A Babylonia egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 1 óra. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a hatszög-rács, a pakli tervezés, a terület befolyásolás/irányítás és az útépítés mechanizmusokra.
Kategória:
Ősi
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Hatszög-rács, Pakli tervezés, Terület befolyásolás/irányítás, Útépítés, Vedd el, Chaining
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2023-11-22 23:37:56
Figyelj, témát ne várj Knizia doktortól. Ezek absztrakt játékok, abból viszont a legjobbak.
A Samurai-nak van valami nagy eleganciája, amit manapság a színes-szagos játékok világában kevesen értenek meg. Továbbá nehéz beszerezni, és hozzá még ezért drága is. A Babylonia egy kicsit könnyebben elérhető. Kicsit. A lapkalerakásnak több rétege van itt, mint a Samurai-ban. A távol-keleti tatikusabb késharc felettébb fifikás pontozással, a közel-keleti meg több győzelmi utat kínáló stratégikusan okos játék. Most hogy kinek-mi kell?, mindenki döntse el maga. Nekem mindkettő megvan és meg is lesz. Sőt, a Samurai-ból megvan az első kiadás, melyben az ikonikus bakelit figurák vannak, és az FFJ Euro Classic-ja is, mert az meg szebb. (Nem, nem adom el egyiket sem. 😅 Olyan jó játék, kell mindkét változatban.)
2023-11-17 10:12:30
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Pont most olvastam a Samurai alatti beszámolódat, ahol igen jó véleménnyel voltál a játékról, most mégis azt írod,hogy "ezt vedd meg, ne a Samurait". Megkérdezhetem, miért? (Engem a témája miatt inkább a Samurai fogott meg, semmint a Babylonia.)
2021-04-09 07:48:49
Knizia mester leporolta a kilencvenes évek nagy klasszikusait, mint Tigris és Eufrátesz, Át a sivatagon, Szamuráj. Ezek igen jelentős játékok, amik ma is megállják a helyüket a gamerek között. A szélesebb közönség viszont ránéz ezekre, és azt mondja: "ú, ez régi játék, biztos van nála jobb" Nos, szerintem kevés van ezeknél. Elegáns, fifikás, korszakos játékok.
A nagy hármasból a Szamuráj az, aminek a gondolata ebben a játékban feldolgozásra került. Megállja ma a helyét egy negyedszázados játék? Csillivilli kiadása ez csak egy réginek? Tipikus Knizia, értem, újabb bőr lehúzása? Mindegyikre igen a válasz. Hogy ez negatív minősítés lenne? Egyáltalán nem! Mi több, olyan klasszikusokról beszélünk, amik bővebb kiemelkednek a tucatjátékok sorából még ma is. Megvan bennük számomra a lényeg: egyszerű szabály, pörgős játékmenet, minimális szerencsefaktor, taktikai mélység. Szerintem ilyen játékokkal kellene játszani minden kezdőnek, mert ez megmutatja a jó játékok mélységét. Igazi társasos kapudrogok szerintem. Ajándékba sokkal inkább ezt venném, mint az Azult, nem is beszélve a további futtatott leporolt játékokról, mint a Carcassone.
Lényegét tekintve, az eleve lerakott városok, mezőgazdasági területek, és toronytemplomok kapcsán kell a kezedben lévő lapkákból minél többnél befolyást szerezned felváltva a partnere(i)ddel. Ez meglehetősen interaktívvá teszi köztetek a játékot, ami a mai indirekt kompeticiós játékokhoz képest igencsak szokatlan is lehet, de ez jó!
Magyar nyelvű játékszabályt találni hozzá kis kereséssel, ha szólsz az eladóknak, biztos szereznek hozzá (ezért vegyél szakboltban játékot, és nem drogériában, multi áruházban), de a szabályok 5 mondatban elmagyarázhatók. A mélységét ezzel alkalmazása adja majd meg úgyis.
Ezt vedd meg, és ne a Samurai -t. (A gyűjtők úgyis mindkettőt megveszik 🙈) Ajánlom még figyelmedbe a Blue Lagoon -t, és a Yellow és Yangtze -t, ha tetszik a mechanizmus. Az első bekezdésben említett két másik játék újrakiadásait is.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Babylonia társasjátékhoz