A Skymines egy összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 1.5 - 2.5 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az érték halmozás, a váltakozó képességek, az egyidejű akciók, a pakli tervezés és a kártya húzás mechanizmusokra.
Kategória:
Sci-Fi, Közgazdaság
Mechanizmus:
Érték halmozás, Váltakozó képességek, Egyidejű akciók, Pakli tervezés, Kártya húzás, Terület befolyásolás/irányítás, Munkás-elhelyezés, Pakli építés, Megtervezett körök/akcók, Solitaire, Szcenárió / Küldetés / Kampány, VIC-04 Victory Points as a Resource, Roles with Asymmetric Information, Investment
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Hosszú játékidő! Ha egy egész estés/napos kikapcsolódásra vágysz ez a neked való!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2023-07-15 20:23:09
Az igazság az, hogy nekem semmi bajom a Mombasa-val. (Öreg vagyok a pc/woke/etc. nézetekhez.) És itt sem csak a mechanikákkal volt gondom, ahogy azt soroltam is, bár továbbra sem értem, hogy pl. a részvénypiac kártyák miért titkosak a többiek előtt (leginkább emiatt érzem kihagyott ziccernek).
Nekem lett volna Mars T. gyilkos, ezt rosszul írtam, mert ha számomra jó élményt ad, akkor örömmel ajánlottam volna másoknak a hasonló tematikájú Mars T. helyett.
2023-07-15 17:23:33
Miután ez a szerző korábbi játékának, a Mombasa-nak egy újratematizált verziója (ugyebár az eredeti hagyott némi rossz szájízt egyes emberekben, mert Afrika kizsákmányolásáról szól), aligha a Mars terraformálása letaszítására törekedett volna Pfister úr. :) Különösen úgy, hogy a Great Western Trail mellett a Mombasa az egyik legsikeresebb játéka. A Hold kizsákmányolása téma végülis nem rossz. A kizsákmányolás maradt, csak mivel a Hold jelenleg senkié vagy mindenkié, így senkinek sem fáj a téma. :D Szóval szerintem nem maradt ki itt semmilyen ziccer, ugyanis a mechanika már igencsak bizonyította, hogy jól működik. Ugyanis azon a Mombasa-hoz képest semmit nem változtattak.
2023-03-02 07:20:04
A Keresd a nőt!-ben van az ikonikus cipzáras jelenet, ahol az egyik érdeklődő megkérdezi a főhőstől: "Mégis hol járt az eszed, amikor ezt csináltad?" Ugyanezt kérdezném meg Pfistertől és alkotótársától. Készítettek egy szuper pakliválasztós mechanikát, ami szép stratégiai mélységet nyújt, majd az egészet kimiskárolják a részvények egy részének titkosításával, a nehezen átlátható ikonrendszerrel és a főtábla felosztásával.
Mérges vagyok, mert ott lett volna benne a lehetőség, hogy Mars-gyilkos legyen. Persze számos okból más, mint a Mars Terraformálása, de nekem mégis sokkal jobban tetszett, igaz a Mars T-t nem is szeretem.
Egy bolygó kolonizálása ismerős téma, amihez szépen passzol a pakliépítős mechanika. A 4 részvénytársaság működtetése nagyon kellemes interakciót ad a játékosok kezébe, ugyanis a főtáblán nyomon követhetjük a többiek részvény-gyarapodását. Beleszólhatunk egy cég terjeszkedésébe, vagy magunk is vehetünk a részvényeiből, így tehetünk az ellen, ha valamelyik játékostársunk esetleg nagyon meglépne a cégben lévő részvényeivel. A játék 2/3-áig nagyon szépen kitart ez az élmény, és akkor bejön az első kártya, ami megvásárolható, ahogy az eddigiek, csakhogy tartalmazza egy adott cég részvényét is az általa nyújtott akciók mellett. És itt jön az a pont, amivel kinyírják az interakciót, ugyanis a részvényt tartalmazó kártya bekerül a játékos paklikába, így a többiek szem elöl vesztik. És innentől már nem fogjuk tudni, hogy ki hol tart a részvénypiacon. Nem értem, hogy ez miért kellett.
A főtábla Hold része túl nagy, míg a bal felső akcióhelyek területe túl kicsi. Az ikonográfia színei könnyen téveszthetők.
Kihagyott ziccer. Kár érte.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Skymines társasjátékhoz