Az Ishtar: Gardens of Babylon egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 45 perc. A játék 2021-ben megnyerte a Mensa Select díját Mensa Select díj kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a terület...
Az Ishtar: Gardens of Babylon egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 45 perc. A játék 2021-ben megnyerte a Mensa Select díját Mensa Select díj kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a terület befolyásolás/irányítás és a rondel mechanizmusokra.
Most a te feladatod a kopár sivatagból létrehozni a Babilóniai Függőkert csodálatos táját!
Az Ishtar: Gardens of Babylon-ban virágágyásokat kell ültetni (hex alakú lapkák formájában), amiket ügyesen lehelyezve megszerezheted a színes kristályokat és aktiválhatsz akciókat. A kristályokkal tudsz később fákat vásárolni, ami győzelmi pontot ér önmagában és a virágágyások elválasztásában segít vagy szintén a kristályokra lesz szükséged, hogy fejlesztéseket vásárolj játék végi pontokért. A virágágyások elhelyezkedése és ügyes elválasztása egy többségi birtoklós kiértékelésnél számít a játék végén, ahol a templomok körüli területek irányításért küzdötök.
Ragadd magadhoz kedvenc locsolókannádat! Az Ishtar: Gardens of Babylon társasjátékban ugyanis nem kisebb feladatod lesz, mint virágokat és fákat telepíteni a sivatagba, hogy újra létrejöhessen Babilónia legendás, elveszett függőkertje. Készen állsz egy kis extrém kertészkedésre?
Az Ishtar: Gardens of Babylon a híres Bruno Cathala játéktervező játéka. Olyan címek kerültek ki a mester kezéből, mint a 7 csoda párbaj, Kanagawa, Five Tribes, Kingdomino és még hosszan lehetne sorolni, de ebből is leszűrhető, hogy igényes, minőségi játékokról van szó.
A játék során a játékosok felváltva fognak egy locsolókanna alakú jelölőt egy körtárcsán pakolni, és attól függően, hova helyezik a kannát, vehetnek fel területet jelző lapkát. Ezután ezeket a lapkákat a sivatagban vagy egy oázishoz, vagy egymáshoz kapcsolódóan lehelyezve tudnak drágakövekre szert tenni, melyeket később elkötve tudnak fákat telepíteni a virágágyások közé, valamit a saját játékostábláikon fejlesztéseket megvásárolni, amik az akciólehetőségeiket, győzelmi pontjaikat, stb. javítják. A virágágyások elhelyezkedése és ügyes elválasztása egy többségi birtoklós kiértékelésnél számít a játék végén, ahol a templomok körüli területek irányításért küzdötök.
Az Ishtar tehát alapjaiban nem egy bonyolult játék, könnyen megérthető, elsajátítható, mégis rendkívül változatos és taktikai mélysége miatt igazán megunhatatlan, megújuló társasjáték, amit csak erősít a moduláris játéktábla.
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Magyar nyelvű ismertető
Angol nyelvű ismertető
Kategória:
Ősi
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Terület befolyásolás/irányítás, Rondel
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Szombathely! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Csak bontott. Foil Goodie Cards promo kártyákkal.
2 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Csepel! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Polcsöprés áldozata lett. Nyelvfüggetlen játék, német kiadás, a doboz tartalmazza a nyomtatott magyar szabályt. Mi kétszer játszottunk vele, azóta nem került elő. Kívül-belül hibátlan, hiánytalan.
0 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Ishtar+PROMÓ. Bontatlan. Személyes átvétel Budapest 13.ker (Árpád híd metró) Gyömrő, vagy foxpost, packeta a vevő terhére.
0 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Egyszer játszott (kiváló állapotú). Polcsöprés/készletfrissítés okából, egyébként klassz volt. (Rókaposta lehetséges)
1 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2024-07-19 10:51:57
🔎 Lapka lehelyezős, területfoglalós, erőforrás menedzselős taktikai játék. Minimális az interakció; mit-viszünk-el-egymás-elől szinten mozog. A téma okés, de nem markáns.
✔️ Azt hiszem, ez is az a fajta játék, amiben nincsenek nagy megfejtések, viszont jól el van találva a hangulat és mechanikák aránya, működése. Egy rondellről veszünk el lapkát és rakjuk le egy közös táblára. Ha van rá lehetőség elfoglalhatjuk. Ha van drágakövünk (amiket szintén lehelyezéssel lehet gyűjteni) akkor vásárolhatunk fát (ergo győzelmi pontot) vagy valami képességet, ami közelebb juttathat még több győzelmi pont gyűjtéséhez. Tetszik, hogy moduláris a központi tábla és teljesen szabadon kialakíthatunk terepeket. Az is kifejezetten tetszik, hogy a játék az elején kiemeli, mely drágakövek az értékesebbek (ritkábbak) és mely szökőkutak érnek több pontot. Ráadásul azonos színnel vannak jelölve, így már első alkalmmal megkönnyíti az átláthatóságot.
