Sanctum
Sanctum
Sanctum
Videó beküldése

Sanctum társasjáték

társasjáték, 2019
Értékelem!

A Sanctum egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 1 - 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a váltakozó képességek, a kockadobás, a pakli építés és a res-02 stat check mechanizmusokra. Sanctum valaha egy csodás nagyváros...

A Sanctum egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 1 - 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a váltakozó képességek, a kockadobás, a pakli építés és a res-02 stat check mechanizmusokra.

A Szellemlovas leírása:

Sanctum valaha egy csodás nagyváros volt, most árnyék borítja. A város körüli vidékek most démon hordáknak adnak otthont, akiket maga a Démon Lord vezet. Egy maréknyi hősön múlik, hogy nekiindulnak és végigküzdik magukat a gonosz hordán, hogy száműzzék a gonoszt, ami a világot pusztítja és visszaállítják a birodalom dicsőségét.

A Sanctum egy epikus, kompetitív kalandjáték 2-4 főre, melyet a hack & slashműfaj ihletett és helyezték át a modern társasjátékba. A hősök egyikeként veszel részt a küldetésen, hogy megtisztítsd a földet a démon inváziótól a megszámlálhatatlan ellenségen keresztül harcolva és felkészülj a Démon Lorddal való küzdelemre. A vidéken egyre közelebb kerülve a Démon Lordhoz fel kell készülnöd a végső harcra mind taktikádat és fegyvereidet fejlesztve.

Forrás: Szellemlovas
Egy felhasználó és 8 üzlet árulja ezt a játékot!
  • 17 000 Ft-tól
  • 9 ajánlat

Kategória: Fantasy, Kaland, Harc, Miniatűrök
Mechanizmus: Váltakozó képességek, Kockadobás, Pakli építés, RES-02 Stat Check

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

2

Párosan

Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!

Sanctum társasjáték vásárlása, árak és üzletek

A felhasználók ajánlatai

Sanctumspielerrr2000, Debrecen

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Debrecen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Bontott, hibátlan, hiánytalan, polckopás mentes. Átvehető személyesen Debrecenben vagy foxpost.
 További eladó játékaim az alábbi linken. Ha legalább kettőt veszel, állom a foxpostot. 
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kkoBYopTXnyFHgF0N80nSPzGm2htDhWzOfnHu5KZGSs/edit?usp=sharing

1 érdeklődő




Árkalkulátor

Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

Sanctum társasjáték videók (7)

Kommentek

Kommentek

  • qgtanton

    2023-06-20 20:35:13

    A játék a démonlord főellenfél miatt ameri játéknak tűnhet, de egyáltalán nincs köze egy ameri játékhoz, legfeljebb az elején. Kockákkal kell dobnunk, ami inkább ameri játék, de igazából a kockák adta dobások menedzselése az igazi feladatunk. Felvállalhatunk szörny ellenfeleket, akiket kockadobással kell legyőznünk. A cél a Diablo-szerű hack&slash játékstílus alapja, a loot. Lootot szörnyek legyőzéséből kapunk, magasabb szintű szörny legyőzésével magasabb szintű lootot, de ezek eltérő hasznosságúak. Minden karakter csak meghatározott számú fejlesztést tud végrehajtani, amivel drágaköveket lehet felszabadítani, a tárgyak felvételéhez pedig ezek meghatározott színkombinációja szükséges, amit ráadásul csak a szönyek legyőzését követően, a loot felfedése után fogunk megismerni. Három színárnyalat van drágakőből, kék, zöld és piros, illetve a fehér drágakő, ami a joker, ami minden más színt helyettesít. Optimalizálni kell, és ez már nagyon euró játékstílus. A kompetitív játékban egymás elől vesszük el a szörnyeket, előre látható, hogy a loot hová való majd. Mindenki önállóan száll szembe a démonlorddal a végső harcban, aki véletlenszerű kártyákon keresztül sújt le a karakterekre, tehát lehet szerencsés leosztás miatt előnye néhány játékosnak. A cél, hogy a szerzett lootot optimálisan beosztva minél kevésbé sérüljön a tamagocsiként óvott karakterünk és a kezdeti 10 életerőből minél több megtartásával győzzük le a démonlordot, ami a többi játékos feletti győzelem záloga is egyben. Euros játékosokkal játszottam, nagyon élvezték a játékot. Ajánlom a komoly kihívások kedvelőinek, mert nem könnyű játék.

