekek ötleteit is.
Az igazat megvallva pusztán „szórakozásként” én nem venném elő, a fejlesztő foglalkozásokon viszont tökéletesen megállja a helyét.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Villámválasz társasjátékhoz