A Bloodstones egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 1 - 3 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a terület befolyásolás/irányítás és a solitaire mechanizmusokra.
Kategória:
Fantasy, Háború
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Terület befolyásolás/irányítás, Solitaire
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Mágia, kard, harc, lovagok, papok és minden, ami egy jó fantasy-hez tartozik!
Nem érnek rá a barátok? Ennél a társasjátéknál nem gond, ezt már egy személytől is lehet játszani!
Jelenleg egyik üzletben sem kapható a játék! Állíts be egy árufigyelést, hogy értesülj, amikor újra kapható lesz a boltokban!
Szép darab. A 6 mosható szövettérkép és a műanyag lapkák a zsákjaikkal igazán szép kivitelezés. Jó pont, hogy a mellékelt tornazsákban is szállíthatom a játékot, nem kell féltenem a komponenseket (ha a játékszabályt otthon hagyom).
A bla-bla háttértörténet alapján a 6 aszimetrikus frakció haragszik egymásra, az egyiket irányítva az lesz a célod, hogy a falvaid megépítésével, ellenséges falvak elfoglalásával és csaták megnyerésével a játék végére a legtöbb GYP-t szerezd.
A zsákodból húzott lapkák alkotják a kezedet és ezeket többféleképpen felhasználhatod majd, pl. egységként a térképen, de ugyanezeket kell elköltened mozgáshoz, csatához vagy falu építéshez/elfoglaláshoz. A körödben a választható 3 fő akció közül (toborzás, mozgás, csata) bármelyiket bármennyiszer végrehajthatod, majd falvakat építhetsz. A köröd végén 6 lapkáig húzod a kezedet, és amikor kiürül a zsákod (36 lapka/frakció), pontozod a térképen lévő falvaidat, majd újratöltöd a zsákod. A játék vége akkor indul, ha mindenki pontozta a falvait, 2/3+ játékos esetén 3/2 alkalommal.
Egy lapkán 3 információ szerepelhet: az egység típusa, az egység toborzási költsége (0-2) és a pip-érték (0-5) (ez utóbbi használható mozgáshoz, csatában vagy falu építésekor/elfoglalásakor). Azért izgalmas, mert pl. sárkánylovasoknak van 2db sárkánya a lapkái között, egy sárkány toborzási költsége 2 "kőtömb", ami azt jelenti, hogy a kezedben lévő 5 másik lapkából kettőt el kell dobnod, hogy letehesd a térképre a sárkányt. Az az izmozós egységed és ez a költségén is látszik.
Szerintem a frakciók kellően aszimetrikusak (egy Felkelő naptól Rootig terjedő skálán kb. félúton van :D), a legtöbbnek vannak különleges egységei, frakcióképessége és mozgásra/harcra vonatkozó engedményei. A káoszhorda mondjuk erősen kilóg a sorból, de az nem véletlenül ajánlott csak 4+ fővel.
Egyelőre 2 fővel játszottuk, így a káoszhorda és a kalózok még nem került asztalra, remélhetőleg ez hamarosan változik és akkor majd tolok egy update-t.
Én is😊
Én pedig egy eladó példányt várok :)
Szép az asztal képe, nyelvfügetlenek tűnik. Első ránézésre nekem a Sekigahara jut róla eszembe. Kíváncsian várom a véleményeket.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Bloodstones társasjátékhoz
xaddew- 2024. ápr 01. 17:54
- Válasz
- / +2
Még néhány gondolatot hozzátennék.
+ Számomra felüdülés a játék "minimalizmusa", hogy műanyag figurák helyett Azul-szerű akrillapkákkal operál.
+ A 6 térkép, 6 frakció (és a később érkezők!) és a setup során történő kezdeti állások alapján jó a játék újrajátszhatósága.
+ Könnyen tanulható, sok a területekből és az egységekből/toborzásukból eredő stratégiai lehetőség, és szerintem ez 3-4 fővel jön ki igazán.
+ Frakciónként 3, összesen 18 szóló-szkenárió van benne az egyes frakciók megismeréséhez.
- Két főnél a 3 "regroup" (vagyis kiürülő zsák utáni pontozódás) feleslegesen hosszúra nyújtja a játékot, mi 2 pontozódásig játszottuk 2 fővel is.
~ Hiába nagy a térkép, ha egy-egy területen két, egyenként 6-8 lapkából álló egység összecsap, nem fér oda minden lapka az adott területre.
~ Két fővel igazából oda-vissza tolódik a "front", de ennek is megvan a maga pikantériája.