A Dűne: Impérium – Felkelés egy összetett társasjáték, 1 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 1 - 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a váltakozó képességek, a szövetségek, a kártya húzás, a munkás-elhelyezés és a pakli építés mechanizmusokra. Elérkezett a...
A Dűne: Impérium – Felkelés egy összetett társasjáték, 1 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 1 - 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a váltakozó képességek, a szövetségek, a kártya húzás, a munkás-elhelyezés és a pakli építés mechanizmusokra.
Elérkezett a homokférgek ideje!
A Dűne: Impérium - Felkelés egy önálló folytatás, amely kibővíti a Dune: Imperium pakliépítős és munkáslehelyezős lehetőségeit. Folytasd a katonai erő és a politikai intrika közötti egyensúlyozást, és vess be új eszközöket a győzelemért.
A kémek a kezed alá dolgoznak. A létfontosságú szerződések az erőforrásaidat biztosítják. Vagy ismerd meg a fremenek módszereit, lovagold meg a hatalmas homokférgeket, és használd ki őket a csatákban!
Ráadásul egy új, 6 játékos módban két csapat küzdhet meg egymással az eddigi legepikusabb küzdelemben! A választás a te kezedben van. Az Imperium vár!
A Felkelés kompatibilis az eredeti alapjátékkal, valamint az eddig megjelent mindkét kiegészítővel (Rise of Ix, Immortality)!
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Kategória:
Politika, Sci-Fi, Film / TV / Rádió alapú, Könyv alapú
Mechanizmus:
Váltakozó képességek, Szövetségek, Kártya húzás, Munkás-elhelyezés, Pakli építés, Solitaire, TRN-04 Progressive Turn Order, Card Play Conflict Resolution, Force Commitment, Delayed Purchase, ECO-06 Automatic Resource Growth, Increase Value of Unchosen Resources, Multi-Use Cards
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Ebben a társasjátékban megelevenednek a könyvekből, filmekből és számítógépes játékokból ismert tudományos fantasztikus történetek.
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Szia !
Szerintem a halhatatlanság szinte minden kompromisszum nélkül használható hozzá. Egyszerűen a kutatóállomás lapkát rárakod az eredetire - ugyaúgy mint az impériumban. Ez gyakorlatilag egy külön kártyasor amivel extra kártyákhoz jutsz amelyekkel akár kombinálhatod is a normál kártyáidat - akár két kártyát is lerakhatsz egyszerre - szerintem nagyon jó. Ezen kívül van még hozzá egy úgynevezett családi atomarzenál jelölő - ha egyszer a játék során az impérium sor olyan kártyákból áll ami uncsi egyszerűen beveted a családi atomot és kisöpröd a régi kártyákat, újra cserélve azokat. A thellaxi tábla pedig a kártyákkal kombinálva megint csak új lehetőségeket nyit ki. Az alap 10 kezdőkártyából is lecserél 2 kártyát kutatás kártyára - amivel magán a thelaxi táblán tudsz haladni. Nulla kompromisszum szerintem. Na az ix felemelkedése az már más tészta - ott ki kell venni kártyákat, letakarni részeket, odaképzeli a kémek összekötő vonalait, stb - szóval itt problémásabb de az új vérvonal kiegészítőben gyakorlatilag ez lesz újrakiadva, ha jól láttam - de a halhatatlanság nem. Szerintem a halhatatlanség a jobb. Remélem tudtam segíteni.
Válasz antaltomi90 (2025. jan 07. 12:17) üzenetére
Hű-ha srácok, mit mondhatnék? Nagyon sokáig távol maradtam az Impériumtól, mindig gyanűs szemmel néztem ahogy mások hatalmas elégedettséggel játszották ezt a kívülről absztraktnak látszó "munkáslehelyezős" játékot. Mekkorát tévedtem. Hosszas vűkihagyás után végre volt szerencsém kipróbálni az Impériumot, full kiegekkel és bakker, beszippantott.
Aztán most egy pár héttel később kértem egy újrázást és arra már a Felkelést hozta el valaki így volt szerencsém frissen, mindkettőt kipróbálni.
