A MimiQ egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 10 perc. A társas elsősorban gyerekeknek készült, akár már 4 éves kortól is játszható. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés és a színészkedés mechanizmusokra. A MimiQ - Állati Grimaszpárbaj társasjátékban az összes arcizmodat használnod kell! A...
A MimiQ egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 10 perc. A társas elsősorban gyerekeknek készült, akár már 4 éves kortól is játszható. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés és a színészkedés mechanizmusokra.
A MimiQ - Állati Grimaszpárbaj társasjátékban az összes arcizmodat használnod kell! A játék célja, hogy minél több hármas sorozatot gyűjts össze a kártyalapokból, amik különféle mimikákat ábrázolnak. A játékban az egyik játékosnak az arcával kell mutatnia, hogy milyen kártyalapra van szüksége. Ha van a játékostársánál, akkor oda kell adnia, ellenkező esetben egy nyelvnyújtás is elég tudatva, hogy nincs nála az adott kártya. Ha nincs meg a kártya, akkor húzni kell a pakliból. Amennyiben sikerül megszerezni három egyforma lapot, akkor tedd le magad elé, és újra kérhetsz kártyákat!
Forrás: Gémklub
Kategória:
Gyerek játék
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Színészkedés
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2022-02-10 08:58:03
szerintem ez pont szokott lenni "nagy" áruházakban, akár Regio, akár Tesco és társaik, de nem vagyok benne biztos
2022-02-10 08:50:29
Jól látom, hogy ez csak a gémklubban kapható?
2022-02-09 13:44:41
Megvan ez a "grimaszpárbaj" verzió, de még jobban szeretjük a "pózpárbaj"-t ami valamiért nem szerepel külön az adatbázisban. Mondjuk valójában tényleg ugyanaz a játék a kezző, csak az egyikben arckifejezések, a másikban testtartások szerepelnek.
Mindkét játékban az volt a tapasztalat, hogy kell egy kis idő, főleg a felnőtteknek mire feloldódnak, és bátran merik bemutatni, ami a kártyán szerepel, mert amúgy tényleg elég hülyén tud kinézni közben az ember. A végére azt tapasztaltuk, hogy gyakran még vissza is kérdezünk, hogy akkor így áll a nem tudom mi? és mutatjuk mi magunk is
A grimaszpárbaj dobozán olvastam, hogy logopédusok ajánlják, ez valószínű igaz lehet, hogy jó az arcizmok átmozgatására, illetve hogy tudatosítsák a gyerekek, hogy mikor milyen arcizmot mozgatnak és akkor mi történik, mi mondjuk tükör előtt nem gyakoroltunk.
A pózpárbaj ezzel szemben egy kicsit mozgósabb, nekünk abban az tetszett, hogy nem csak ültünk egy asztal körül, hanem mindig aki soron volt, annak fel kellett állnia, hogy bemutassa, amit szeretne.
Egyébként ez egy viszonylag kiegyenlített játék, ami gyerekeknél szerintem szintén jó, nem fog senki nagyon kikapni benne, bár azért vannak olyan momentumok, mikor valaki jól figyel, és el tud szedni két kártyát is a másiktól, mikor amaz már csak egy lapnyira volt a kigyűjtéstől, de ezzel együtt azt tapasztaltuk, hogy egy viszonylag veszekedésmentes szórakozásról van szó.
2019-07-31 14:07:12
Ez pont az a játék, amiben lehet bohóckodni, ezért nagyon szeretik a gyerekek. A játék lényege, hogy kártyákat kell gyűjtenünk, de csak úgy kérhetjük el a másiktól, hogy megmutatjuk az arcunk segítségével, hogy milyen kártyát szeretnénk. Tapasztalatom az, hogy elsőre nagyon nehéz a gyerekeknek utánozni a mimikákat, különösen az összetetteket és nehezebbeket, ezért én tükör előtt szoktam velük kezdeni. De egy-két játszás alatt belejönnek, és már tükör nélkül, magabiztosan tudják mutatni a grimaszokat. Remekül használható az arcizmok bemelegítésére, megerősítésére. Pacsi a készítő logopédusoknak. ;)
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) MimiQ társasjátékhoz