  • Gawain

    2022-09-24 14:44:23

    Igen érdekes játék, amit sokan félreértenek. Fontos tisztázni, hogy ez egy kompetitív játék. Fórumokon szokták írni, hogy ez miért nem co-op, meg anno kifogásolták a solo mód hiányát. Játszottam egyedül, minden játékalkalommal egyre unalmasabb volt, csak magamnak már nem venném elő. Ha egyedül, vagy ha egy nem létező kooperatív móddal játszanánk, akkor pont, hogy a játék lényege veszne el! Lényeg alatt azt értem, amiért újra és újra levesszük a polcról és játszunk vele. A játék lényege, hogy te győzz. A többi játékos pedig veszítsen. Győzni pedig kétféleképpen lehet. Egyrészt nyersz, ha neked marad a játék végén a legtöbb életed, azaz győzelmi pontod. Mindenki 10 életerővel kezdi a játékot és ez nem más, mint a maximálisan elérhető győzelmi pont. A Sanctum már a játék kezdetén odaadja az összes elérhető győzelmi pontot és azt mondja, tartsd meg, ha tudod! Azonban akkor is meg lehet nyerni a játékot, ha mindenki meghal (tehát mindenki 0 győzelmi ponttal fejezi be a játékot). Ilyenkor az fog győzni, aki tovább jutott a főellenség elleni küzdelemben. Igazából nem számít, hogy a végén legyőzzük-e a főellenséget. Hiszen akkor is nyersz, ha te is meghaltál, mint mindenki más, viszont te bírtad a legtovább. A valódi ellenség a többi játékos, nem a Demon Lord! A hozzá vezető úton felszeréleseket gyűjtesz és egyedi képességeket aktiválsz, megpróbálod minél jobban felépíteni a hősödet, hogy a lehető legjobb esélyekkel indulhasson neki a Demon Lord-nak. A hősöd felkészítése igazából egy engine building. A Demon Lord elleni harc pedig a végső értékelés, csak itt a jobban működő engine nem több pontot kap, hanem pont, hogy kevesebb pontot fog veszíteni! Azonban a többi játékos is ugyanezen ügyködik. Így fontos, hogy, ha tudsz, akkor tegyél nekik keresztbe. Vegyél el olyan szörnyeket, amelyek az ellenfeleidnek kellenének, hogy minél kevesebb felszerelésre és képességre tehessenek szert, vagy legalábbis nem azokra, amikre nekik a legnagyobb szükségük van.

    (folytatás lent)

  • Gawain

    2022-09-24 14:38:42

    Ezt úgy tudod a legjobban megtenni, hogy nem biztonsági játékot játszol és nem csak akkor bocsátkozol harcba a szörnyekkel, ha biztos vagy benne, hogyha nem is fogod tudni őket megölni, akkor is lesz elég védelmed, hogy ne bukj életet. Hanem többször egymás után lépni fogsz, így több szörnyet összegyűjtesz és egy idő után egyszerre fogsz majd harcolni velük. Ebből a szempontból ez egy push-your-luck játék is. Igazából el is játszhattok egymás mellet és csinálhatjátok, hogy léptek-harcoltok-pihentek-léptek-harcoltok-pihentek. De ez annyira unalmas lesz egy idő után, hogy már csak azért is kacérkodni fogsz a gondolattal és előhúzod a váratlant: lépsz-lépsz-harcolsz! A szörnyek egymás elől elhappolása pedig kicsit olyan, mint egy worker placement játékban, amikor a munkásom lehelyezésével blokkolok egy helyet mindenki más elől. Itt tulajdonképpen a kockáid, amikkel a szörnyeket kell legyőzni, a munkásaid, a szörnyek pedig helyszínek, mint, például az Agricolában a halastó. Csak itt, ha elveszel egy helyszínt, az a többiek számára végleg elérhetetlenné válik! Mondjuk amikor kiválasztasz egy szörnyet, akkor csak azt tudod, hogy milyen típusú felszerelést fog adni, hogy pontosan mit, azt nem. Bár a szörny színe alapján lehet sejteni, hogy pl. a piros szörny olyan felszerelést fog adni, aminek a használatához a piros stamina kell, a kék szörnytől pedig olyan felszerelések szerezhetőek, amik a kék focus elköltésével aktiválhatóak. Abban nagyobb bizonyosság van, hogy a legyőzött szörny színének megfelelő drágaköveket fogod tudni levenni a képességekről, hogy aktiválhasd azokat. Lehet legközelebb kipróbálom úgy, hogy előre megnézheted melyik mit ad.

