A Nyolc Perces Birodalom egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 8 - 20 perc. A játékot 2013-ban jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb családi játék kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb "Nyomtasd és játsz" játék kategóriában. A társast...
A Nyolc Perces Birodalom egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 8 - 20 perc. A játékot 2013-ban jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb családi játék kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb "Nyomtasd és játsz" játék kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a kártya húzás, a terület mozgatás, a terület befolyásolás/irányítás és az auction: dutch mechanizmusokra.
A Nyolc perces birodalom nevű játékot Hazánkban a Piatnik juttatja a boltok polcaira, és nem mást ígér, mint egy területuralós stratégiai játékot ami akár nyolc perc alatt is lejátszható, és teljes értékű szórakozást biztosít. Lássuk, sikerül-e neki!
A játék tematikája új földrészek felfedezése és meghódítása köré épül. Az elfoglalandó területet a társas egy dupla oldalas játéktáblával jeleníti meg, melynek mindkét felén eltérő játéktér található. A játék elején minden játékos egy előre kijelölt területre tesz 3-3 sereget, magukhoz vesznek némi pénzt, és felfordítják a játékhoz tartozó pakli hat felső lapját. Az első játékos kilétét licitálással döntik el, majd bele is vághatnak a hódításba!
A játék előre meghatározott mennyiségű körig tart. A lelkes felfedezők minden körben választanak egyet a felfedett kártyák közül. Ezeknek a kártyáknak előre meghatározott költsége van melyet a játéktáblán is feltüntettek a készítők. A különböző lapoknak más-más költsége van, melyeket kifizetve lehet a kártyákat megszerezni. Ha a játékos elvesz egy lapot, a maradék „balra csúszik” és egy új lap kerül a legutolsó (tehát a hatodik) helyre.
A megszerzett kártya egy akciót biztosít a játékosnak, melyet rögtön végre is kell hajtania. Ilyen akciók például az egységek mozgatása, városépítés, vagy újseregek toborzása. Ezen kívül az akció végrehajtása után a lapot nyersanyagként megkapja az adott játékos. Hogy milyen nyersanyagot ad a lap, az mindig fel van tüntetve a kártyán.
Bizonyos számú kör elteltével a játékosok csoportokba rendezik az összegyűjtött nyersanyagokat, melyek után győzelmi pontok járnak. Például 3 összegyűjtött zöldség után 1, öt után 2 győzelmi pontot kaphat a játékos. Persze a ritkább nyersanyagokból gyakran kevesebb is elég, hogy sok pontot érjenek. Természetesen azokért a területekért is jár pont, ahol az adott játékos rendelkezik a legtöbb sereggel. Ráadásul extra győzelmipontot ér, ha a játékosnak egy-egy szigetet sikerül teljesen a saját uralma alá vonnia.
A játék valóban nagyon gyors, de a nyolc percet azért nagyon nehéz elérni benne. A játékidőre pontosabb becslés lenne (főleg több játékos esetén) talán a 15 perc, de mivel még ez is egy kellemesen rövid játékidő, így ez a pontatlanság abszolút elnézhető a társasnak. A játék egyébként nagyon egyszerű, könnyen érthető, mégis szórakoztató. A készítők ráadásul egy játékvariánst is mellékeltek a szabályokhoz, ahol nyersanyagokat jelző tokeneket helyezhetünk a táblára, és a kör végén a területet uraló játékos megkapja azt, és később felhasználhatja a nyersanyag szettjeibe.
A játék egy remek „filler” társas, amit két hosszabb játék közé pihenőként iktathat be az ember. Nem okoz sok fejtörést, de szórakoztató így is. Kisgyermekes családoknak is remek választás, mert a fiatalabb korosztály is könnyen elsajátíthatja a szabályokat.
42 kártyaap, szabálykönyv, kétoldalas játéktábla, pénz és nyersanyagjelölők, valamint a seregeket szimbolizáló kockák lapulnak a doboz belsejében.
Angol szabály
Kategória:
Kártyajáték, Építés / Terjeszkedés
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Kártya húzás, Terület mozgatás, Terület befolyásolás/irányítás, Auction: Dutch
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2023-03-28 22:14:34
Jajj, cseszd meg, Piatnik! Kétségbeejtő ez az igénytelenség, hogy még a játék címébe is kell kerülnie egy helyesírási hibának (nem először)…
2023-03-28 10:12:16
Ez a tökéletes 4*-os játék. Jó mechanikákat ötvöz pörgős játékmenettel, ahol senki sem fogja magát unni. Az 5 csillagot azért nem kapja meg, mert nekem végtelenül steril. Sem időben, sem térben, sem tematikában nem kötődsz hozzá, pedig adná magát, hogy akár történelmi, akár fantasy vagy sci-fi vonalon sorjázzanak ki hozzá a remake-ek és kiegészítők.
