Lionheart
Videó beküldése

Lionheart társasjáték

társasjáték, 1997
Értékelem!

A Lionheart egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 1 óra. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az akció pontok, a kockadobás, a rács mozgás és a négyszög-rács mechanizmusokra.

A Lionheart egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 1 óra. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az akció pontok, a kockadobás, a rács mozgás és a négyszög-rács mechanizmusokra.
2 - 2 játékos
1 óra
10+ évestől
Egyszerű
Szabálykönyv
Kommentek (8)
Link másolása
Megosztás

Kategória: Középkori, Miniatűrök
Mechanizmus: Akció pontok, Kockadobás, Rács mozgás, Négyszög-rács

Szabálykönyv

Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!

2

Párosan

Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!

Dobókockák

A társasjáték mechanizmusának központi eleme, de legalábbis fontos része, a kockákkal való dobás/gurítás

Hirdetés

Lionheart társasjáték vásárlása, árak és üzletek

Jelenleg egyik üzletben sem kapható a játék! Állíts be egy árufigyelést, hogy értesülj, amikor újra kapható lesz a boltokban!

Játékfigyelés Értesülj róla e-mailben, ha a játék ára változik, vagy újra raktáron lesz az egyik boltban!

Új hozzáadása
Hirdetés

Szabálykönyvek (1)

Kommentek (8)

Vélemények - LionheartFórum > Játékok: Társasjátékok

armin.d.ivan

Igen, így már működik nálam.

Válasz maricusi (2021. okt 27. 06:32) üzenetére

maricusi

maricusi

Igen, köszönöm szépen. Érdekes, hogy este, amikor belinkeltem utána erről visszakattintva odajutottam (ezzel azt hittem jól csináltam), ma már nekem is krikszkraksz.

Válasz hierroo (2021. okt 27. 06:10) üzenetére

Patronhierroo

Ha a dokumentumot akartad volna linkelni akkor ez így nem jó, már én is próbálkoztam így, de nem jelenik meg a file. Ezért csak a BGG azon oldalát szoktam linkelni, ahol már csak rákattintani kell a kért dokumentumra. Nem tudom, hogy erre gondoltál? Bár lehet, hogy az egy XML file. Nem tudom....🤔

Szerkesztve: 2021. okt 27. 06:13

Válasz maricusi (2021. okt 26. 21:03) üzenetére

harnas1207

Bgg-n van magyar szabály.

Válasz tiktiklaszlo (2021. okt 26. 18:08) üzenetére

tiktiklaszlo

Helló.

Valahol fel lelhető Magyar szabály hozzá?

laczkodavid

A játék személy szerint engem egy kicsit a sakkra emlékeztet, de annál persze sokkal jobb (legalábbis nekem, ugyanis nem szeretek sakkozni). A játék célja: megölni az ellenség királyát, vagy legyilkolni az összes többi katonáját. Az alapfelállásban lovagokkal, gyalogosokkal és íjászokkal lehet harcolni, de a profi változatban ez kibővül a nehézgyalogsággal, a paraszttal és a zsoldossal.

A játékot két játékos játszhatja. A tábla 7x9-es méretű. A táblán nem egyenként kell mozgatni a figurákat, hanem egységekbe rendezve. Ez úgy történik, hogy kis műanyag figurákat kell rátenni a műanyag alaplapokra. Ha egy katona meghal, akkor azt leszeded az alaplapról. Az egység természetesen mozoghat, amíg található rajta egy katona (bár a harci sikerek mértéke jócskán lecsökken. Egy egységen belül csak egy fajta katonák lehetnek.

Az alapjátékban 20 gyalogot, 8 íjászt, 4 lovagot és egy-egy királyt használhatunk játékosonként. A fejlesztett játékban használhatunk még 2 zsoldost, 4 parasztot és 2 nehézgyalogost. Mivel a játékosok fejenként csak tíz-tíz alaplapot kapnak, a fejlesztett változatban a gyalogosokat össze lehet vonni nehézgyalogsággá (nem 5x4-es csapatokba, hanem 2x10-esekbe).

A játékosok felállítják a tábla két szélére a seregeiket, (alapváltozatban mindig ugyanúgy, fejlesztett változatban lehet játszani titkos haditervvel, ilyenkor a dobozzal eltakarod a saját térfeled és úgy állítod föl az egységeidet, ahol te akarod) majd eldöntik, hogy ki kezd.

Egy körben három cselekvés közül lehet választani, egy csapat mozgatása, támadás, vagy egy csapat elfordítása (mivel az is számít, hogy a katonáid arca merre néz). ezek közül kettőt lehet végrehajtani, egy csapaton, vagy két külön csapaton, vagy egyet lehet kétszer végrehajtani (egy csapaton, vagy két külön csapaton) egy kikötés van, egy egység nem támadhat kétszer.