Szerintem mindkettő tökéletes! Az igazi különbségeket azok fogják tudni igazán meghatározni akik már veterán party mennyiséget beletettek az elsőbe.
Bármikor leülnék az Impériumhoz is, de valamelyest kompaktabbnak éreztem a Felkelést, hogy ahhoz a kiegek annyira talán nem is hiányoztak, így most ez utóbbi bele is ugrott a kosárba :D
De lebeszélni senkit sem beszélnék le egyikről se. Ha tehetitek tegyetek mindegyikkel egy próbát és majd elválik melyik jön veletek haza :)
Sziasztok!
Írták korábban, hogy kompromisszumokkal, de játszhatóak a kiegészítők a Felkeléssel.
Mennyire nagyok ezek a kompromisszumok? Ad annyit, az egyébként nagyszerű, játékélményhez, hogy érdemes legyen őket beszerezni?
Sziasztok, megkerdeznem, nem mintha nem volna eleg, van aki a Felkeleshez hasznalja az alap Dune imperium kartyait, vezetoit, intrikakartyait vagy akar csak egy bizonyos reszet ezekbol, melyikeket, es miert
Nagyon szepen koszonom
Köszönöm az érdemleges választ. :D Egyszemélyes játéknál ugye soknak tűnt egy embertől a gyilok geleszta bevetése, mert az automata nem is tudta használni és azért a robot nehezebben cselez ki ennek összehozatalában, ha másban ugyan nagyban befolyásolja is a játékodat.
Azért voltam kíváncsi a több fős tapasztalatokra de ugye már alapból a horog megszerzése meg esetleges helyszíneknél a gát lerombolása is plusz akcióba kerül. Reméltem ha más is figyelgeti a játékot, nem csak automata teszeget nekünk keresztbe, akkor azért nehezebben kivitelezhetőek ezek az akciók.
Szerkesztve: 2024. aug 10. 06:11
Válasz Tozsi (2024. aug 09. 21:27) üzenetére
Szia! 👋
Megtisztelő, hogy hozzám fordultál ezzel a kérdéssel, de azt gyorsan le is szögezném, hogy távolról sem vagyok Dűne-szakértő! 😛😳
Nekem is viszonylag új az élmény, még csak a felszínt kapargatom. 💁♂️
Azért természetesen elmondom a véleményem amiről tudom, aztán a tapasztaltabbak majd kijavítanak, ha valamit nagyon rosszul gondolok. 😉
A Felkelés sem osztja könnyebben a GYP-ket, mint az elődje, itt is vért fogtok izzadni szinte minden pontszerzésért. A "mindenki rámegy a férgekre" részt pedig felejtsd el, kizártnak tartom, hogy egyszerre, vagy legalábbis rendszeresen komolyabb számban jelen legyenek a csatában. Pusztán azért, mert piszok nehéz őket erre "rávenni"... 😏 Én inkább azt tapasztalom, hogy a Shai-Hulud ritka vendég a táblán, de olyankor annál nagyobbat szól. 👌 Jól időzítve a jutalom megduplázása 1-1 konfliktusban akár perdöntő is lehet, de ennek meg kell ám fizetni az árát. 😌
A módszer persze nyilván tanulható és a rutinosabb rókák biztos kisujjból táncoltatják őket, de földi halandó szinten én bizony kihívásnak érzem a kukacok meglovagolását.
