Az One Key egy nagyszerű társasjáték, 2 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A társast, 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű. Kooperatív asszociációs partijáték.
Angol:
Your attic holds many objects, each more unusual than the last. One of them is the solution to the enigma that must be solved. It's up to you to find it! To help you, a...
Az One Key egy nagyszerű társasjáték, 2 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A társast, 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű.
Kooperatív asszociációs partijáték.
Your attic holds many objects, each more unusual than the last. One of them is the solution to the enigma that must be solved. It's up to you to find it!
To help you, a mysterious character will propose clues by indicating their degree of affinity (strong/medium/bad) with the object for which you are looking. With the help of your teammates, you will try to remove the wrong objects; eliminating them step by step, you will be able to find the correct one! Choose wisely because if the right object is removed, you lose!
One Key is a family game for all kind of players. It is a light game that proposes a cooperative experience based upon idea association and deduction. All the objects are like little universes of their own. Find the right one to solve the enigma!
Kategória:
Következtető
Mechanizmus:
Kooperatív
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Ebben a játékban az együttműködés a cél. Nem egymást, hanem magát a játékot kell legyőznötök!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2020-02-13 08:15:55
A parti társasjátékokról elsősorban mindenkinek az alap kártyajátékok, illetve a szerepjátékok jutnak az ember eszébe, amikor megpróbálod átverni a másikat, megpróbálod gyorsan kiejteni a játékból a másikat. Végső soron a partijátékoknak talán a legfontosabb ismérve, hogy jót lehessen nevetni együtt miközben szórakozunk, merthát ugye nem komolyságot szeretnénk elérni egy partijáték esetében. Vannak szójátékok, rajz játékok, tippelős játékok satöbbi, mégis az elmúlt időben egyre több puzzle mechanizmusú játék született partijáték gyanánt. Ezekben a játékokban az embereknek valamilyen kódot kell megfejteniük, vagy valamilyen üzenetet kell dekódolniuk. Az egyik legújabb ilyen puzzle alapú játék a One Key, amelyben két hat fős csoport fog egymással játszani.
Először nézzük pár szóban, hogy mi is az a One Key. Ez egy olyan játék, amely azzal kezdődik, hogy mind a két csapat kinevez egy-egy vezetőt a csapat részére. Ez a személy véletlenszerűen le fog rajzolni egyet a kitalálandó dolgok közül, vagy igazából elég, ha csak ráírja, hogy mi a megoldás, mert ez lesz az ú.n. „the key”. Ezt aztán rögzíteni kell a játékhoz kapcsolódó app-ban, azonban űhy hogy a többi játékos ne tudjon erről. Majd a csapatvezető össze fog keverni 10 lapkát, ami közt ott van az általa választott lapka is, viszont csak ő tudja, hogy melyik az a lap. Ezeket a lapokat utána felfordítva kitesszük az asztalra.
A társak rajzolni fognak nyomokat, ami szerintük kapcsolódik a választott kártyához, majd a vezető eldönti, hogy az kapcsolódik vagy nem. A csapatvezető 3 színű lapot helyez maga elé, egy piros egy borostyán és zöld színűt. Ha a játékosok által rajzolt nyom kapcsolódik a választott laphoz, akkor a vezető a zöldre teszi azt, ha nem akkor a piros lapra helyezi azt, ha pedig egyikre se tudja egyértelműen rátenni, akkor fog kerülni a középső, borostyán színűre.
Amikor ezek befejeződtek, akkor a játékosok elindítanak egy órát, ami 3 percről fog visszaszámolni. Ennyi ideje lesz a játékosoknak, hogy a 10 kirakott lapka közül a nyomok segítségével kitalálják, hogy melyik lap volt az, amit a vezető a játék elején felhúzott. Ez úgy történik, hogy a játékosoknak mindig ki kell választani egyet a 10 lapka közül, ami szerintük NEM az a lap, amit keresnek. Ilyenkor a vezető minden alkalommal elmondja, hogy az valóban nem az a lap volt-e vagy ha igen, és ők eldobták volna, akkor véget ér a játék és vesztettek. Az első körben egyet, a második körben már kettőt, a harmadik körben meg már 3 lapot kell eldobniuk, és végül meg kell mondania a játékosoknak.
Kitűnő társasjátéknak bizonyult a One Key, mivel a játék során folyamatosan fentartható a feszültség, és mindenkit gondolkodásra serkent. Ahogy haladunk előre a fordulókban egyre nehezebb döntéseket kell meghozniuk a játékosoknak, ahogy egyre kevesebből kell kiválasztani a megfelelő lapokat. Gyakran lehet eltérés a vélemények között a csapaton belül, és ha valaki véletlenül rosszul gondolkodik, akkor akár egy ember miatt is elvesztheti a csapat a játékot, tehát alaposan meg kell beszélni a taktikát. Szerencsére nem egy hosszú játékról beszélünk, tehát ha ilyen történik, akkor sem kell aggódni, mert már indulhat is a következő játék, és senki sem fogja rosszul érezni magát egy rossz döntés miatt, amivel elvesztik az adott játékot.
A One Key másik nagyszerű tulajdonsága, hogy olyan sok nyom és lapka található a játékban, hogy az egymást követő játékok soha sem lesznek ugyanolyanok. Ha tíz játékot is játszunk egymás után, akkor is mindegyik más lesz a többihez képest, és így nem unjuk meg a játékot.
Másrészről nem vagyok egészen biztos abban, hogy a telefonos alkalmazásnak mi igazából a szerepe azon kívül, hogy a 3 perces visszaszámlálást biztosítja. Ha jobban meggondoljuk nem is feltétlen fontos a használata, ha a csapat más időtartamot beszél meg előre, legyen az akár több vagy kevesebb, úgy is tökéletes lesz a játék.
Összességében véve nem egy úttörő, egyedülálló játékról beszélünk, azonban mégis nagyon sok embernek biztosíthat szórakozást., függetlenül attól, hogy van e már tapasztalatuk társasjátékokban a tagoknak, vagy nincs. Ez egy olyan játék, ami akár Karácsonykor is könnyen előkerülhet, és nem kell attól félni, hogy valaki nem fogja megérteni a játékszabályokat, és emiatt nem fogja élvezni a játékot. Nagyon jó játék társasági összejövetelekhez, mivel összetartja a társaságot, összefogásra, és együtt gondolkodásra ösztönöz, illetve tényleg végtelen újrajátszási lehetőség van benne.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) One Key társasjátékhoz