A Star Wars: The Card Game egy közepesen összetett társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A játékot 2013-ban jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb két személyes játék kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb kátyajáték kategóriában. A társast, a...
A Star Wars: The Card Game egy közepesen összetett társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A játékot 2013-ban jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb két személyes játék kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb kátyajáték kategóriában. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a váltakozó képességek, a pakli tervezés, a card play conflict resolution és a force commitment mechanizmusokra.
A galaxis nehéz helyzetbe került. A Galaktikus Birodalom hadihajói cikáznak az űrben, a peremvilágokat a bűnszervezetek uralják, a Császár és tanítványa az Erő hatalmát élvezik. Ám nincs elveszve minden remény! A lázadók száma egyre csak nő és nő. Dezertált pilóták, megvetett csempészek és a Jedi Rend maradványa mind a felkelők oldalán állnak, akik megpróbálják visszaállítani a békét a galaxisba…
A Star Wars világa már több adaptációt is megélt a társasjátékok világában. Sajnos e játékok többsége csak a hírnevet próbálta meglovagolni, de maga a játék nem sokat ért. Szerencséjére most a Fantasy Flight Games készíti az új kártyajátékot, ami már bizakodásra adhat okot. Vajon ez a kiadás is csak a névvel próbál hódítani vagy sikerült egy jó játékot készíteni ebben az univerzumban? Mindjárt kiderül!
A játék az egyre népszerűbb LCG -k sorába tartozik, melyben két játékos küzd egymással a győzelemért. A két fél a Sötét Oldal és a Világos Oldal, melyek más-más kártyákkal rendelkeznek és másak a győzelmi feltételeik is. Mindkét oldal három-három különböző frakciót foglal magába.
A Sötét Oldal az elnyomó Birodalom. Kártyáik között szerepelnek rohamosztagosok, csillagrombolók, fejvadászok és természetesen a Sith-ek. Nagy erőt képviselnek a játékban is, akiknek elég csak kitartaniuk a győzelemhez.
A Világos Oldal a lázadók oldala. A filmek nagy hősei, a felkelők vadászai, a jedik és a csempészek szerepelnek az elérhető kártyáik közt. Kisebb erővel rendelkeznek, de precíz rajtaütésekkel képesek áthúzni a Birodalom terveit.
A pakliépítésnél figyelembe kell venni a választott oldal frakcióit, valamint a célkitűzéseket. A pakli összeállításához ki kell választani a célkitűzéseket, azaz „objective” kártyákat. Ezek a játék mozgatórugói. A lázadóknak ezeket a kártyákat kell elpusztítaniuk elegendő sebzés kiosztásával, továbbá ezek határozzák meg azt is, hogy milyen kártyák kerülnek a játékos paklijába. Az alapjáték négy játszható paklival érkezett, de ti is összeállíthattok újakat.
Ha összeállítottátok a paklitokat, akkor elkezdhetitek a játékot. Ehhez fel kell fednetek a kiválasztott frakciótokat a másik félnek. Az Erő a játék elején a Világos játékost segíti. Ez minden kör elején egy sebzést jelent a Sötét Oldal valamelyik célkitűzésének. Ha sikerül megfordítani az Erőt, a Birodalom plusz pontot kap köre elején, ami számára a győzelemhez kell.
A célkitűzéseitek külön paklit képeznek. A játék elején a három felső lapot ki kell helyeznetek magatok elé az asztalra. Ezek általában valamilyen bonuszt is adnak. A lázadók célja a Sötét Oldal három ilyen kártyájának elpusztítása.
A kezdő lapjaitok felhúzása után jöhet az első kör.
A játék számos körből áll, melyek a következő fázisokból állnak.
- Egyensúly (Balance): Az Erő győzelmi pontot adhat a Sötét Oldal számára, avagy sebzést okozhat valamelyik birodalmi célkitűzésnek.
- Frissítés (Refresh): A kártyákról lekerülnek fókuszjelzők (így újra használhatóvá válnak), a pajzsjelzők, illetve ha kevesebb, mint három célkitűzés van a játékos előtt, fel kell fedni újakat.
- Húzás (Draw): A játékos eldobhat egy lapot, majd kap annyit, amennyi lap lehet összesen a kezében. Ez alap esetben hat kártya.
- Telepítés (Deployment): Ilyenkor lehet kártyákat kijátszani. Megfelelő erőforrások elköltésével le lehet helyezni új egységeket és fejlesztéseket.