A mechanika roppant egyszerű: kártyákat gyűjtesz és területeket foglalsz. Kezdesz X számú arannyal, ebből veheted meg a gyűjtendő kártyákat is.
Minden körben 6 kártya elérhető, és ezek a pozíciójuktól függően lesznek egyre olcsóbbak, 3-2-1, esetleg 0 aranyba kerülve. Az aranyak nem termelődnek újra. Ha valaki megvett egy kártyát az adott pozícióból, a tőle jobbra levők egyel olcsóbb helyre kerülnek, a sor végére, a legdrágább pozícióba pedig jön egy új kártya. A játék X-1 kártya összegyűjtéséig (ergó ugyanennyi körig) tart.
A kártyákon 2 dolog fontos: a tetején lévő nyersanyag és az alján található akció. A nyersanyag gyakorisága határozza meg, hogy hány darab után hány pontot kapsz. Vannak joker lapok is, ezek bármelyik nyersanyaghoz beszámíthatók a végén. Az akció lehet sereg(ek) feltétele, seregek mozgatása vagy sereg levétele, városépítés, illetve ezek kombinációja.
Pontot szerezni a nyersanyagon kívül területfoglalással lehet: 1 pontot kapsz minden kontinensért és/vagy kontinensen belüli országért, ahol neked van a legtöbb sereged.
Külcsínben a játék abszolúte absztrakt és minimalista - kockasereg, korongváros; pofonegyszerű kiigazodni, hogy mi micsoda. Az egész játék lelke a pakli - ezt leszámítva gyakorlatilag szárazbabbal és aprópénzzel is játszható. Két negatívum: az angol kiadásban lévő 2*2 térkép helyett csak egy került a dobozba (igaz, az kétoldalas), és annak a kivitelezése sem az igazi. Asztalra téve kicsit huplis, és már az első kihajtásnál sérült kicsit a kartonlap éle - felteszem, a további játékok sem fognak javítani az állapotán.
2022-08-18 13:43:21
Kevés jó területfoglalós játékot ismerek, és amiket igen, azok játékideje nem áll meg 1 óra alatt, sőt.
A Nyolc perces birodalom, bár nem 8 perces játékidőt kér, hanem 15-25 percet (játékosszámtól és játékosok tempójától függően), egy élvezetes területfoglalós játék.
A szabályok 3 perc alatt megtanulhatóak, amely árulkodik az előnyökről és a hátrányokról is:
-előnyök: gyors, egyszerű, könnyed, taktikázós
-hátrány: nem fog mély stratégiai élményt nyújtani, egysíkúvá válik viszonylag hamar
Az egysíkúságot a különböző játékvariánsok hivatottak ellensúlyozni, ezeket javaslonám fokozatosan bevezetni. De ebből sajnos csak 3 van (ami tulajdonképpen igazából csak 1, ha a játékélmény módosítását nézzük).
2021-12-02 13:10:41
Azt azért jó tudni róla, hogy nagyon konfrontatív. A területeket, de az akciólehetőségeket és a terményeket is egymás elől vesszük el. Konkrét harc nincs (a ritka, egy katonát legyilkoló akción kívül), de a területek többségi uralmáért többnyire ugyanazokra a területekre fogunk menni. A békés építgetés híveinek ez nem lesz egy jó érzés.
2021-12-02 13:06:46
Ez egy nagyon kellemes kis játék. Én mobilon játszom a gép ellen, kipakolás nincs, meg az ellen se gondolkodik, így tényleg elérhető a 8 perc. Szerencse bőven van benne, de több menet alatt kiegyenlítődik, és az is érdekes, mennyire tudja az ember megragadni a szerencséjét, vagy mérsékelni a balszerencséjét. Mert jó döntésekkel mindegyikre fel lehet készülni.
A játék borítója nagyon jól mutatja, hogy "navigare nesesse est", tényleg sok múlik a hajózáson, muszáj átmenni más kontinensekre. A játékenetet kucsatax leírta, egyszerű és nagyszerű. Rengeteg feszítést tartalmaz, nagyon szűk a játék. Ha a jó kártyát nem veszem meg drágán, az utánam jövőnek már olcsóbb lesz, ha megveszem, kevés lesz a pénzem a végére. Milyen termény jár az akcióhoz? Fontos, mert a pontok kb. harmada a begyűjtött terményekből jön. Ha nem most veszem meg az akciót, később mennyi esélyem lesz rá? A lépések jóval ritkábbak, mint a toborzás, a hajózás még ritkább, terményként a drágakő ritkább és többet ér, mint a répa. Az ellenfelek helyzetét is figyelni kell, és az sem mindegy hanyadik körben vagyunk. Ami a játék elején jó döntés, az a végén már egyáltalán nem biztos, hogy az. Szóval kellemesen sok szempontot kell mérlegelni.
