A Vándor lelkek földje egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 45 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a terület befolyásolás/irányítás, az akció visszakeresése, a négyszög-rács, a set-03 grid coverage és az auction...
A Vándor lelkek földje egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 45 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a terület befolyásolás/irányítás, az akció visszakeresése, a négyszög-rács, a set-03 grid coverage és az auction compensation mechanizmusokra.
Irány Arizium földje... nézz szembe az álomkórral és ébreszd fel a kalandorokat!
A csendet csak a szél süvítése szakítja néha félbe, de Arizium földje tele van csodákkal és megmagyarázhatatlan dolgokkal. A vidéken az Álomkór söpört végig, fogságba ejtve az arra járó lényeket és kalandorokat - végtelen menetelésre kényszerítve őket. Célotok megtalálni és felébreszteni őket az álmukból - hogy a segítségükkel minél több elveszett lelket találjatok meg!
Üdvözlünk Arziumban, az ősi civilizációk bizarr lények, megmagyarázhatatlan csodák és izgalmas karakterek földjén! Álomkór söpört végig a vidéken, arra kényszerítve a legkülönbözőbb lényeket, hogy kábult állapotban, rendszertelen menetelésben vándoroljanak hatalmas távokat. A ti feladatotok, hogy felkutassátok és felébresszétek őket álmukból, hogy hozzátok csatlakozva még több elveszett lelket találjatok meg.
A Vándor lelkek földje társasjátékban versenyezhettek majd az elveszett kalandorok felkutatásáért. A játék több mint ötven egyedi kártyát tartalmaz, amelyek különböző területet vagy karaktert ábrázolnak. Minden körben aktiválhatsz egy kalandor kártyát a csapatodból úgy, hogy az adott kártyát lefelé fordítod. Aki a legtöbbet licitált a kártyáért, megnyeri azt - megtalálva az elveszett kalandort és hozzáadva őket a csapatához.
Ébressz fel minél több lelket, licitálj ügyesen!
Kategória:
Kártyajáték, Fantasy
Mechanizmus:
Terület befolyásolás/irányítás, Akció visszakeresése, Négyszög-rács, SET-03 Grid Coverage, Auction Compensation
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
----Értékelés----
Megjelenés:
5/5: Grafika és dizájn
5/6: Komponensek
5/7: Tematizáltság
Összesen = 15/18
Logisztika:
7/7: Tanulhatóság
6/7: Doboz méret
7/8: Letisztultság
10/10: Előkészület és pakolás
Összesen = 30/32
Játékmenet:
5/6: Jutalmazás
8/8: Játék hosszúság
9/10: Játék élmény
6/11: Változatosság
11/15: Döntések hatása
Összesen = 39/50
ÖSSZEGZÉS = 84/100
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
Vélemény:
Ryan Laukat munkásságát alapból nagyon szeretem a rajzok és a világ, amit tud teremteni a rajzokkal és a sztorikkal számomra zseniális. Ebben a játékban nem a sztorié a főszerep, mint pl.: a Sleeping Gods/Szunnyadó Istenek c. művében. Ha nagyon bele szeretnéd élni magad, akkor a lapokon mindig felolvashatjátok, hogy az adott karakter hogyan tűnt el ezzel kicsit jobban bele tud vinni a témába a játék, de egyébként egy absztrakt forma lepakolgatós játék okos megoldásokkal. Van több játék variáns is, ami nagyon király plusz a promo kieg, ami még kicsit tudja színesíteni a játékot. Egy hosszú nap után szerintem tökéletes választás én csak ajánlani tudom ezt a darabot!
Szerkesztve: 2024. okt 08. 11:35
Nem tudom, tipográfiailag persze lehet probléma, hogy a cím kicsit belelóg a borító grafikájába, de maga a magyar cím jelentésében és hangzásában rendben van. Nekem pont a grafikája nem tetszik semennyire ezekkel az antropomofizált állatokkal és fura gyerekmeseszerű megjelenéssel, de kinek mi. Persze a játék összetettségét tekintve akár illik is hozzá, nem az én játékom, ez biztos.
Hát én nem bírom szó nélkül hagyni, de ez a magyar cím és a doboz valami rettenetes. 😆 Nem igaz, hogy senkinek a szemét nem zavarta. Az erdeti doboz olyan szép, fehér felirattal. Ez a sötét színű 3 soros cím ami belelóg a karakterekbe a képen.... Nem találok szavakat.
A játék "története" valami olyasmi, hogy elvarázsolták a lényeket és alvó állapotban céltalanul kóborolnak (roam) a birodalomban, nekünk kell őket megkeresni és felébreszteni. Szép, egyszerű cím a Roam. Simán lehetett volna "Vándorlók", bár talán nem ez a megfelelő szó. De akár "Kóborlók", de még a "Vándor lelkek' sem rossz, de a harmadik sor teljesen felesleges.
