Az Uno Flip! egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 10 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 7 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a pakli tervezés és a vedd el mechanizmusokra. Készülj fel a klasszikus UNO™ játék megismétlésére: UNO FLIP!™. Ez egy általad...
Az Uno Flip! egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 10 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 7 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a pakli tervezés és a vedd el mechanizmusokra.
Készülj fel a klasszikus UNO™ játék megismétlésére: UNO FLIP!™. Ez egy általad is ismert játék, izgalmas új fordulatokkal gazdagítva – például kétoldalas kártyacsomaggal, speciális FLIP kártyával és szigorúbb büntetésekkel – amelyek versenyelőnyt jelentenek a klasszikus játékkal szemben.
Forrás: MALL.HU
Kategória:
Kártyajáték, Számok
Mechanizmus:
Pakli tervezés, Vedd el
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Nyolc, vagy akár annál több személy esetén is játsztható!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2023-05-20 20:28:19
Amióta ez meg van, azóta a sima változatát sokkal ritkábban vesszük elő. A sötét oldalak extrán szivatósak. Társaságban jobb játszani, de ketten is nagy élmény ezt is.
Sértődős emberekkel ezt hatványozottan nem szabad játszani!
2022-01-13 13:51:14
Talán az első kártyajáték, amit megtanultam játszani kb. 5-6 éves kor környékén. Imádtam, unokatesókkal ültünk egy pokrócon a Balatonparton, elővettük a sima alap UNO- t és csak múlt az idő. a család legfiatalabbjaként én jöttem rá utoljára, hogy a "plusznégyes" kártyát nem mindig éri meg hamar kijátszani, mert hamar visszanyalhat a fagyi. Ez az egy, amit talán az UNO Flip termékből hiányolok, de egy mámorosra sikerült éjszaka keretein belül hamar bevezettük, hogy a sima oldal +1 kártyájánál az eredeti játék szerinti kér lapot kelljen felhúzni, és a +2-suínkérés csakugyan négy lap felhúzása mellett üzemel nálunk azóta is.
Most viszont leszögezném, hogy nem találkoztam még olyan társasággal, ahol mindenki ugyanazt a szabályt követné, akár lapok duplázása esetén, (csak teljesen ugyanolyan lap/elég a szimbólum is) akár csapásról legyen szó.
Át is térmék rögtön a Darkside-ra. Ezúton is szeretném megköszönni a MATTEL Games csapatának, hogy ezermillió lehetőség közül ezt a 4 színt választották, és nem valami fakó, unalmas pasztelt.
Az új kártyák:
-Mindkét oldalon megtalálható a paklifordító kártya. Szerintem ez is legyen nyugodtan a játékosok döntése, hogy a következő játékos egy ugyanilyen motívummal megakadályozhatja a pakli változtatását, vagy akár csapással bárki. (Fontos háziszabályunk, hogy a kezedben lévő pakli hátulját nem nézheted meg, csak a többiekét.)
-Amint a fekete szegéllyel ellátott oldalra fordulunk, észrevehetünk több új szivatókártyát.
~A +2 és +4- színkérés (ezen játék esetén ' és +2- színkérés) kártyák helyett kaptunk egy darab plusszolós kártyát, ami viszont a következő játékossal 5 lapot huzat fel.
~Nem kell félnünk azért a színkérős huzatós lap se marad ki erről az oldalról. A játékban ezt úgy oldották meg, hogy színig kell húznod felcsapva, és ha elérted a kért színt, a kártyákat mind a kezedbe veszed.
~A szokásos kimaradsz kártya helyett viszont bekerült egy mindenki kimarad, azaz ismét én következem lap is.
Flip the deck. Change the game.
2021-04-25 16:31:28
A Mattel nem tudom, hogy csinálja, hogy kitalál egy sztenderd paklit (vagy kettőt) és arra a kitudja hányadik szabályt húzza rá. Alapjaiban véve a játék gerincét a hagyományos UNO szabályai adják. A trükk, hogy a kártyák ezúttal 2 oldalasak egy világos és egy sötét oldallal is rendelkeznek. A játékba bekerült egy fordító lap vagyis ha ezt játssza ki valaki, akkor a kezében lévő lapokat meg kell fordítani a sötétről a világosra vagy épp fordítva illetve a húzópaklit is. Ez taktikára is lehetősége ad, mivel ha valaki jó emlékező tehetséggel rendelkezik és megjegyzi pl. az előtte következő játékos lapjait akkor megmenekülhet biozonyos esetekben a lapcunamitól. A sötét oldal lapjai (kék, narancs, rózsaszín és lila háttérrel) durvább dolgokat rejtenek. Pl: Mindenki kimarad, (ismét a lapot lerakó játékos következik) húzz fel öt lapot, vagy a húzz egy színig, vagyis addig kell húznia a következő játékosnak, amíg egy adott színű lap nem jön a pakliban (a lapot kijátszó játékos dönti el melyik legyen az). Szerintem ez a legnagyobb szemétség, mert ha a pakli jól van keverve, elég sok lapot felkaphat a gyanútlan áldozat. Szóval a játék alapkoncepciója jó, de könnyen ellenséget csinálhat barátokból ha valaki sértődésre hajlamos.
2021-01-05 23:13:16
Unokatestvéremnek vettem karácsonyra, majd megirigyelltem, és magamnak is vettem egyet. A lakótársaim nagyon lelkesek voltak a kétoldali kártyák miatt, és a plusz "szivatós" lapok miatt.
Ennél gonoszabb, szemetebb, aljasabb kártyával még nem játszottunk. Duzzogás, vita, veszekedés lett a vége.
Imádjuk :D Ha jön vendég, kötelező darab. Főleg, ha kissé haragosabb a viszony.
Alapvetően kicsit szokni kellett a kártyák forgatását, mivel ilyenkor nem csak a kezünkben lévő kártyákat, hanem a húzópaklit is forgatni kellett. Ez sokszor elmaradt, alias mindenki látta, hogy mit is vettünk fel éppen.
A vitákon kívül sok nevetést és izgalmat kaptunk egy igen kis összegért. Teljesen megérte. Sokkal többször kerül elő, mint a nagy táblás társasok.
2020-09-01 19:30:58
Szerintem sokkal jobb, mint a klasszikus. Párommal is sokat játszunk, de csapattal az igazi. 🙌
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Uno Flip! társasjátékhoz