    (folytatás lent)

  • Gawain

    2022-09-24 14:37:12

    Ha a pályán egy hátrébb lévő játékos lép, az mindig a legelöl lévő játékos elé fog ugrani. Ha te előre mentél és első vagy, utánad pedig az ellenfeled 3 hely lemaradással követ téged, amikor ő fog lépni, eléd ugrik, vagyis a köztetek lévő három helyet ki kell hagynia. Ezzel három lehetőséget megtagadtál az ellenfeledtől, hogy szörnyekkel harcolhasson és felszereléseket meg képességeket szerezzen! Továbbá, ha elsőként éred el egy adott szakasz végét, akkor elsőként választhatsz egy felszerelést, ami ingyen a tiéd lesz. Utánad az ellenfeled is választani fog, de mivel te vagy az első, így ott a lehetőség megint kitolni a másikkal és olyasvalamit elvenni, ami neki nagyon kéne. Ha pedig elsőként éred el a végső ellenséget, akkor az ellenfelednek dönteni kell, vagy lemond a hőse további fejlesztéséről és ő is elkezdi a Demon Lord elleni végső harcot, vagy még harcol pár szörnnyel további felszerelésért és képességért, viszont ennek ára van, ugyanis annyival több átokkal fogja megkezdeni a végső küzdelmet, ahány körrel „megvárat” téged. Persze, ha ész nélkül rohansz előre, akkor kockáztatod, hogy túl sok életet veszítesz. Illetve nyilván nem elég csak arra figyelni, hogy az ellenfeled elől elvegyél dolgokat, hiszen a saját karakteredet is építeni kell. Egyensúlyozni is kell és ez egy fontos tényezője annak, hogy nem válik unalmassá sok alkalom után sem a Sanctum. Nem baj, ha nem maximális élettel indulsz neki a Demon Lord-nak, az sem baj, ha meghalsz, csak bírd tovább, mint az ellenfeled. Ha odafigyeltél a másikra és sikeresen akadályoztad, hogy úgy építse a hősét, ahogy ő akarja, akkor jók lesznek az esélyeid.

    (folytatás lent)

  • Gawain

    2022-09-24 14:36:02

    És akkor még nem is beszéltem az elérhető achievementekről, amiket mindig csak egy játékos fog tudni megszerezni, például az, aki először szerez meg X képességet vagy X ugyanolyan színű drágakövet stb. Ezek az achievementek majd a végső harc során fognak jól jönni, minél több van neked és minél kevesebb az ellenfeleidnek, annál jobb. Sokszor megéri értük versenyezni, de azért néha elgondolkodik az ember, hogy: „Most csak azért elhozzam a piros szörnyet, hogy legyen meg az elég piros drágakövem az achievement megszerzéséhez? Lehet inkább a kék szörnyet kéne elhoznom, hogy lemozgassam a kék drágaköveket arról a képességemről, ami már nagyon kéne. De ha most nem hozom el a pirosat, akkor Sanyi fogja szerintem a következő körben, mert neki az kell a képessége aktiválásához. Viszont az a zöld szörny egy sisakot fog adni, amire már nagy szükségem lenne és a Bélának van is elég zöld drágaköve, hogy fel tudja venni, a következő körben tuti el fogja hozni. Ráadásul, ha ő azt felveszi, akkor elég felszerelése lesz, hogy ő is kapjon egy achievementet.”

    (folytatás lent)

  • Gawain

    2022-09-24 14:33:54

    A Demon Lord elleni csata nehéz, ráadásul ez a pupák még átkokat is szór ránk. Ezek hatására például végleg elveszítünk egy kocka módosító helyet vagy pajzs- helyet egy felszerelésen. Tehát ezek az átkok szépen lassan bedöntik a felépített engine-t. De ezekre is fel lehet valamennyire készülni, például inkább olyan felszerelést elhozni, amin több kocka módosító vagy pajzs-hely van, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy az egyes helyek kevésbé jók, mintha a felszerelésen kevesebb, de erősebb hely lenne. A jobban felépített engine később fog összeomlani.

    Két fővel tökéletesen működik a játék, ha többen vagyunk, akkor nem lesz jobb, de cserébe hosszabb.