❌ Nem érzem a kiegyensúlyozást a képességek között. Egy pár darab van, amit mindig megveszek minimális változtatással. Vannak képességek, amiket egyáltalán nem érzek hasznosnak. Nagyságrendileg tíz játékom van benne, szóval lehet, hogy ez idővel változni fog. Viszont ami mindenképpen horror, az az előkészítés. A rondell összeállítása időigényes, de talán nem vészes, viszont szükségszerű. De hogy a központi táblán a nyomtatott drágakövekre rakjuk rá a megfelelő tokent, hát az agyrém. A fa kártyákra is írja a fa jelölőket, de azt inkább elengedtük. Ha megveszünk egy fát, a közös készletből elveszünk egy tokent. A kövek kipakolásához a feleségem ragaszkodik, mert szépen néz ki. Igaza van, tényleg látványos, de szerintem az is elengedhető lenne.
⛲ Akik szeretik a lapka lehelyezős játékokat, azoknak ajánlom; biztos, hogy élvezni fogják. Viszont ha bosszant, ha megvesznek vagy elfoglalnak az orrod előtt valamit, akkor nem a te játékod. Szerintem remek filler: megmozgatja az agyat, de azért nem heavy euro szinten. Ráadásul tényleg nagyon szép az asztalkép.
2022-10-27 15:30:53
Az idei társasos fehozatal miatt, csak most jutottottunk el a játék kipróbálásig és talán a legnagyobb (kellemes) meglepetést okozva számunkra.
Tényleg nagyon intelligens játékmechanikája van, amellett hogy annyira újat nem tud mutatni a játék azoknak akik nem egy lapkalehelyzős társassal már játszottak korábban.
Az előttem lévő kommentet annyival egészíteném ki, hogy bár sok helyen hallható/látható volt az, hogy a játékhoz tartozik egyfajta mentalitás azzal kapcsolatban, hogy kiszúrok a másikkal/elhappolom előle a jobb helyeket,viszont ezenfelül a játékosok interakciója szegényes és én kicsit többet vártam volna etéren, egyébként továbbra is egy kiváló játék.
2022-02-06 08:34:30
Az Ishtar: Gardens of Babylon tulajdonképpen egy egyszerű lapkalhelyezős-területfoglalós játék. A játékosszámtól függően összeállított tábla kiindulópontjai a színes kutak, minden játékos ezektől kiindulva kezdi el kertjét építgetni, mely füves mezőkből és virágágyásokból áll. Utóbbiak akkor érik a legtöbbet, ha összefüggő pázsitot alkotnak, továbbá mindegyik gondozásához szükség lesz egy segédre is, máskülönben nem értékesíthetjük azt a játék végén. Persze segédet sem rakhatunk akárhova, csak a kijelölt helyre, és ameddig nem kerül segéd egy adott kertbe, addig az "szabad préda", mert a tulajdonjogot is velük formálhatjuk a területre. De a füves mezőkre is szükségünk lesz fák ültetéséhez, és az okos területfoglalással ellenfeleinket is távol tarthatjuk a kiszemelt birtokunktól, két kert ugyanis soha, semmilyen körülmények között nem érintkezhet.
Ám a szimpla központi játékmechanikákat nagyon ügyesen fűzi egymásba: a területfoglalással gyémántokhoz jutunk, melyeket aztán extra pontot jelentő fák ültetésére, vagy különleges képességek feloldására is használhatjuk, melyekkel további győzelmi pontokhoz vagy különleges lapkákra is rátehetjük a mancsunkat. Ha pedig kifejezetten egy adott mező kell a közösből, az ottani "rondelen" való haladásra is fordíthatjuk az ékköveket, melyek önmagukban csak akkor érnek pontot, ha egy képességünk lehetővé teszi azt.
Személy szerint amúgy is kedvelem az ősi közel-keleti civilizációk történelmét és mitológiáját, így ha csak érintőlegesen is találkoznak a társasjáték tematikájával, nálam ez elég volt ahhoz, hogy bevonzzon. Akiknek ez nem annyira kenyere, azok számára viszont az indirekt konfrontáció, és minimális interakció kifejezetten jó családi társasjátékká teszi, mely már csak igényessége okán is érdemes a figyelemre.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Ishtar: Gardens of Babylon társasjátékhoz