- Összetűzés (Conflict): Ez a harcok fázisa. Az aktív fél megtámadhatja az ellenfél valamelyik célkitűzését, amihez egységeket kell aktiválnia. A védekező fél dönthet úgy, hogy a saját egységeivel megpróbálja megvédeni a kártyáját.
- Erő (Force): A lehelyezett egységek közül néhányat az Erőhöz rendelhet a játékos. A kártyák Erőikonjait össze kell adni, és ha nagyobb, mint az ellenfélé, az Erő egyensúlya az aktív játékos oldalára billen, ami a következő körökben nagy előnyhöz juttatja majd a játékost.
A játék addig tart, amíg a lázadók elpusztítanak három célkitűzést, vagy ha a Birodalom összegyűjt tizenkét pontot.
A harchoz ki kell jelölni a célpont kártyát. Ez az ellenfél valamelyik célkitűzése lesz. Ezután a támadó egységeket kell megnevezni. A védekező félnek nem kötelező harcba bocsátkoznia, de lehetősége van katonákat harcba küldeni.
Az ütközet nem csak lövöldözésből és vagdalkozásból áll. A két fél helyezkedik, információt gyűjt, szabotál. Ez a harcmodor megjelenik a játékban is.
Mindkét fél kijátszhat kártyákat a kezéből képpel lefelé. Bármennyit kijátszhattok. Mikor végeztetek a lepakolással, fel kell fedni a kártyákat. A legtöbb kártya ilyenkor üresnek tekintendő, kivéve a sors, avagy „fate” lapokat. Ezek hatással vannak a harc eseményeire.
A megmaradt lapok Erőértékét össze kell adni. Amelyik oldal nagyobb értékkel rendelkezik, az nyerte meg a harcot. Ilyenkor nem csak hogy először cselekszik a nyertes, de még az egységei plusz támadóikonjait is használhatja. Az két fél egymást váltogatva osztja ki a sebzést és aktivál képességeket.
240 kártya, egy Halálcsillag-jelző, 42 sebzésjelző, 10 pajzsjelző, 44 fókuszjelző és egy „Az Erő Egyensúlya” jelző.
Az új Star Wars kártyajáték remekül sikerült. A játék elég gyors, egy óránál biztosan nem fog tovább tartani egy menet. A szabályrendszer igen egyszerű, egy-két játszma után már minden simán fog menni. A harcok kellőképp’ érdekesek és gondolkodásra késztetnek, mégsem tartanak sokáig.
A tartozékok minősége elsőrangú. A Halálcsillag nagyon jól néz ki, ahogy a lapokon szereplő képek is. Mind-mind mestermű!
A Star Wars érzése benne van a játékban, de egy kicsit absztrakt módon kell hozzáállni. Sokszor előfordul, hogy érdekes kombinációk jönnek ki, mint például C-3PO Erőt gyűjt vagy éppen R2 legyőz egy csillagrombolót. El kell vonatkoztatni egy kicsit. Például C-3PO kommunikációs képességeivel segíti a lázadók oldalát és így teszi hasznossá magát, vagy pedig R2 egy terminálon keresztül behatol az űrhajó rendszereibe és a fegyverek leállításával hatástalanítja a gépezetet. Ezeken túl kell tennetek magatokat.
Az alapdoboz játszható, bár a lapok száma lehetne több. Ezen segítenek a havonta megjelenő kiegészítő-csomagok, amikből érdemes néhányat beszerezni. Igaz, ez kicsit rosszhatással lesz a pénztárcára, de ez elmondható minden gyűjtögetős kártyajátékra.
Mit is mondhatnék még? A Fantasy Flight Games új LCG-je mindenképpen megér egy próbát a Star Wars rajongóinak. Ha nem is vagy fan, azért érdemes egyet játszani vele, mert ezt a játékot nem csak a témája viszi el a hátán. Remek játék lett!
Angol nyelvű szabálykönyv
Hivatalos honlap
Kategória:
Kártyajáték, Sci-Fi, Gyűjthető tartozékok, Film / TV / Rádió alapú
Mechanizmus:
Váltakozó képességek, Pakli tervezés, Card Play Conflict Resolution, Force Commitment
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Csak személyesen itt: Budapest XIII. kerület!
Eladó két keveset használt alapdoboz, az ár a két dobozra vonatkozik egyben.
0 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Star Wars: The Card Game társasjátékhoz