Magyarul: bár kétségtelenül könnyen előnyhöz juthat egy homokférgekkel operáló játékos, de az biztos, hogy a játék egyéb területeiről erőforrásokat és kapacitást von el ennek érdekében, így a többiek, ezt felismerve, fókuszálhatnak más stratégiai útvonalakra, lehetőségekre. ✌ Az én szememben ez változatosságot, mélységet és ezáltal újrajátszhatóságot szül, szóval sokkal inkább látom pozitívumnak. 🙃
Említed még a játékidő csökkenését, mint félelmed, de bevallom ezt nem értem. 😅🤷♂️ Elismerem, AP-re hajlamos vagyok, de úgy még nem álltam fel mellőle, hogy "ejj, de kár, hogy ilyen rövid volt". 🤪 Amíg nem lesztek minden titkok tudói, akik csukott szemmel fújják az összes hatást, képességet és az ezekből adódó lehetőségeket, addig bizony ez a társas hosszú órákig tart. Esetemben már-már a 'túl sok', mintsem a 'túl kevés' felé hajlik. 😇
Remélem valamicskét tudtam segíteni a meglátásaimmal! 😊
Jó játékot Nektek! 😎
Válasz ryuk669 (2024. aug 09. 17:57) üzenetére
A sima Düne: Impériumnál keményen meg kell dolgozni minden gyp-ért. A Felkelésnél, ha nem automaták ellen játszunk (jelenleg csak egyszemélyes végigjátszást néztem róla) mennyire tud kiegyenlített maradni a csata, ha mindenki rámegy a férgekre? Illetve mennyire gyorsítja meg a játékmenetet (több fővel) ez a duplázás akció, plusz a célkártyák által nyert gyp-k? Vagy a szűkös helyszínválasztás miatt továbbra sem lesznek nagyobb elhúzások a másiktól amennyiben hasonlóan tapasztalt játékosok ülnek össze?
Nagyon tetszik a Felkelésben a felújított tábla és a plusz akciók, csak iszonyatosan nehéz dönteni, hogy ezt vagy az elődjét szerezzem be (főleg mivel az egy játékos mód ennél sokkl jobbnak tűnik és tetszik, hogy lehet keverni az erősebb és gyengébb karaktereket is egymással). Persze ki is próbáljuk, remélem minél előbb, de kíváncsi lennék azok véleményére akiknek már mindkettőben több játékuk benne van.
Látom Tozsi támogatod az újabb megvételét. Csak a játékidő esetleges csökkenése miatt aggódom, meg hogy aki elsőként tud kukackákat bevetni több főnél, az esetleg túl nagy előnyhöz jut. Bár ahogy nézem továbbra is komoly tervezgetés és hitelen stratégiaváltás jellemzi a Felkelést is és a víz is szűkös, pedig több helyszínen is beszerezhető már, mint az elődnél.
Ó, igen, köszönöm a kiegészítést! ✌
Az applikáció egyébként már a Felkeléssel is működik és valóban tehermentesít egy picit! 😉
Ki is próbáltam az első szóló játékomnál, de úgy döntöttem, hogy a továbbiakban nem fogom használni, na nem mintha nem lenne szuper (pontról-pontra részletesen végigmegy a teendőkön), de én inkább maradok a jó öreg kézzelfogható kártyáknál. 😇 Ez persze ízlés kérdése! 😊
Válasz kok_o (2024. jún 14. 15:43) üzenetére
Teljesen egyetértek Tozsival, csak annyival szeretném kiegészíteni, hogy az alap Dűne: Impériumnál nagyon jól működik mind a szoló módnál, mind pedig 2 fős felállásban az applikáció. Picivel egyszerűbb menedzselni a robot ellenfele(ke)t, kevesebbet kell a kártyákat kevergetni stb. Ezen felül lehet vele random lehet vele saját magunknak, illetve az ellenfeleknek választani. ;)
Válasz Tozsi (2024. jún 14. 15:16) üzenetére
Szia! 👋
Szerintem ez a játék mindenhogy fantasztikus! 😇😉
Bár még csak hárman és szólóban próbáltam, de a sima Imperium-mal játszottunk ketten is, a működésük pedig nagyon hasonló. ✌
Egy partinak mindig minimum háromszereplősnek kell lennie, így ennél alacsonyabb létszám esetén extra riválisokat kell működtetnünk saját magunk ellen. Egyedül ugye kettőt, ketten játszva elég egyet, ráadásul ebben az esetben van lehetőség olyanokat is választani, akik a végső győzelemért nem szállnak harcba (nem gyűjtenek pontot), csak "jelen vannak", blokkolnak, akadályoznak, kellemetlenkednek. 🙃 Ez elősegíti, hogy a két valódi játékos leginkább egymásra tudjon koncentrálni, kidomborítja a dolog párbaj jellegét. 👌 A robot-ellenfelek menedzselése könnyen és gyorsan tanulható, kis gyakorlással szerintem egyáltalán nem fog gondot jelenteni. 😌 Persze egy hús-vér vetélytárs játékát nem tudják teljes egészében szimulálni, szerintem ez nem is elvárható, de jól működnek és véleményem szerint az élmény megéri ezt az apró kompromisszumot! 🙂
Szóval a helyetekben engem nem tartana vissza, hogy "csak" ketten tudtok leülni mellé. Én abban a tudatban vettem meg, hogy legtöbbször egyedül játszom majd és távolról sem bántam meg! 🤓
Válasz Janky (2024. jún 14. 13:10) üzenetére
Sziasztok! Valaki játszotta már ketten? Ha igen, mi a véleménye? Mi csak ketten játszanánk, de nem tudom, hogy mennyire működik úgy...?
