A NINE egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 20 - 30 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, az egyidejű akciók és a pakli tervezés mechanizmusokra.
NINE is a game developed by Sorry We Are French, based on Koryŏ and Chosŏn designed by Gary Kim.
Byun Hyung Ja, the 9th Immortal, has revealed himself and his existence has been finally confirmed. The balance of power between the Immortals is questioned as Byun Hyung Ja plots and manipulates their influences. A new political and strategic struggle approaches. Each Immortal will have to use their influence to the best of their abilities to restore their power.
In NINE, you play influence and hero cards in each round of the game, then use their abilities to gain the most victory points during the endgame scoring following the end of the eighth round.
—description from the publisher
Kategória:
Kártyajáték, Fantasy
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Egyidejű akciók, Pakli tervezés
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Rövid játékidő! Ha csak gyors játékra vágysz a munka után, akkor ez a neked való!
Mágia, kard, harc, lovagok, papok és minden, ami egy jó fantasy-hez tartozik!
Jelenleg egyik üzletben sem kapható a játék! Állíts be egy árufigyelést, hogy értesülj, amikor újra kapható lesz a boltokban!
2022-08-29 09:10:41
A Nine egy dobozképre tetszetős (ami még fényesen csillog is), lapok ábrázolásában még szebb pakliépítő kártyajáték, jó sok tokennel és egy kicsit kesze-kusza nyakatekert gondolkodású szabálykönyvvel (ahogy mi mondjuk: na B+ megint egy francia társas).
A játékmenet relatívé nyugis, körönként (max 8 kör van) egyre kevesebb kártyát kapunk a kezünkbe, de kör végén egyre többet hagyhatunk az asztalon (ezt egyébként a körjelző lapok szépen mutatják mindig) , ergo itt építjük a paklit lepakolva. Minden kártyának van képessége, amit viszont csak akkor használhatunk, ha abban a körben az asztalra tett kártyák közül egy típusból nekünk van a legtöbb. Nagyon sok apró szabály van, akár a kézbe kártyahúzás mennyiségének, akár a lepakolt mennyiségének módosítására, tokenek elvételére és felhasználatára, saját és más játékos kártyák elpusztítására, hátoldali megforgatására, stb amikre most nem térek ki.
Suma summarum: a játék kártyakép szép, szó szerint nagyon szép (szubjektív), a lapok szép nagyok, 80x120 Magnum védőket használok rájuk. A szabálykönyv nyakatekert, de ahogy egyik BGG kommentben is írják, ha rájössz a szabályra onnantól már jó játék (bár tudom nem mindig mérvadó, de erre utalhat is a 7.1es pontozás ). Lehet játék közben sokat gonoszkodni, nem csak sima kártya tulajdonságokkal, hanem főleg a -1 pontozású hőskártyákkal mert egyikkel elpusztíthatsz lapot, másikkal meg lemásolhatod egy ellenfél lap képességét. Több játék után azt mondanám hogy ez nagyon rétegjáték, főleg a grafika miatt, de ha eljut valakihez s megszereti, akkor jó partikat lehet vele játszani.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) NINE társasjátékhoz