A The Rose King egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a pakli tervezés, a minták, a terület befolyásolás/irányítás és a rács mozgás mechanizmusokra.
Kategória:
Stratégia, Középkori
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Pakli tervezés, Minták, Terület befolyásolás/irányítás, Rács mozgás, Static Capture, VIC-15 Circuit Breaker / Sudden Death, Négyszög-rács, Move Through Deck
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Jelenleg egyik üzletben sem kapható a játék! Állíts be egy árufigyelést, hogy értesülj, amikor újra kapható lesz a boltokban!
2022-12-21 17:22:20
A kifejezetten elegáns cucc a fentiekkel ellentétben rendelkezik némi mélységgel, így szinte minden parti más és hiába nyílt minden információ, változatos módokon próbálunk egymás eszén mindig túljárni.
A taktikai elemek ellenére bőven belefér még fáradtan is a filler kategóriába, 10-15 percnél tovább sosem tart egy menet.
Gyors, pörgős, kellően taktikus és még viszonylag szép is, nálunk még sokáig a polcon a helye.
2021-12-14 17:25:52
Érdekes játék, egyedi játékmenettel. A téma érdektelen, bármi lehetne, ha Uwe Rosenberg játéka lenne, akkor fehér és lila káposztákat ültetnénk a veteményesbe, most épp a rózsák háborúja a téma, abban is épp van két szín. A játékban a korongjainkat pakolgatjuk a 9*9-es táblára, és az nyer, és az nyer, akin több pontot kap az elfoglalt mezői után. Az összefüggő területek után a területet alkotó mezők számának a négyzetét kapjuk meg pontként. Fejszámolásban gyengéknek a szabálykönyv fölsorolja a négyzetszámokat 😃 Eddig ez elég unalmas lenne, jöjjenek hát a csavarok. Egy bábút mozgatunk a táblán mindketten, ahova lép, oda tehetjük le a korongunkat. De nem léphetünk akárhavá, csak ahova a a kártyáink engedik, amik a 8 irányt és minden irányban 1,2 vagy 3 lépést jelölnek ki. Pont oda léphetünk csak, ahova a kijátszott kártya mutatja, már elfoglal mezőre nem léphetünk. Ha nem tudunk lépni, akkor húzhatunk egy kártyát, de abból max. 5 lehet előttünk, ha már van annyi, akkor passzolnunk kell. Ez még így is elég unalmas. De van benne még egy csavar. Van négy lovagunk, ha egy lépésnél kijátszuk az egyiket (amivel el is használjuk), akkor olyan mezőre is léphetünk, amin az ellenfél korongja van, és azt a sajátunkra cserélhetjük. Na, így már izgi, Akár az utolsó lépésben is szétvághatunk egy nagyobb ellenséges területet, vagy összeköthetünk 2 sajátot. A négyzetszámok meg gyorsan nőnek ám! Egy lépéssel akár 100-200 pont is megfordulhat. Így aztán végig elég nagy a feszültség, és ügyesen kell kalkulálni, nagyon figyelve az ellenfél lépéslehetőségeire is.
Hogy melyik kártyát mikor kapjuk meg, az nagyon befolyásolja a lehetőségeinket. Akit az erős szerencsefaktor zavar, meg az is, hogy egyetlen lépéssel erős nyerésből hatalmas vesztésbe válthat, az kerülje azt a játékot. Ez a játék arról szól, hogy meg tudjuk-e ragadni a kínálkozó lehetőséget, jókor játszuk-e ki a lovagjainkat, se túl korán, se túl későn. Akit érdekel az ebben rejlő feszültség és izgalom, az jól fog szórakozni.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) The Rose King társasjátékhoz