A játék fix számú körig tart, ez a gyorsaság miatt teljesen érthető, bár a táblás és főleg a hódítós játékoknál én jobban szeretem, ha van elérendő cél. De a 8 percnél sokkal nagyobb játékok is sokszor fix körig mennek és győzelmi pontot számolnak, mert egyszerűen a nagy bonyolításban értelmes célt már nem sikerült megfogalmazni, marad hát a pontszámolgatás valahány kör után. De jelen esetben ez sokkal kisebb bűn, mint a nagyobb lélegzetű játékoknál. A pontszámolás nagyon elegáns, nincs benne semmi eröltetett, egy terület uralása egy pont. A terménykollekciók meg a szokott módon adnak növekvő pontokat, minél több van az adott terményből. A játék időtartamához méltóan a pont is kevés, 15 körül lesz a végén.
Ez egy elegáns és okos játék, aminek bőven vannak kiegészítői is.
2021-11-11 23:58:39
Egyszerű, szerethető, gyors és kompakt területfoglalós, stratégiai játék. Nincsenek agyzsibbasztó szabályok, elsőre is könnyen érthető, gyorsan felfogható. Kettőtől öt főig játszható játék, de BGG-n van hozzá egyszemélyes játékvariáns is. A játéktábla kinyitva kb. A3 méret (szélességre pár centivel kisebb). A játék elején kapunk játékosszámtól függően aranyat és a játék végéig ebből kell gazdálkodnunk. A játékkörök száma is a játékosok számától függően alakul. A körében a játékos elvesz egy lapot a "piactérről", amiért meghatározott mennyiségű aranyat kell fizetnie, majd végrehajtja a kártyák alján feltüntetett akciót. Figyelni kell hogy milyen típusú kártyákat gyűjtünk, mert a kártyatípusok darabszáma is beleszámít a játékvégi pontozásba. A városaink, hadseregink, elfoglalt területeink után jár pont, amennyiben adott területen, kontinensen mi vagyunk többségben. Kártyavezérelt játék, ahol kicsit a szerencse és a stratégia is fontos. A játéktábla két oldalas, tehát két különböző térképen játszahatunk, de aki már úgy érzi, hogy unja, az a játék BGG oldaláról a files menüpontban még számos egyéb egyedi térképvariánst is letölthet magának. Ötletes, gyors (de nem 8 perc - min. 15-20 perc 2 játékos esetén) családi játék. Ajánlom.
Egyfős játékszabály itt elérhető: Nyolc Perces Birodalom Solo játékszabály
2019-09-30 14:00:51
A játékmenet könnyed, de taktikázni kell a megszerezhető kártyákért, ráadásul az elején kapott arannyal kell gazdálkodnod. Élvezhető kis játék, azok is gyorsan belejönnek, akik nem szoktak sűrűn társasozni.
2019-05-04 12:55:42
Bár a nevében szereplő játékidőt nem lehet tartani, a valóságban 25-30 perc alatt bőven lemegy egy parti. A tenyérnyi méretű játéktábla ne riasszon el senkit, alapvetően egy ötletes, kártya-vezérelt játék. A szerencsefaktor na meg a játékidő miatt mindenképp családi kategória. A szerencse jelenléte mellett, azért kellő mennyiségű taktikázást is biztosít. Ugyancsak ajánlani tudom
2019-03-08 21:47:18
Remek kis játék, gyorsan tanulható és a nevéből is érthetődően tényleg nagyon rövid idő alatt lejátszható. Szerintem max 10-15 perc két fővel,de 4-5tel is 25nél nem több. Ajánlom ha csak ennyi időt szántok egy estére. Kompakt, egy kis taktikával. ✔
Építs egy kis birodalmat a legendák földjén! Hasonlóan az elődjéhez, ez is terület uralós játék. Önállóan is játszható kiegészítő. Amikben különbözik az alapjátéktól: Az árucikkek helyett a kártyáknak vannak különleges képességeik. Mindegyik kártya szép illusztrációt kapott. Új variációk.
A free, downloadable, print-and-play, mini-expansion for Eight-Minute Empire. It adds Mountain tokens and the Settlers and Builders cards. Mountain tokens may be placed in regions to increase the difficulty of moving armies, but also provide increased control and victory points at game's end. The Settlers card will allow a player to pay an opponent for the...
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Nyolc Perces Birodalom társasjátékhoz