Így elrontani egy gyönyörű Ryan Laukat design-t...
A játék gyönyörű, olyan csodás a grafikája, hogy öröm ránézni- emellett egyszerre könnyed és taktikus, aki szerette a Tiny Town játékot, az szerintem ezt is fogja. A középső területre az alapján tudjuk lepakolni a jelölőinket, hogy milyen alakzatot mutató kártyát szereztünk meg korábban. A játék addig tart, amíg az első játékos megszerez tíz kártyát. Szépen fejleszti a térlátást 😉- fontos, hogy a kártyákat nem lehet forgatni. Családi játék, már kisebbekkel is jól játszható, a szabályok egyszerűek és könnyen tanulhatók. Az alap játék után a nehezítő lapkák csavarnak a játékmeneten, azokkal sokkal izgalmasabbá válik. Célszerű kártyavédőzni, nagyon szépek a lapok, kár lenne, ha sérülnének, ráadásul nagyon sokat forgatjuk őket. Nekem még az eredeti angol kiadás van meg, de éppen láttam, hogy megjelenik magyarul is. A játék egyébként teljesen nyelvfüggetlen, és az angol szabálykönyv is nagyon egyszerűen fordítható, alap angol nyelvtudással egyszerűen el lehet boldogulni- de a neten vannak szabálytanító videók is.
Szerkesztve: 2024. feb 06. 12:03
A 8 perces birodalom jó ajánlólevél. Ha úgy adódik, ezt is kipróbálom majd.
Egyik kedvenc játékom, ha nem akarunk több órás társasba belefogni. A játékszabályok nagyon könnyen megtanulhatóak és a játékmenet végig izgalmas. Kártyákat gyűjtünk az asztal közepére kirakott 2x3-as területről, amiket foglalással szerzünk meg. Minden kártyán 6 kisebb "telek" van, ahova zsetonokat teszünk le az egyes kártyáinkon található mintázat szerint. Az elfoglalt kártya a miénk lesz és az azon található mintával gazdagodik a területfoglalási képességünk. A tervünket emellett különböző megvásárolható tulajdonságlapkák is támogatják, amik győzelmi pontokkal is gazdagítanak.
Szerkesztve: 2021. dec 07. 10:18
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Vándor lelkek földje társasjátékhoz
anymar2208- 2025. jan 20. 18:15
- Válasz
- / +10
Több videót is néztem a játékról, mielőtt beszereztem. Mindben erősen hangsúlyozták, hogy a tervező, Ryan Laukat milyen nagyszabású világokat teremtett a játékaihoz, és hogy azokat saját stílusú grafikáival valósítja meg. A Vándor lelkek földje is ezen világokban játszódik. A karakterkártyákra írt nyúlfarknyi szövegeket többen egyfajta történetként értelmezik, amit talán csak azért nem értettek meg, mert nem ismerik a többi játékot és azok világait (visszatérő karakterekre gyanakodtak stb).
Nos, nem. Jóval egyszerűbb ezen szövegek szerepe a játékban, mint azt hisszük. Azt a célt szolgálja ugyanis, hogy informáljon a játék mezsgyéjén belül (ergo egy játékelem), ami szorosan kapcsolódik a megszerzett karakterkártyák hátoldalán látható területkártyájához. Akinek megvan a játék, megfigyelheti, hogy a szövegek logikusan kapcsolódnak a tájgrafikához (pl.: kiteríti a ruhákat száradni a vízesésnél – a képen ott a vízeses; homokvárat épít – a képen sivatag van; jódlizik a hegycsúcson – hegyet ábrázol a kép; a tolvaj gyümölcsöt farag – nos, itt szigetek vannak, de mit csinál egy bűnöző? Menekül, elbújik. Egy szigeten jól el lehet bújni; stb). És mivel nekünk a karakterek "megtalálása" a feladatunk a játék háttértörténete szerint, szerintem aranyos ez az elem.
Összességében tehát ez a játékelem azt a célt szolgálja, hogy elmeséli, hogy az általad megtalált karakter a megtalálása pillanatában éppen mit csinált. Ez a fogás azért került bele a játékba (logikusan kikövetkeztetve), hogy úgy érezd, hogy a játék történetéhez hűen valóban segítőt toboroztál, nem pedig csak egy új lépéskombinációt, amivel több kártyát gyűjthetsz rövidebb időn belül. Valóban nem történet, csak egy játékelem, de tekintve, hogy része a játéknak ez a csipet tervező által beleszórt fantázia számomra mélyebbé tette a segítő toborzás mechanikáját a Vándor lelkek földjében. 😊
Szerkesztve: 2025. jan 21. 08:40