    Ha valaki azért venné meg, mert elsősorban kalandozni akar és szörnyeket ölni vagy Diablo-t szeretne játszani társasjáték formájában, annak egyáltalán nem ajánlom a játékot. Ha valaki sok indirekt interakción keresztül szeretné legyőzni az ellenfelét egy euro játékban, amely egyébként nagyon hangulatos és a témát is teljesen visszaadja (nálunk mindig megy a háttérben középkori vagy fantasy lejátszási lista), annak esetleg érdemes jobban utána néznie a játéknak. De, ha csak a témán és a hangulaton múlna, akkor már rég meguntuk volna ezt a játékot.

  • krizsan.david.norbert

    2022-03-13 00:53:06

    Szia!

    A szabálykönyv igényel egy erős angol tudást, de a játékon belül már csak a végén, a fal áttörésnél és a végső harcban találkozunk szöveggel, ami pár szó csak az egyes kártyákon, így az szerintem gyenge angollal is simán érthető. Maga a szörny és tárgy kártyák ikonokat használnak.

  • 77keresztes

    2022-03-12 17:56:46

    Szia.Mennyire nyelvfüggő?

  • krizsan.david.norbert

    2022-02-08 12:45:05

    Folytatás:

    Ezt a társasjátékot a gyerekkori Diablo II. pc-n eltöltött órák nosztalgiája miatt vettem és nem csalódtam benne! Talán kezdeném a NEGATÍVUMmal, ami nálam két dolog:

    Egy, hogy túl hamar véget ér a játék, ami relatív, mert a nem hivatalos szóló verzióval játszva is kb 2-3 óra egy-egy alkalom, de ez a korábban említett pc-s játékba belevitt órákhoz képest csak töredék 😀

    Kettő, hogy többen játszva (és főleg 4 fővel) szerintem túl kevésszer jut sorra az adott karakter, mivel mindig az elöl lévő elé kell lépni, hogy új szörny szettet választhassunk magunknak. Az sem megoldás, hogy akkor harc helyett mindig csak lépked az ember, mert ha túl sok szörny van a tartalékunkban, akkor mikor harcolunk velük és kb. csak 2-3 szörnyre elegendő a kockánk, hogy legyőzzük (és az sincs kőbe vésve, hogy sikerülni fog), a többi biztos, hogy visszatámad és tapasztalatom szerint, ha már 2-3 életet vesztünk a maximum 10-ből a végső harc előtt, akkor kb. esélytelen a történetet happy end-el zárni.

    A nem hivatalos szóló mód serintem nagyon jól működik, elsőre nekem nehéz volt megérteni, hogy a "chellenge deck" mit is akar jelenteni, de ha elakad vele valaki, szívesen segítek értelmezni. 😉

    POZITÍVUMmal szerintem már inkább bővelkedik a játék: először is szerintem az asztalkép gyönyőrű! A képességek megszerzésével kapható drágakövek nekem nagyon tetszenek és a műanyag figurák is szépen kidolgozottak. Külön örülök a kisebb kártya méreteknek, mert így kisebb asztalon is jobban elfér vele a játék. A setup, ha már tudja az ember, hogy mi mire való, akkor akár 5-6 perc alatt is megvan. A játékmenet nagyon élvezhető, nekem hozza a Diablo feelinget: szörnyeket ölünk és kapjuk a sok-sok tárgyat, csak vigyázni kell, nehogy a sok feltett tárgy és képesség kártya véletlen szétrepüljön egy nagyobb kockagurítással. Valamint nekem a legnagyobb pozitívum a jól működő szóló játékmód, ami tudtommal nem hivatalos. 😁

    Összességében ajánlom mindenkinek, akinek van 2-4 órája és szerette a Diablo pc sorozatot! 😉

  • krizsan.david.norbert

    2022-02-08 12:32:52

    Sziasztok!

    Egy gyors, nem mindenre kiterjedő játékmenetet felvezetnék: setup és karakter választás után 3 akció közül választhatunk a játék első részében:

    1. Mozgás: a legelöl lévő karakter elé lépünk és a mezőn jelölt szörny szettet felhelyezzük a húzópakliból a táblára (3 féle erősség közül a megjelölt erősséget a megjelölt számban), majd választunk egy szettet, amit szörny oldallal felfelé a táblánkra helyezünk.

