A Champions of Midgard egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 1 - 1.5 óra. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a váltakozó képességek, a kockadobás és a munkás-elhelyezés mechanizmusokra. A játékosok egy-egy viking klánt irányítva...
A Champions of Midgard egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 1 - 1.5 óra. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a váltakozó képességek, a kockadobás és a munkás-elhelyezés mechanizmusokra.
A játékosok egy-egy viking klánt irányítva igyekeznek megvédeni a kikötőt a különböző mitológiai szörnyektől és skandináv vadállatoktól. A játékosok bár együtt harcolnak a fenyegető ellenség ellen, mégis külön-külön a saját dicsőségükért harcolnak. Aki a legvitézebb lesz a harcmezőn, csakis és csakis ő szerezheti meg végül a Midgard bajnoka címet.
Forrás: Szellemlovas
Kategória:
Fantasy, Kockajáték, Kaland, Középkori, Harc, Mitológia
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Váltakozó képességek, Kockadobás, Munkás-elhelyezés
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A Glory: The Game of Knights játék beszerzésén tanakodva ajánlotta fel egy kedves cimborám, hogy nézzük meg nála a Champions Of Midgardot, mert a két játék szinte teljesen megegyezik a tematikát leszámítva, így ha az tetszik, bátran rámehetek a fent említett játékra. Kipróbáltuk, és bizony annyira megtetszett, hogy azóta már a polcon is csücsül a Glory. De visszatérve a Midgardhoz, a borító grafikai gyengesége picit fura volt számomra, mert a kártyák, a játékos- és központi tábla vizuálisan remekül lett kitalálva. Annyira visszaadja a vikinges tematikát, hogy egy szava sem lehet a téma szerelmeseinek, vagy a tematikus játékok kedvelőinek. A mechanizmusok jól összecsiszoltak, központi szerepben a munkáslehelyezés és a kockadobás, bár a hősünkhöz tartozó különleges képesség sem elhanyagolható. A játék fázisai is nagyon jól vannak összerakva, és a következő forduló előkészítése sem túl adminisztratív. Munkásaink lehelyezésével tudunk magunknak kockákat, nyersanyagokat, pontozókártyákat, és gyakorlatilag jogot szerezni magunknak, hogy harcolni tudjunk az adott bestiával. Az alapjáték harcrendszere emészthető, de nagyon nagy benne a szerencsefaktor, szerintem a Valhalla kiegészítővel válik teljesen tökéletessé a dolog. Sőt, a lehetőségek kiszélesítése miatt is igényli a kiegészítőket, mert alapvetően a nyolc nagy forduló alatt végig teljesen ugyanazt fogjuk csinálni. Igaz mehetünk más és más skadináv mitólógiai szörnyet aprítani, de a koncepció végig megegyezik, így rendszer szinten nem igazán nyílik ki a játék előttünk. Ennek ellenére azt mondom, hogy teljesen élvezhető és letisztult a játékmenet, minden harc fázis során izgalommal gurít az ember a megszerzett kockákkal (harcosokkal). Egy dobótálca lényegesen meg tudja könnyíteni az életünket, ha többször szeretnénk elővenni a játékot. Egyszerűsége és tematikus mivolta miatt engem nagyon meggyőzött ez a játék, mindenkinek ajánlom, aki nem riad vissza annyira a magas szerencsefaktortól (a kiegeket nézegessétek hozzá)!
Eddig még csak az alapjátékot próbáltam két fővel, bár megvan hozzá a Valhalla kiegészítő is. Nekem nagyon bejön, szerintem tökéletesen hozza a vikinges hangulatot. Kimondottan ilyen témájú társast kerestem, nem is bántam meg a vételt :) A szabályokkal sincs gond, könnyen tanulható, egyszerű szabályok vannak - az első játék során minden a helyére kerül. Kettőnél több játékos esetén probléma lehet, hogy néha muszáj áthúzni egymás terveit, így erre fel kell készülni. Ilyen esetben fontos lehet a "Jarl hosszúháza" helyszín, ahol a játékosok elragadhatják egymástól a jarl titulust, ezzel pedig megszerzik a következő körre a kezdőjátékos címet. A piacok változatosak (véletlenszerűen kerülnek a játékba játékosszámtól függően), a szörnyek kellő kihívást jelentenek, így összességében egy nagyon jól összerakott, kellemes kikapcsolódást nyújtó játék a Champions of Midgard. Nem véletlenül áll olyan előkelő helyen a BGG-n.