-> azóta már játszottunk vele kétszer és nekünk nagyon tetszik 2 fővel, csak ajánlani tudjuk! :)
Szerkesztve: 2024. jún 21. 09:46
Koszi Nektek! Muszaj volt megvennem tegnap a kombot! Lazadas alapjatek lett az iX kieggel es hozzzavettem az exkluzív kiegészítő csomag-ot is!
Szia!
Egyet is értek Joenathan tanácsával, meg nem is😳😛
Természetesen logikusnak tűnik az első alapjátékkal indítani és esetleg később ráépíteni tetszés szerinti kiegészítést/folytatást. Ha viszont nem tervezel mindent beszerezni a játékcsaládból és az a dilemma, hogy a sima Imperium, vagy a Felkelés legyen-e a befutó, akkor részemről egyértelműen az újat javaslom! ✌ Mondom ezt úgy, hogy ránéztem a gyűjteményedre és bátorkodtam az alapján ismeretlenül is megállapítani, hogy a komplexitás nem lesz akadály. 😉 Egy fokkal ugyanis összetettebb az elődjénél. Való igaz, hogy itt-ott kompromisszumosan, de működik minden korábbi kiadvánnyal együtt is és várhatóan saját bővítmények is érkeznek majd hozzá.
És éppen ez az, ami miatt sok harcedzett Dűne: Imperium rajongó fúj most a Felkelésre...teljesen érthető módon, teszem hozzá gyorsan! 😐 Picit mintha zárójelbe tették volna a kiadónál a régit, mert bár a mechanikai alap szinte ugyanaz, az öcsike egy polírozott, átgondoltabb, felturbózott verzió lett. 👌
Mit csináljon ezzel az, akinek már polcon van az eredeti játék és hozzá minden földi jó, ami ezidáig kapható volt? 🙄
Nem tudom...de most az egyszer örülök, hogy ennyit vártam a belépéssel a Dűne társasjátékos világába, mert így a Felkeléssel tudtam indítani, ami minden egyéb körülménytől eltekintve egy fantasztikus játék lett! 😍
Válasz Jozseffree (2024. jún 09. 23:11) üzenetére
A felkeléshez nem annyira szükséges az IX, sőt nem is teljesen jól játszható vele. Én az eredetihez venném az IX-et, a Felkeléshez csak akkor esetleg ha már évek óta játszom és nagyon unom :D
Válasz Jozseffree (2024. jún 10. 09:04) üzenetére
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Dűne: Impérium – Felkelés társasjátékhoz
Izgalmas játék. 3-4 játékossal került asztalra többnyire. Egyszer kipróbáltuk a 6 játékost de nem nyerte el a tetszésemet, azon kívűl nagyon tetszik a játék, fenomenálisan kivitelezett deck-builder worker placer kombó. Jól megszerkesztett és ránézésre értelmezhető ikonok. Szerencse faktor nagyon bokán tud rúgni vagy annyira a te oldaladon van, hogy szégyenled magad miatta.