    2. Harc: a táblánkon lévő szörnyek ellen küzdhetünk a kezdetben 2 db 6 oldalú dobókockával dobva ki azt az értéket, amit a szörnykártya jelöl. Ezt a dobást képességekkel és tárgyakkal módosíthatjuk. A fentmaradt szörnyek visszatámadnak, ami ellen szintén védekezhetünk tárgyakkal és képességekkel is bizonyos karakterekkel. A legyőzött szörnyeket képességek megszerzésére költhetjük és megfordítva a kártyát, tárgyakat kapunk, szörnyenként 1 db-ot.

    3. Pihenés: visszavesszük a képességekre és tárgyakra költött erőforrásokat és itt van lehetőségünk a legyőzött szörnyekből kapott tárgyakból felszerelkezni, valamint bájitalokat venni, amik a harc előtt tudnak segíteni (egy karakternél közben is). Valamint megszerezhetünk bónusz kártyákat is, amik a játék végén segíthetnek.

    A játék végső csatájában minden karakter külön-külön küzd a főellenség ellen, amikor is a játék lehetőséget biztosít nehézség beállítására is: eldönthetjük, hogy 2+1, 3+2+1, 4+3+2+1 vagy akár 5+4+3+2+1 darab kártya negatív hatásait szeretnénk elszenvedni az egyes főellenség ellen indított támadásunk után. Tapasztalatom szerint kb. 4-5 kör kell, hogy le tudjuk győzni, így a legnehezebb fokozaton (5+4+3+2+1 db kártya) szinte biztos, hogy végig kísér a főellenség támadása a "pihenőkben". A rendes pihenés fázissal ellentétben itt azonban már csak a kockáinkat tudjuk újra dobni, tárgyakat rendezni és bájitalt venni, stb. már nincs lehetőség.

A Sanctum társasjáték és kiegészítői (2)

  • Sanctum: Dice Tower 2020 Promo Cards társasjáték Kiegészítő

    • Játékidő: 90 perc
    • Min. játékidő: 90 perc
    • Max. játékidő: 90 perc
    • Max. játékosszám: 4
    • Min. játékosszám: 2
    • Ajánlott életkor: 12+ éves
  • Sanctum: Singleplayer társasjáték Kiegészítő

    You may already be familiar with racing against other heroes with the goal to banish the evil that plagues Sanctum. With fighting your way through hordes of enemies while gearing up to face the blight that is Demon Lord, all to restore the realm to its former glory. Now with Sanctum Singleplayer, you find yourself on the green meadows by the dock alone...

    • Játékidő: 60 perc
    • Min. játékidő: 30 perc
    • Max. játékidő: 60 perc
    • Max. játékosszám: 1
    • Min. játékosszám: 1
    • Ajánlott életkor: 12+ éves

Részletes adatok

Részletek

  • Játékidő:  1 - 1.5 óra
  • Játékosok:  2 - 4
  • Ajánlott életkor:  12+
  • Komplexitás:  Közepesen összetett
  • Tervező:  Tomas Uhlir, Filip Neduk
  • Illusztrátor:  Jakub Politzer, Ondrej Hrdina, Dávid Jablonovský, František Sedláček, Jiří Klus, Lucas Binda
  • Kiadók:  Hobby Japan, Devir, Czech Games Edition, REBEL.pl, MINDOK, IELLO, Cranio Creations, GaGa Games, HeidelBÄR Games
  • Elérhető nyelvek:  cseh, angol, francia, német, olasz, japán, lengyel, orosz, spanyol

Alternatív nevei


Kiadások

  • Czech edition
    • Kiadás éve: 2019
    • Nyelv: cseh
    • Méretek: 25.6 cm x 36.7 cm x 7.2 cm
    • Súly: 2.4 kg
  • English edition
    • Kiadás éve: 2019
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 25.5 cm x 37 cm x 7.5 cm
  • French edition
    • Kiadás éve: 2019
    • Nyelv: francia
  • German edition
    • Kiadás éve: 2019
    • Nyelv: német
  • Italian edition
    • Kiadás éve: 2019
    • Nyelv: olasz
  • Polish edition
    • Kiadás éve: 2019
    • Nyelv: lengyel
  • Japanese edition
    • Kiadás éve: 2020
    • Nyelv: japán
  • Russian edition
    • Kiadás éve: 2020
    • Nyelv: orosz
    • Méretek: 25.5 cm x 37 cm x 7.5 cm
    • Súly: 2 kg
  • Spanish edition
    • Kiadás éve: 2020
    • Nyelv: spanyol

Hasonló játékok

Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Sanctum társasjátékhoz