Támadást akkor lehet végrehajtani, ha az egységed arccal az ellenfél felé néz (az ellenfél nem kell, hogy feléd nézzen, tehát hátba és oldalba is lehet támadni [sőt, jobb is]). Ilyenkor 4d6-tal kell dobni, hogy kiderüljön sikeres-e a támadás.

Alaphadsereg egységei:

Gyalog: a gyalog egy mozgatáskor egy mezőt léphet abba az irányba, amerre néz. Harcolni csak akkor tud, ha közvetlenül az ellenfél mellett van (és arccal felé néz). a dóbokockákon a csatabárd ikon jelzi a találatait. Az ellenfél egy találata után egy gyalogost kell levenned.

Íjász: az íjász egy mozgatáskor egy mezőt léphet abba az irányba, amerre néz. Az előtte levő (amerre néz) 3x3 mezőn belül tartózkodó egységeket támadhatja meg. Találatait a nyílvesszők jelzik. Találati aránya kisebb, mint a közelharcosoké, mivel nyílvesszőből kettő van egy kockán, csatabárdból viszont három. Az ellenfél egy találata után egy íjászt kell levenned.

Lovag: a lovag egy mozgatáskor bármennyi mezőt mehet abba az irányba, amerre néz (mint a bástya a sakkban). Harcolni csak akkor tud, ha közvetlenül az ellenfél mellett van (és arccal felé néz). Találatait a csatabárdok jelzik. Az ellenfél két találata után egy lovagot kell levenned.

Király: olyan, mintha egy lovag lenne az alaplapon.

A támadásnál mindig annyi kockával kell dobnod, amennyi katona van az alaplapodon. A lovagoknál egy lovagnak két kockával dobhatsz.

A harmadik jelzés a kovkán a visszavonulás. Ha az összes dobott kocka visszavonulást mutat, az egységed hátraarcot csinál és egyet lép abba az irányba. Ha beleütközik egy saját egységbe, akkor az az egység is visszavonul. Ha egy egység az ellenfélbe ütközik, vagy legyalogol a tábláról, akkor megsemmisül. Akirály sohasem vonul vissza.

Ha egy gyalogossal vagy íjásszal támadsz rá egy lovagra, vagy királyra, akkor az a katona kétszer dobhat, hogy legyen lehetősége elpusztítani az ellenfelét.

A saját egységek természetesen nem ugorhatók át.

Ha megölöd az ellenség királyát, vagy leölöd az összes többi katonáját, te nyersz.

Mi elég sokat játszottunk vele régen testvéremmel. Igaz, mivel a teljes gyalogságnak elég kevés dolog tudott ellenállni, elkezdtünk variálni a dolgokkal. Pl. kibővítettük a táblát, illetve mivel nem volt több figura (még egy játékot meg nem volt kedvünk venni), jelöltük a többi figurát is, hogy kicsit többel variálhassunk, meg bevezettük, hogy lehessen mondjuk 4X5 gyalogos és ne csak 2X10. Gondolkoztunk azon is, hogy lehetne különböző egységek kombinálását megoldani, de végülis azt hagytuk. Ja, és persze a tereptárgyakkal is variáltuk picit a játékot. Meg a tereptárgyakból kifolyólag a mozgást is „megbírságoltuk”: dombra fel, dombra le stb., és ha már így belejöttünk, csináltunk kis küldetéseket magunknak, pl.: "foglald el a dombot" vagy "juttasd el a királyt".


Új hozzászólás

0 / 2000

Elküldés

Részletes adatok

Részletek

  • Játékidő:  1 óra
  • Játékosok:  2
  • Ajánlott életkor:  10+
  • Komplexitás:  Egyszerű
  • Tervező:  Larry Harris, Jr.
  • Kiadók:  Parker Brothers, Hasbro
  • Elérhető nyelvek:  holland, angol, francia, német, spanyol

Alternatív nevei


Kiadások

  • First edition
    • Kiadás éve: 1997
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 45.2 cm x 26.7 cm x 7.6 cm
  • Dutch edition
    • Kiadás éve: 1998
    • Nyelv: holland
  • German edition
    • Kiadás éve: 1998
    • Nyelv: német
  • Parker French edition
    • Kiadás éve: 1998
    • Nyelv: francia
    • Méretek: 45 cm x 27 cm x 8 cm
  • Spanish edition
    • Nyelv: spanyol

Hasonló játékok

Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Lionheart társasjátékhoz