A Pylos egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 10 perc. A játék 1994-ben megnyerte a Mensa Select díját Mensa Select díj kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a pakli tervezés, a minták és a négyszög-rács mechanizmusokra....
A Pylos egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 10 perc. A játék 1994-ben megnyerte a Mensa Select díját Mensa Select díj kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a pakli tervezés, a minták és a négyszög-rács mechanizmusokra.
Tedd fel a piramis csúcsát! A Pylos Mini utazáshoz ideális, letisztult, klasszikus logikai társasjáték. A játékosok felváltva tesznek fel egy golyót a piramisra, de akinek sikerül egy négyes csoportot alkotnia, levehet egy vagy két golyót...
Forrás: Gémklub
Kategória:
Stratégia
Mechanizmus:
Pakli tervezés, Minták, Négyszög-rács
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Akár cserélném is! Csak személyesen!
Hibátlan állapotú de már nem játszunk vele.
0 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2021-04-09 22:20:52
"Hiszen csak golyókat kell pakolgatni, mi abban a nehéz? Van pár szabály, és?" Azért nem ilyen egyszerű... ;) Próbáld ki, mert igazi könnyed absztrakt élmény! Ne a minit vedd meg, mert akkor az összes golyó nem fér el az árokban, vagy élj ezzel, és a feleseket az elején rakd a dobozba.
Minősítésem: (lehetséges öt pontból ( > vagy < ) a két jellemző véglet szerinti minősítés. Amelyikhez közelebb áll a < azaz "nagyobb" jel, annak javára és a nagyobb vagy kisebb jelölők mértékében jellemző tulajdonságot látsz)
Gyenge kivitelezésű <<<< Minőségi komponensek
Absztrakt >>>>> Tematizált
Könnyed szórakozás >>><< Komolyabb játék
Lineáris játékmenet >>>>< Rejtett mélységek
Kötött, jól definiált szabályok >>>>> Szabad szabályértelmezés
Szerencsefaktor <<<<< Észjáték
Aktív játékosszerep >>><< Passzív játékosszerep
Rövid játékidő >>><< Hosszú játékidő
2021-03-18 14:50:03
Pylos minit próbáltam (nem tudom, hogy miben más a szabály, mint a classiknál). Nem rossz logikai játék, de mivel a golyók leszedéséve és újra felrakásával lehet taktikázni, sokszor megakad, illetve elhúzódik a játék, elég idegőrlő tud lenni. 1 rossz lépés elég és gyakorlatilag eldől a végkimenetel, így a felső szintek rakása már csak formaiság.
2021-02-23 09:52:48
Online játszottam, kétpercben - 3.
Az absztrakt játékok kedvelői bizonyára örömmel fogadták ezt az 1993-ban kiadott játékot, amely egy 4x4-es játéktáblából és 30 fagólyóból áll. A játék így teljesen nyelfüggetlen, a játék szabálya, ami fellelhető a neten, még ennél a hozzászólásnál is rövidebb. :) Mivel a játék szabályát az előttem szóló kimerítően és tökéletesen leírta, azzal nem is foglalkoznék. A játék a családi kategóriába sorolható, egyetlen hátránya talán, hogy csak 2 fővel játszható. A dobozon 10 perce játékidő van feltüntetve, ezt hozza is, hosszabb partik nem nagyon szoktak lenni, inkább rövidebbek. Mivel nem vagyok az absztrakt játékok rajongója, így csak a kipróbálás szintjéig merültem el a játékban, de ennek ellenére úgy gondolom, hogy családi játék ellenére nélkülöz bármilyen szerencsefaktort és a győzelemhez kellő stratégia szükséges. Mivel összesen csak két partit játszottam, ebből a másodikat meg is nyertem, megkapva érte a BGA-n az 5 ajándék pontocskát, hosszabb stratégiai elemzésbe nem mennék bele, mert ahhoz nincs elég tapasztalatom. Nem rossz játék, de azért úgy gondolom vannak nála jobbak, jól példázza ezt a BGA-n fellelhető statisztika is. Míg a "hasonszőrű" Quoridor szintén 2013-ban jelent meg a BGA-n és azóta napi 270 partit játszanak vele átlagban a nagyvilágban, addig a Pylos-ból csak napi 17-et. Kipróbálásra mindenképpen ajánlom, aki meg rajong az absztrakt játékokért, annak meg főleg és utána dönthet arról, hogy ékesíti-e majd a polcát?!
2019-07-24 23:18:34
A Pylos szabályai nagyon egyszerűek, gyorsan és könnyedén megtanulhatóak. Ez a játék 15 sötét és 15 világos golyóból áll csupán és egy táblából. Célunk egy piramis építése a golyókból, aminek mi tesszük a tetejére az utolsó golyót. A golyókat felváltva tesszük a táblára. Aki a saját színű golyóiból négyzetet vagy átlót alkot, egy golyóját visszaveheti a játékostábláról. A soron következő játékos vagy felrak a táblára egy új golyót vagy azt is választhatja, hogy egy már lent lévő golyóját áthelyezi. Csak olyan golyót lehet áthelyezni, amelyiken nincs még másik golyó.
Nagyon ötletes absztrakt játék, melyben felfelé kell építkeznünk. A játék alkotóelemei minőségi és igényes fából készültek. Minden menet más élményt nyújt, így nem válik könnyen unalmassá. Zseniális játék, mely erősen fejleszti a logikus gondolkodásunkat. Aki szereti a gondolkozós játékokat, mindenképp próbálja ki ezt is! :)
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Pylos társasjátékhoz