Az Age of Civilization egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az akció pontok, a váltakozó képességek, a solitaire, a tech trees / tech tracks és az increase value of unchosen...
Kategória:
Civilizáció, Ősi
Mechanizmus:
Akció pontok, Váltakozó képességek, Solitaire, Tech Trees / Tech Tracks, Increase Value of Unchosen Resources
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Rövid játékidő! Ha csak gyors játékra vágysz a munka után, akkor ez a neked való!
Nem érnek rá a barátok? Ennél a társasjátéknál nem gond, ezt már egy személytől is lehet játszani!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2023-02-10 10:26:47
Ez a játék kimeríti a rejtett kincs (hidden gem) kategóriát, óriási játék lakozik egy tenyérnyi dobozban. A játékosok körönként felemelhetnek civilizációkat, amelyek magadott számú (2-4) népességet (munkást) adnak, és fő valamint másodlagos képességekkel bírnak. A munkásokat használjuk az éppen elérhető akciók aktiválására, ebből mindig hat van. Három akció mindig fix, további három pedig fokozatosan változik. Az akciókkal alapvetően győzelmi pont illetve erőforrás zsebelhető be, csoda vásárolható, vagy technológia fejleszthető ki. A legtöbb akció, csoda, tech alapvetően picit sótlan, minden a közvetlen győzelmi pont vagy erőforrás kinyerésre irányul. Viszonylag kevés az olyan tech, ami valóban egyedi funkcióval bír. Ami mégis izgalmas, hogy minden akció máshogy kéri a befektetés. Eltérő számú munkást, pénzt igényelnek, és néhány akciódnál a munkásaid meghalnak. A későbbi körök során Small World szerűen újabb civilizációkat emelhetünk fel a régiek helyére. Ekkor megkapjuk az új civ népességszámát, fő tulajdonságát, a régi civből csak a másodlagos, örökölt képesség marad meg. Vagy annektálhatjuk az új civet megkapva annak másodlagos képességét, illetve +1 népességet +1 erőforrást. De dönthetünk akár úgy is, hogy pihenünk, kihagyunk egy kört, hogy kapjunk 1 embert és 2 erőforrást. A civek tulajdonságai meglepően tematikusak. Pl. a szkíták erőforrást lopnak a többiektől, ha hódítanak, az egyiptomiaknak olcsóbb az építkezés stb.. A 6 fordulót olykor események tarkítják, az alapjátékban pestis (-1 népesség mindenkinek) és háború. Ami nagyon tetszik, hogy utóbbi itt tényleg fáj, mert a leggyengébb civ elveszít egy népességet. Kezdeti félelmem ellenére számos tekintetben interaktív a játék. A lényeg, hogy az AoC-től ne várd a megváltást, nem ez lesz az a civ építő, ami kevésbé komplikált szabályrendszerrel, emberi idő alatt lejátszathó. Viszont az erőteljes absztraktció ellenére néhol kifejezetten éreztem, hogy itt civilizációk fejlődnek ki röpke 6 forduló alatt.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Age of Civilization társasjátékhoz