A Subtext egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 4 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 20 - 40 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a szavazás, a ceruza-papír, a targeted clues és a rejtett szerepek mechanizmusokra. A kép mögötti szó! Kommunikálj szavak...
A Subtext egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 4 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 20 - 40 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a szavazás, a ceruza-papír, a targeted clues és a rejtett szerepek mechanizmusokra.
A kép mögötti szó!
Kommunikálj szavak nélkül! Rajzolj valamit a titkos szavadról, találjatok egymásra a pároddal, aki ugyanarra rajzol! Olvass a sorok között!
Szerencsére nem kell jól rajzolnod, csak okosan. Olvass a sorok között! Az osztó és az ismeretlen partnere ugyanahhoz a szóhoz rajzol. Tippelj helyesen, hogy pontokat szerezz! Minél kevesebb játékos ismeri fel, hogy ki a partnered, annál több pontot kapsz. Vigyázz a túl általános rajzzal, a homályos utalással kockáztatsz, és nem kapsz pontot.
A doboz tartalma:
Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés
Magyar nyelvű ismertető
Kategória:
Partijáték
Mechanizmus:
Szavazás, Ceruza-Papír, Targeted Clues, Rejtett szerepek
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
JEM 2020 április
2024-03-15 12:17:49
Ezt a játékot a társas haveri bandától kaptuk karácsonyi ajándékként. Mindenképpen a Dixit-tel lehet párhuzamba állítani, a párba állítás és a pontok számítása miatt, de a játéktábla kialakítása is hasonló. Nagyfokú rajzolási ügyesség nem kell hozzá, néha kifejezetten hátrányba kerül az aki túlrajzolja magát, inkább az Imagine-ben megismert egyszerű piktogramokkal vagy vonalakkal érdemes operálni. A játék maga nem túl színes, a kártyák is inkább szürke/fekete színűek, plusz mi is grafitceruzákkal dolgoztunk, tehát látványban nem túl acélos. Ez a társas is akkor érdekes vagy izgalmas, ha az adott kör után "visszafejtjük", hogy kinek és mit kellett rajzolnia, különben szerintem elég futószalag szerű lesz az egész.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Subtext társasjátékhoz