Az Age of Galaxy egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 45 - 60 perc. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az akció pontok, a váltakozó képességek, a munkás-elhelyezés, a solitaire és a trn-02 stat turn order mechanizmusokra.
Kategória:
Civilizáció, Sci-Fi, Közgazdaság, Világűr
Mechanizmus:
Akció pontok, Váltakozó képességek, Munkás-elhelyezés, Solitaire, TRN-02 Stat Turn Order, Akció draftolás, Tech Trees / Tech Tracks, ECO-05 Income
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Ebben a társasjátékban megelevenednek a könyvekből, filmekből és számítógépes játékokból ismert tudományos fantasztikus történetek.
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2024-09-14 15:49:59
Bocsánat, de csak három bejegyzésbe fértem el! 😁
2024-09-14 15:49:23
AOG-3
A fenti bekezdés tudatosan készült ilyen töményre, mert tényleg ilyen tömény tartalmat sikerült a szerzőnek ebbe a kicsi dobozba gyömöszölnie. A játékszabály 40(!) oldalas, igaz pocket méretben, de ez is jelzi a komplexitását. És itt rá is térnék a negatív dolgokra, ugyanis a(z angol nyelvű) játékszabály nem a legjobb fajtából való. Nem elég elolvasni, hanem kell hozzá egy szabálymagyarázós valamint tutorial game videót is megnézni (ezek összesen minimum 2 óra), valamint a BGG-n is érdemes a fórumban utána nézni egy-két kérdésnek. A másik "gyengesége" a játéknak az ikonok sokasága (24 van) és az, hogy ezek nem mindig "beszédesek".
Kinek ajánlom a játékot? Hát a hard core játékosoknak biztosan, ráadásul nem kell egy óriás dobozt magaddal hurcolni, mert ez tényleg egy (persze túlzással) "zsebre vágható" verzió. Az asztal igénye viszont nem kicsi! Ahogy a komplex játékok, így ez is viszonylag sok időt igényel, mire az ember megtanulja, megérti a játék mechanizmusát. A 40 fajkártya megtanulása is ad elég okot az újrajátszhatóságra. A komplexitása a játéknak a BGG alapján 3,23/5, ami egy ilyen méretű játékot rögtön a "nehéz súlyú" kategóriába dob. Mindenesetre, aki kicsit is kacsintgat az összetett játékok irányába, annak ez ár-érték-komplexitás arányba egy jó választás lehet!
2024-09-14 15:48:48
AOG-2
A fajok különféle képességekkel rendelkeznek: adnak egyszeri bónuszokat a kijátszáskor, de lehet passzív képességük is, továbbá adhatnak bármikor végrehajtható (villám) akciókat, új fejlesztéseket, plussz akciókat, csökkenthetik a költségeinket, növelhetik a védelmi értékünket.Mindegyik faj rendelkezik az 5 fő ideológia egyikével, és egy bolygó típus adaptálási képességével. A játékban 6 különböző bolygótípus van, ebből ötöt tudnak a fajok kolonizálni, de csak a faj által meghatározott egy típust. A hatodik bolygó típus elfoglalásának képességét csak fejlesztéssel lehet elérni. A játék öt körből áll, amelynek során 5 galaxist "fedezünk" fel. A galaxis lapokból a játék elején 2 van felfedve, három pedig lefordítva, és minden kör után felfedünk egyet. A játékban szerepel egy hadiflotta jelző is, amely egyben a köröket is jelzi. Ez az első körben az első galaxisban van és egyben jelzi a bolygók elérhetőségét is, ugyanis csak azok a bolygók érhetők el az adott körben, amelyek a flotta galaxisában, vagy az előtte lévőn vannak, így minden körben egy galaxist "látunk" előre, amit abban a körben még nem érhetünk el.... kivéve ha fejlesztünk. Minden körben 3 akció lehetőségünk van, amit az igénybe vehető 9 akciók bármelyikére felhasználhatunk, és az akciók előtt-után bármennyi villám akciót is végrehajthatjunk, természetesen a pénztárcánk terhére. Ügyes húzása a játéknak, hogy a 3 felhasználható akció a kereskedelmi tevékenységen keresztül hatra is feltornászható.
Hab a tortán, de a játéknak van solo variánsa is és scenario-k is letölhetők a netről!
2024-09-14 15:48:08
AOG-1
Kicsi a bors de erős! A bejegyzés végére szerintem megértitek... :)
Egy impulzus vásárlás során "botlottam" bele ebbe a társasjátékba. Valami kisebb, kompakt játékot kerestem elfogadható áron. És meglepett, amit belül találtam!
A játékkal kapcsolatos neten fellelhető bemutatók rendszerint két másikhoz hasonlítják ez a játékot: az egyik az Age Of Civilisation, a másik a Tiny Epic sorozat. Előbbi szerzője ugyanaz: Jeffrey CCH, így játékmechanikai hasonlóságok fedezhetők fel. (Ezt a játékot nem ismerem.) Utóbbi esetben a kis méretre és a gazdag tartalomra utalnak, amivel én is egyetértek, mert a kis doboz csurig van pakolva alkatrészekkel, a kinyomkodós elemek után gyakorlatilag vissza se lehet pakolni normálisan a dobozba kivéve persze, ha lemondunk a nyomkodósok keretéről. Nekem még egy harmadik párhuzam jutott eszembe: a Gaia Project. Hát ez a pocket Gaia Project!
Tehát adva van egy galaxis tematika különféle idegen fajokkal (frakciókkal) és eltérő képességekkel, bolygó foglalással, nyersanyag menedzsmenttel, kutatási fával, mindezt úgy, hogy közben folyamatosan egyensúlyozni kell a birodalmunk nagysága, védhetősége és a hadihajó flotta mérete között, ugyanis egy kör a háborús fázissal záródik, ahol egy-egy játékos orra alá törhetünk borsot. A játék sava-borsát a 40 különféle faj adja, amelyeket a játék során megfelelően kombinálva tudjuk a játék végi győzelmi pontjainkat maximalizálni. A játék során 7 fajt tartunk a kezünkben (nincs lap húzás később!), amelyek közül legfeljebb hármat tehetünk le a saját játékos táblánk elé, mint fő faj (ez lesz a szövetségünk), és az azok által nyújtott előnyök így a játék során hasznunkra lehetnek, de a kézben tartott lapok felhasználhatók még a fő ideológia meghatározásához (, mert minden fajnak van egy ideológiája, és ezek a játék végi bónuszokat határozzák meg), vagy egy egyszeri bolygó foglalásra, vagy csak szimplán eldobjuk nyersanyagért cserébe.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Age of Galaxy társasjátékhoz