A Mókuskaland egy remek társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 8 - 30 perc. A társas elsősorban gyerekeknek készült, akár már 3 éves kortól is játszható. A játékmenet erősen épít a terület mozgatás és a merj és nyerj mechanizmusokra. A kis mókusok megéheztek a nagy játékban. Segíts nekik megkeresni a mókusmamát és az ízletes...
A Mókuskaland egy remek társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 8 - 30 perc. A társas elsősorban gyerekeknek készült, akár már 3 éves kortól is játszható. A játékmenet erősen épít a terület mozgatás és a merj és nyerj mechanizmusokra.
A kis mókusok megéheztek a nagy játékban. Segíts nekik megkeresni a mókusmamát és az ízletes makkokat a lombok között!
Vajon kinek sikerül elsőként megetetni az összes mókuskáját? Fordulatos, vidám fejlesztő társasjáték ? nem csak az óvodás korosztálynak.
Kategória:
Gyerek játék, Állat
Mechanizmus:
Terület mozgatás, Merj és nyerj
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Pápa! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Bontott, egyszer játszott.
0 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2022-02-11 09:04:56
(Folytatás.)
...amíg a lányunk nem mondta, hogy akkor most a "fekete nyakkendős" eszik, most a "kék nyakkendős" eszik. Szóval ő még extra varázslatot is vitt a játékba a saját gyermeki szintjén.
Nálunk picivel módosult a játékvége szabály a kislány kívánságára. ✔️
Nem ér véget azzal, ha valakinek a mókusai jóllaktak, hanem addig tart, mag minden mókus jól nem lakik. Én úgy látom, és ez rendben is van, hogy ő a játék öröméért játszik és a győzelem, mint olyan, nem ad hozzá a sikerélméényhez. Sokkal nagyobb sikerélmény, amikor megetethet egy kismókust, vagy amikor mókusmama egyik fáról a másikra ugrik.
Egy játékkör ideje ideális 2.5-3 évesnek, nem kezd el közben másik játékot, nem unatkozik, nem hagyja félbe. A változatosság is a tábla mellett tartja, nincs monotonitás.
Felnőttként is élvezhezhető?👌
Igen, mivel folyamatosan kommentálni kell a játékot, a pályán kell tartani a figyelmet, megtanítani az alapokat, az "egymás után jövünk" szabályokat. Maga a játék is kellően mesés és gyermek szinten változatos, így az a szülő, aki szeret játszani bármivel, megtalálja benne a szépet.
Nem kell "csalni" a gyermek irányába?🤔
Picit talán: azt a stratégiát még nem tudja követni, hogy úgy tegyen makkot, hogy ne kedvezzen a soronkövetkező játékosnak, így mi mindig arra a fára teszünk, ahol éppen nincs. Mint írtam, azt kell mélyíteni, hogy amikor lehetősége van kismókust etetni, akkor etessen. Ha ezt nem tudja, akkor ismerje fel a szimbolumokat (vagy csillag esetén válasszon a lehetőségekből egyet).
A játék befejezésekor együtt pakoljuk vissza a dobozba az alkatrészeket, úgy vettem észre, ez is a játék része lett.
És bevált tipp, ami a játékra hangol. 🎵
Most már több társasjátékka is játszunk, ezért minden társasjátékhoz tartozik egy kipakolós zene és egy elpakolós zene. Például a Mókuskalandnál ez lehet a "Mókuska, mókuska, felmászott a fára..." az elején és a végén más más előadótól, de természetesen mi is énekelhetjük együtt.
Remélem, segíthettem azoknak, akik szemeznek ezzel a társassal.
2022-02-11 09:03:30
Leírnám a tapasztalataimat, hátha segít ez másoknak is. 👨👩👧👦
(Két kommentbe kellett szednem a limit miatt.)
A lányom 2,5 évesen kapta ezt a társast (most múlt 3), ami nagyon jó vételnek bizonyult. Ez volt az első komolyabb, "komplexebb" társasjátéka, fel is keltette a figyelmét. Kb. 2 éves kora óta játszunk vele párkereső logikai játékot "házi szabályokkal", ami leginkább egy "Találj 2 egyforma kártyát!" -nak lehetne nevezni.
A dobozból kiszedve a pálya pofonegyszerűen összeállítható, a 3-4. játéknál már egyedül is meg tudja csinálni a gyermek. Közben érdemes hangosan felolvasni a játékszabályt, így megtanulja, hogy ilyen is van a dobozban. (Illetve a későbbiek során újra és újra kérni fogja a felolvasását.) A dobozban 4 féle alkatrész található: mama mókus fafigura, makk tokenek, kismókus tokenek és egy dobókocka szimbólumokkal , ezek mérete teljesen megfelelő a kicsi kezekbe. Közösen számoljuk le a szabályok szerint a kismókus tokeneket minden játékosnak, helyezzük fel mókusmama figurát és a makkokat a fákra és indulhat a móka.
A játék nagyon jól megtanítja a dobókocka használatát. 🎲
Ebben a korban leginkább utánzásból tanul a gyermek, többször mutassuk meg neki, egy idő ő akarja majd csinálni és egyre sikeresebb lesz benne. Itt adnék egy tanácsot: a ne kockadobásnak hívjuk, ne azt mondjuk, hogy "dobd a kockát", mert ilyenkor hajítás lesz belőle, hanem inkább azt, hogy "gurítsd a kockát".
A kockán lévő szimbólumok könnyen megkülönböztethetőek egymástól, de mindig újra és újra mondjuk el, hogy mi látható rajta és hogy ilyenkor mit kell csinálni vagy milyen lehetőségekből választhat (csillag szimbólum). A győzelemhez az kell, hogy az összes kismókus jól lakjon makkal, vagyis elfogyjon valaki elől. Ezt a szabályt kell "elülteni" pici fejben, hogy amikor a kocka szerint ehet egy kismókus és tud is enni, akkor egyen.
A kismókusok a tokeneken különböznek, a játékot ez nem befolyásolja, felnőtt szemmel figyelmen kívül is hagytuk mi is...
(Folyt. a köv. kommentben.)
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Mókuskaland társasjátékhoz