Ha a Valhalla kiegeszitovel jatszod ez se szamit mar :) ha csupa üreset dobsz, es meghallnak a harcosaid, akkor a Valhallaba kerulnek, ahol cserebe sok pontot ero dolgot szerezhetsz! Nekem mar volt olyan, h direkt el akartam vesziteni a csatat... :D
Válasz reni.sule (2020. nov 20. 11:45) üzenetére
Hát ha valakinek bírja az idegzete a kockadobást bagy épp Fortuna asszonyság kegyeltje, akkor neki való a játék. :D Én magam ritka peches vagyok, ha kockadobásra kelül a sor, nem az én világom. Ennél a játéknál 7 kockából 5-t dobtam üresre nem is egyszer , valjuk be dhez már tehetség kell. XD Mégis nagyon kellemes csalódás volt számomra a játék, kellő választási lehetőséget ad, és némileg a szerencse faktor is kiküszöbölhető, bár maga a dobás lutri amin a csata eldől. Mi a dark mountains kiegészítővel játszotuk, ami négy főnél elég lehetőséget ad ahhoz, hogy ne kelljen a másik minden lépését áthúznunk. Mindenképp akarok még vele játszani. :)
Róla valakinek esetleg egy élménymegosztás? Viking-témájú játékokra vevő vagyok!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Champions of Midgard társasjátékhoz
Ha ez a játék nem arat anno nagy sikert (ami sokat köszönhet annak, hogy a Dice Tower régi tagjai közül sokan szeretik), akkor szerintem sem a Glory: A Game of Knights, se az After The Empire nem olyan formában jelenik meg, mint ahogy ma ismerjük őket.
Előnyei:
Nagyon szép vizulális megvalósítással ötvözi az egyszerű munkáslehelyezős erőforrásgyűjtést a kockaharc izgalmaival. Maguk az akciók egyszerűek, tehát a játék könnyen tanítható. A munkáslehelyezős rész utáni harc pedig gyors és izgalmas. A katonáinkat kockák személyesítik meg, mindegyik másban erős (vagy épp semmiben :) ). Nekem hozza a kalandozós témát, a munkáslehelyezésnél pedig elég nagy verseny van a legjobb helyekért, így van, hogy érdemes megszerezni a kezdőjátékos jelölőt.
Hátrányai:
A szerencsefaktor azért brutális tud lenni. Szerencsére a Valhalla kiegészítő ezt ötletesen és valamennyire tematikusan orvosolja. A rúnakártyák nagyon gyengék, mi sok játék alatt alig használtuk őket. A szörnykártyák színek szerinti szetgyújtése nagyon absztrakt a játék többi részéhez képest.
Összegezve:
Szerintem ez az egyik legszórakoztatóbb (nem a legokosabb) középnehéz (egyszerű) munkáslehelyezős játék, mondjuk nekem az északi téma közel áll a szívemhez, valamint rossz nyelvek (a játékostársaim) szerint nem érdemes velem olyan játékot játszani, ahol kockával kell dobni.
Kiegészítők:
The Dark Mountains: egy átlag kiegészítő, ami mindenből ad egy kicsit többet. Ha tetszik az alapjáték a Valhalla kieggel, akkor megérheti lecsapni rá, de ez nem menti meg a játékot, ha alapból sem tetszett.
Valhalla: talán az egyik legjobb kiegészítő, amit ismerek. Kijavítja az alapjáték legnagyobb hibáját (brutál szerencsefaktor), extra egyéni képességeket és kockát is ad a hősünknek. Erről majd írok külön is.
A bevezetőben említett hasonmások:
Ha okosabb, de cserébe lassabb harcrendszert szeretnél lovagokkal: Glory: A Game of Knights
Ha inkább egy tower defense játékot szeretnél kockák nélkül: After The Empire
BGG értékelés: 10/8 (Valhallával 10/9)
Szerkesztve: 2023. aug 05. 17:43